PowerPoint 2007: про що питають люди?

Минулого разу я поділився з вами відповідями на перші п’ять запитань з Excel, які я отримав від своїх студентів під час тренінгу з Office 2007 у World Bank. А ще раніше ми говорили про типові запитання слухачів тренінгу з Word. Звичайно, я буду продовжувати публікувати відповіді на запитання стосовно цих продуктів, а поки що хотів би продовжити традицію і розповісти про типові запитання з PowerPoint.

За час тренінгу я налічив 28 питань і зараз, продовжуючи традицію,  хочу опублікувати перші п’ять. Тож, про що питають люди?

Q1: Де в PowerPoint 2007 мені шукати команди, якими я користувався у версії 2003?

A1: Абсолютно типове запитання. Про це питали і на початку тренінгу з Word, і на початку курсу з Excel. І відповідь тут цілком стандартна – скористайтесь інтерактивним посібником з відшукання команд PowerPoint 2003 у PowerPoint 2007, або розширенням Search Commands від MS Office Labs, про яке я вже писав у попередніх повідомленнях.

Q2: Яким чином можна зробити і вставити на слайд скріншот – зображення частини екрану?

A2: Додати скріншот до слайду – не проблема (вставка з буферу обміну, вставка зображення). Складніше його зробити. І відповідей тут може буде кілька:

  • Класичний спосіб. Ви можете просто натичнути PrtScr для копіювання зображення екрану в буфер обміну, або Alt+PrtScr, якщо ви бажаєте скопіювати лиши зображення активного вікна. Далі все просто – або одразу ж вставити скріншот на слайд, натиснувши Ctrl+V, або скористатися будь-яким графічним редактором для обробки і допрацювання зображення. Це можна зробити навіть у чисто демонстраційному Microsoft Paint (хоч у Windows 7 він і став виглядати краще), який входить до складу Windows, хоч я б радив використати щось серйозніше – наприклад, чудовий і вельми функціональний безкоштовний графічний редактор Paint.NET.

image

  • Якщо ви маєте встановлений OneNote (входить до складу Microsoft Ofice), задача значно спрощується – достатньо натиснути Win +S,  і ви отримаєте змогу виділити область екрану, знімок якої вам необхідно зробити.

image

  • Також для отримання знімків екрану можна використати безкоштовну утиліту Jing від TechSmith. Вона є молодшим братом знаменитого SnagIt, і надає набагато більше можливостей і для створення знімка, і для його попередньої обробки.

JingTwitter1.png

  • Якщо ви використовуєте Vista або Windows 7, вам взагалі не потрібно щось шукати, завантажувати і встановлювати, оскільки до складу цих версій вже входить чудова утиліта під назвою Snipping Tool (однак, щоб вона стала доступною, слід спочатку через Панель Управління активувати у Window фічу Tablet PC). Програма дозволяє робити знімки екрану, вікна, прямокутної області на екрані, області довільної форми. А потім ви можете скопіювати результат у буфер обміну, зберегти на диску, відіслати електронною поштою, і навіть трохи підредагувати. Супер!  Дуже раджу.

image

  • І, нарешті, PowerPoint 2010 має вбудовані засоби для зняття знімків екрану та відкритих вікон. Для цього достатньо перейти на вкладку Insert і натиснути кнопку ScreenShot.

    image

    Q3: Чи можу я повторно використати частину слайдів з існуючої презентації?

    A3: Думаю, всі знають, що при натисненні на велику округлу кнопку Office у лівому верхньому кутку вікна PowerPoint, можна, вибравши пункт New, натистути New from Existing. Однак, такий спосіб має мінімум переваг у порівнянні з простим відкриттям існуючого файлу, перейменування його і правки.

    В нас є набагато кращий спосіб повторного використання вже існуючих слайдів. На вкладці Home треба розкрити випадаюче меню кнопки New Slide і обрати останній пункт – Reuse Slides.

    imageОдразу ж у правій частині екрану з’явиться одноймення панель, де слід натиснути кнопку Browse і обрати Browse File, та вибрати файл зі слайдами, які ви хочете повторно використати.

    imageА далі – просто обираєте потрібні слайди і додаєте їх до презентації лівим кліком миші. Ще одна приємна особливість цієї функції полягає в тому, що слайди одразу ж будуть відформатовані у відповідності до шаблону оформлення, який ви використовуєте у поточній презентації (можна вибрати й інші опції у контекстному меню).

    image

    Q4: Як додати на слайд відео з YouTube?

    A4: Без проблем! Однак, зробити це можна знову ж таки по-різному:

    • Завантажити  відео на свій комп’ютер, а потім додати як звичайний відеофайл (вкладка Insert команда Video, або кнопка вставки об’єкта у центрі рамки нового слайду).image
      Завантажити ж відео можна за допомогою веб-сервісу VIXY, або безкоштовної програми aTube Catcher.

    • Встановити безкоштовне розширення SwiffPoint Player, що дозволить вставоляти на слайд будб-які флеш-ролики, в тому числі і з YouTube.

      image

    • Встановити ще одне, вже більше спеціалізоване розширеня під назвою YouTube Video 2k7. Воно дозволить додавати лише YouTube-відео, а не флеш-ролики взагалі.
      image 
    • Встановити iSpring Free. Це дасть вам можливість робити кілька корисних речей:
      • конвертувати свої презнтації у Flash-формат
      • публікувати їх в Інтернет – на SlideBoom
      • вміщувати на слайд flash-ролики
      • вставляти  в презентацію YouTube-відео

    image

    Q5: Як створити у PowerPoint інтерактивний тест з запитаннями та можливістю вибору правильного варіанту відповіді?

    A5: Легко! Однак, і тут є кілька альтернатив:

    • створити тест “вручну” – створити слайди, які містять запитання з варіантами відповідей, і слайди з повідомленнями про правильність або неправильність вибору, а потім налагодити гіперпосилання для варіантів відповідей на відповідний слайд (команда Hyperlink вкладки Insert, або Ctrl+K)
    • Скористатить стандартним шаблоном презентації під назвою Quiz Show, який входить до комплекту поставки PowerPoint і доступний навіть при відсутності підключення до Інтернет (або пошукайте шаблони для PowerPoint за ключовими словами quiz чи questions and answers на Office Online). Правда, цей шаблон не надто інтерактивний – скоріше, він підходить для демонстрації під час опитування аудиторії.
    • Завантажити пробну версію PowerPoint Quiz Maker. Ця софтинка допоможе вам легко і просто створити тести, анкети і опитування на базі PowerPoint, і навіть опублікувати їх на порталі розробників програми.

    На сьогодні все. Днями продовжимо!

  • Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

    Коментарів: 10 »

     
     

    Лишити коментар

    XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

     Допомогти блогу та заохотити автора:

    BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

    XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

    KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL