Записник, доступний звідусіль

Кілька днів тому один з моїх друзів запитав на Facebook, чи не може хтось порадити йому невеликий за обсягом, але детальний підручник з використання EverNote. Цей сервіс дійсно зручний, і я колись використовував його як основний засіб для нотаток. Зручність полягає в тому, що ви можете робити записи з “великого” комп’ютера, з лептопа, з мобільного телефону, коммунікатора, чужого комп’ютера через браузер – є клієнти під всі існуючі платформи і веб-інтерфейс. Однак Evernote має й певні недоліки. Один з них – це обмеження в 40Мб місця на сервері для зберігання нотаток. Хочете більше – купуйте преміум-аккаунт. Не люблю я витрачати зайвІ гроші:-), тож “пересів” на Microsoft OneNote. Тим більше, що як MCT можу використовувати MS Office безкоштовно!

imageЛише дві обставини заважали мені насолоджуватись OneNote – інтерфейс з застарілими і незручними меню, і неможливість працювати з записником через веб-інтерфейс, або через OneNote, але з різних моїх комп’ютерів. І якщо перша проблема уже в минулому, оскільки OneNote 2010 нарешті отримала “ріббони”, за що я ще більше закохався в цю програму, то друга проблема залишається, і можливість публікації нотаток на SharePoint’і її повністю не вирішує. Саме через це мій товариш і вирішив зупинитися на EverNote.

image Однак, маючи OneNote, та трохи здорового глузду, проблему роботи з записником звідусіль легко вирішити. Дійсно – достатньо зберегти записник до “розшареної” теки, доступної через інтернет, і справу зроблено! Але як зробити теку доступною звідусіль? Теж не проблема – можна скористатися, наприклад, сервісом DropBox. Достатьо встановити DropBox на всі свої машини, створити новий записник, задати для його зберігання теку, яку ви “шарите” з DropBox, обрати режим доступу, при якому кілька людей можуть користуватися записником в “розшареній” теці, і все! Звичайно зробити це слід на всіх своїх машинах. Детальніше читайте тут.

image Інший спосіб – скористатися чудовим майкрософтівським сервісом Live Mesh.Він дозволяє вам синхронізувати ваші файли на всіх ваших машинах, мобільному телефоні, лептопі або нетбуці. Також можна працювати через веб-інтерфейс – т.зв. Live Desktop. А ще можна отримати доступ до робочого столу будь-якого з ваших девайсів через інтернет!

Я є великим фанатом цього сервісу і вам також раджу його спробувати. Так само палко я закоханий у Windows Live Writer, тож свого часу з великим ентузіазмом зреагував на ідею синхронізації чернеток Windows Live Writer через Live Mesh, так що роботу, яку ви почали вдома, можна буде продовжити на роботі. Для синхронізації записів можна діяти так само – просто “розшарити” записник у теку на диску кожної вашої машини, яка синхронізується з Live Mesh! Супер! Я в просто захваті! Останню перевагу EverNote знищено! А враховуючи, що за функціоналом  OneNote дасть конкурентам фору 100 очок наперед (у всякому разі, я не зустрічав записників, які хоча б наближались до OneNote за можливостями), то реалізація описаної ідеї дозволить вам справді насолоджуватись життям.:-) Якщо ж я описав ідею не дуже зрозуміло:-), подробиці – тут.

P.S. Якщо ви, так само як я, закохані в OneNote, завітайте на сайт з назвою, яка говорить сама за себе – I heart OneNote. Там ви знайдете масу корисної інформації, шаблони і вже “готові“ записники, поради і т.ін.

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Коментарів: 17 »

 
 • [...] This post was mentioned on Twitter by liketaurus, Microsoft Ukraine. Microsoft Ukraine said: Записник, доступний звідусіль: Кілька днів тому один з моїх друзів запитав на Facebook, чи не може хтось порадит.. http://bit.ly/y1uIX [...]

 • Хочу додати, що OneNote доступний не тільки МСТ :) – він входить у Microsoft Office 2007 Home & Student, Ultimate та Enterprise. Я користуюся продуктом понад рік і люблю його великою любов’ю. І щиро шкодую, що його не було тоді, коли я писала свою дипломну роботу. І для офісних працівників, і для викладачів, і для студентів це – просто знахідка!

  • author says:

   Так, це правильно, однак, не маючи статусу за Office треба платити.:-)

 • Dima Malenko says:

  Как выяснилось у Evernote есть огромный недостаток (по крайней мере, по сравнению с OneNote) – Windows версия не умеет делать звуковые заметки, в то время как в OneNote ничего не стоит записать, например, звонок через Скайп, чтобы потом аккуратно описать результаты обсуждения.

  • author says:

   Вот-вот, и я о том же – по функционалу OneNote дает всем остальным “блокнотам” фору в 100 очков наперед…

 • По-перше, Ви помиляєтесь щодо «обмеження в 40Мб місця на сервері». Насправді обмеження Evernote — 40Мб трафіку на місяць (тобто можна додати не більш ніж 40Мб нотаток на місяць), для багатьох це забагато. Ліміту на обсяг нотаток не встановлено.

  По-друге, недостатньо лише Dropbox або Live Mesh — треба ще мати встановлений MS Office на усіх комп’ютерах, на яких Ви хотіли б працювати з Вашими нотатками. Наприклад, ми с дружиною прийшли до тещі в гості и хочемо знайти для неї рецепт улюбленої страви. У випадку з Evernote, ми можемо відкрити БУДЬ-ЯКИЙ БРАУЗЕР, ввести логін/пароль и ось він — записник. У випадку з OneNote треба качати trial-інсталяцію MS Office (більш 200Мб), ставити OneNte, і лише тоді подивитись нотатки. Також не слід забувати, що через деякий час цей trial вже не буде працювати.

  • author says:

   Спасибо за уточнение по поводу трафика, Алексей!

   А насчет MS Office, я ведь и не утверждал, что “офис” не требуется:-) – конечно же, необходим установленный пакет MS Office, вернее, OneNote. Если Вы обратили внимание, я писал о том, как пользоваться своими заметками на всех СВОИХ машинах, и упоминал о том, что на каждой из них необходимо клиентское приложение.

   • Насчёт «своих» машин — проглядел, прошу прощения :-)

    Вроде бы OneNote в MS Office 2010 будет иметь возможности синхронизироваться через интеренет, и даже будет доступен в виде онлайновой версии. Ждём-с :-)

    • author says:

     Очень на это надеюсь! Хотя, Office 2010 CTP я использую уже несколько месяцев, и пока такого функционала там не наблюдается…:-(

 • Я как то давно искал как лучше держать одну записную книжку OneