Нетбук: іграшка чи інструмент?

У травні минулого року помер смертю хоробрих мій черговий лептоп (Acer) – в ньому банально “вигорів” південний міст. Наступного ж для після отримання з сервісного центру “діагнозу” і пропозиції відремонтувати шляхом заміни материнської плати (що коштувало б як 2/3 нового лептопа), я продав його на запчастини, і замовив собі натомість маленький HP Mini 2133.

image

Ця машинка мені вельми сподобалась своєю мініатюрністю і тим, що це HP, незважаючи на розміри. Тепер,кожного разу, коли я проводжу тренінг, або семінар, або навіть просто зустрічаюсь з потенційними клієнтами, мене запитують: а що ж, все таки, можна робити з допомогою цієї іграшки?

В кінці кінців, я вирішив оприлюднити відповідь на це питання, і нарешті розповісти про те, що ж саме я роблю з моєю крихіткою, і який софт на ній використовую. Думаю, цей пост стане в пригоді тим, хто ще тільки думає, чи варто придбати нетбук.

Але спочатку хочу сказати, що нетбук – це не основний мій комп’ютер. Це, скоріше, “дорожний” варіант, пристрій, який зручно брати з собою в дорогу, аби бути в змозі провести презентацію, поговорити з допомогою мессенджера, попрацювати з поштою, створити або відрендагувати документ, подивитися фільм, або послухати музику. Свого роду, портативний інструмент продуктивності.:-)

Серйозні речі (підготовка до тренінгів – робота з віртуальними машинами, робота в Microsoft Visual Studio, Expression Studio, декодування відео і т. ін.) я роблю на домашній “стаціонарній” машині (AMD Phenom II x64, 3ГГц (4 ядра), 8Gb ОЗП, потужна відеокарта від nVidia з 1024Gb відеопам’яті, жорсткий диск 1Тб і все інше в такому ж стилі). А в дорозі мені вистачає мого HP Mini 2133 (VIA C7 1,7ГГц, 2Гб ОЗП, S3 Chrome 9 до 256 Мб відеопам’яті UMA, диск на 120 Гб і т.ін.,окремо хочу сказати про екран 10” з роздільною здатністю 1024х600).

Тож, що в мене там встановлено? Розповім по порядку:

  • Операційні системи:
    1. основна робоча – Windows 7 Ultimate (32 bit). Чудово виглядає, всупереч побоюванням “не гальмує”, хоч всі візуальні ефекти встановлено “на максимум” + використовується кілька гаджетів робочого столу. Просто супер!
    2. для дозвілля, “для душі” – Jolicloud  – чудова система для нетбуків, заснована на Ubuntu Netbook Remix, прекрасно оптимізована під маленькі екрани. До того ж, в ній значно перепрацьований механізм встановлення нових програм – це робиться навіть простіше, чим в Ubuntu! Єдиний недолік – погана підтримка моєї відеокарти – S3 Chrome 9, проте, вчора я отримав листа від розробників з повідомленням, що цю проблему вирішено- сподіваюсь, після оновлення все буде Ok.:-)
  • Робота з файлами:
    1. легендарний Total Commander 7 – просто найкращий з існуючих файлових менеджерів. Користуюсь ним ще з тих часів, коли він називався Windows Commander, і запускався на Windows 3.11.
    2. архіватор WinRAR  – без комментарів
    3. My Mоbiler – робота з файлами на Windows Mobile –комунікаторі + віддалене керування ним з допомогою миші та клавіатури нетбука.
  • Антивіруси:
  • Avast! 4  – чудово зарекомендував себе ще за часів Windows Vista. До того ж, абсолютно безкоштовний.
  • Dr Web CureIt – відмінний антивірусний сканер, також безкоштовний
  • Clam Win Portable – ще один сканер, про всяк випадок:-)
  • Офісний пакет:
    1. Microsoft Office 2010 Professional Plus – просто чудова річ! Працює швидко, чудово виглядає. Постійно використовую основні програми (Word, PowerPoint, Excel) + просто фанатію від OneNote і InfoPath, епізодично користуюсь Visio, Publisher і SharePoint Designer.
      Єдине, що засмучує – потужності мого малюка не вистачає для використання PptPlex  для PowerPoint:-(
  • Робота з документами в форматі PDF, електронні книги:
    1. Foxit PDF Reader 3 – крашого PDF-переглядача я ще не бачив. Простий, зручний, швидкий, безкоштовний, портабельний, і з купою додаткового функціоналу
    2. Primo PDF  – безкоштовний віртуальний PDF-принтер. Так, починаючи з версії 2007 Microsoft Office вміє зберігати файли у форматі PDF. Однак, іноді мені потрібно більше опцій, які стосуються захисту моїх файлів.
    3. Microsoft XPS Viewer – частина операційної системи, а точніше, Microsoft .NET Framework.
    4. LizardTech DJVU browser plugin  – переглядач файлів, збережених у досить популярному форматі DJVU
    5. Fiction Book Editor 2.0 – редактор книг у форматі FB2
    6. Good News  – конвертор з RSS до FB2, яка дозволяє мені переглядати новини на моєму PocketBook 360
    7. Doc2Fb2 – конвертор HTML/Doc-файлів у книжки формату FB2
    8. ICE Book Reader Professional 8 – без коментарів, чудова “читалка” книжок
    9. AlReader 2 for Windows  – улюблена “читалка”, як на Windows Mobile –комунікаторі, так і на нетбуці.
  • Майндмеппінг:
    1. MindJet MindManager 8 – мій фаворит на великій машині, однак на нетбуці, на жаль, “підгальмовує”…
    2. XMInd 3  – чудовий інструмент, заснований на Eclipse, абсолютно безкоштовний відмінно виглядає, так само відмінно працює, має вражаючий набір фіч + можливість публікації карт на порталі xmind.net.
    3. FreeMind 0.8.1 -  про всяк випадок, іноді користуюсь.
  • Обробка зображень:
    1. Paint.NET  – просто кращий з існуючих на даний момент безкоштовних графічних редакторів для Windows. Прекрасно виглядає, використовує всі “красоти” Windows 7
    2. Snipping Tool – стандартна програма Windows Vista і Windows 7, прекрасний засіб для створення скріншотів. ЇЇ можливостей – більше ніж достатньо для будь-яких потреб.
    3. Google Picasa 3 – чудовий каталогізатор і переглядач фотографій
  • Робота з блогами:
    1. Windows Live Writer  – кращий з існуючих на даний момент блог-клієнтів. Саме в ньому я створюю всі повідомлення для всіх моїх блогів. Єдиний недолік програми, як я вже писав (посилання) – проблеми з перевіркою орфографії тексту, мова якого відрізняється від мови інтерфейсу програми
    2. Web CEO – одна з кращих програм для “розкрутки” сайтів. Містить масу корисних інструментів для SEO та онлайнового маркетингу. Розробники – наші співвітчизники з м. Херсону!
  • Браузери – всі основні:
    1. Firefox 3.5 + купа розширень і “скляна” тема в стилі Windows 7
  • Мессенджери:
  • Синхронізація файлів з “великим” ПК:
    1. Microsoft Live Mesh – чудовий сервіс, про який я вже якось писав. З ним я ніколи не думаю про те, що треба “флешками” переносити файли між моїми комп’ютерами – все (записники OneNote, поточні робочі документи, чернетки повідомлень для блогів, презентації тренінгів, і т.д.) синхронізується автоматично, я завжди маю на всіх моїх машинах однаковий набір файлів. Чекаю не дочекаюся підтримки Windows Mobile – пристроїв, аби підключити до Mesh ще й комунікатор!
  • Інтернет – інше:
    1. TweetDeck – чудовий Twitter-клієнт. Кращого не бачив. Дозволяє працювати з кількома обліковими записами, одночасно переглядати кілька запитів, інтегрується з FaceBook, LinkedIn, MySpace…
    2. Free Download Manager – відмінна річ! Файлокачалка, яка підтримує також і торенти.
    3. Strong DC++ – чудовий клієнт файлообмінних мереж. Використовую для завантаження файлів з міської локальної мережі.
    4. NetSetMan – швидке і зручне перемикання між мережевипи профайлами при переході з дому до офісу і т.д.
    5. Google Earth – без коментарів, просто краща навігаційна система. Перш ніж поїхати у незнайоме місце, завжди користуюсь цією софтинкою.
    Мультимедіа:
    1. Windows Media Player 12 – частина ОС, чудовий “скляний” вигляд
    2. MPlayer для Windows – без коментарів, просто програє все, що завгодно.
    3. Nexus Radio –онлайнове радіо + завантаження музики
    4. Songr – пошук, та завантаження музики
    5. 1by1 – простий MP3-плеєр, якому не потрібні плейлисти, бібліотеки та ін – він просто програє вміст папок.
    6. Swiff Player  – програвач флеш-роликів
    7. aTube Catcher  – завантаження онлайнового відео з конверсією у найрізноманітніші формати
  • Розробка навчальних матеріалів:
    1. DebugMode Wink – програма для монтування флеш-роликів на основі захопленого з екрану відео. Чудові можна робити відеоінструкції, до того ж безкоштовно
    2. CamStudio  – запис відео з робочого столу
    3. Windows Live MovieMaker  – без коментарів, простий і зручний відеоредактор від Microsoft
    4. WebExe – компілятор (в формат виконуваних файлів) електронних книжок, виконаних в HTML
    5. HTM2CHM – компілятор (в формат CHM) електронних книжок, виконаних в HTML
    6. eXe  – розробка навчальних курсів в форматі HTML

    Також я використовую купу оналйнових сервісів (пошта, рідер, хостинг документів і презентацій, особиста бухгалтерія та інтернет-банкінг, і т. ін.), та велику кількість портабельного програмного забезпечення, тож цей список можна продовжувати далі й далі. І це тільки ПЗ для Windows, я ще не говорив про програми, які встановлено в моїй “системі вихідного дня” – Jolicloud! Тож, як бачите, нетбук – не іграшка, а майже повноцінний комп’ютер. Майже…

    Сподіваюсь, цей список стане вам у пригоді.Можливо, хтось навіть зекономить певний час на пошуки потрібних програм, знайшовши тут необхідний інструмент.

    Якщо у вас є якісь запитання, коментарі, або доповнення, будь ласка, висловлюйте їх в коментарях. А можливо, я щось забув? Які програми тут ще мають бути? Може, хтось порадить ще якесь корисне ПЗ?

    Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

    Коментарів: 8 »

     
    • Dima Malenko says:

      Дуже цікавий і корисний пост!

      Я пам’ятаю, що раніше ти використовував DropBox для синхронізації файлів між комп’ютерами, а зараз на його місце вийшов Live Mesh. Чим Live Mesh краще/гірше за DropBox?

      • Дякую за позитивний відгук!:-)

        На Live Mesh я перейшов якось непомітно, навіть не знаю, чому саме. Мені сподобався цей сервіс – наявнісь веб-десктопа, віддаленного доступу до комп’ютерів… Треба буде зробити детальний огляд з порівнянням Live Mesh і DropBox…

    • Глеб says:

      ИМХО, может пригодиться из ПО:
      1) Minimize to tray (http://www.iconictray.com/index.html?ver=1211) супер-утилитка для “расчистки” Рабочего Стола и Панели Задач от завала открытых окон. Для нас – бесплатная.
      2) XnView – графика. Из того что видел, наверное лучшее по функционалу/простоте. Некоммерческое использование – бесплатно.
      3)Музыка. Мне больше по душе AIMP2: http://www.aimp.ru
      4)ToDoList – планировщик с широчайшими возможностями http://abstractspoon.pbworks.com , есть русификация от нашего соотечественника http://stask.org.ua
      5) еще пользуюсь программкой для конвертации *.amr в *.mp3 – записываю телефоном, как диктофоном, а прослушивать потом в машине на диске не получается. Конвертирую, на диск и – вуаля :http://www.amrtomp3converter.com/

      • Спасибо за комментарий, Глеб!
        Про ToDoList я писал, и очень активно в свое время им пользовался. Однако, теперь я как-то все больше для работы с задачами использую OneNote…

    • Хорошая статья. Казалось бы – такое простое решение – опубликовать список софта. которым пользуешься не нетбуке. А очень это познавательно – сразу виден и круг задач, и потребные мощности

    • mbcontent says:

      Согласен. Статья полезная. Взял на заметку некоторые программы. Установлю на своем EEE PC. Спасибо!

     

    Лишити коментар

    XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

     Допомогти блогу та заохотити автора:

    BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

    XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

    KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL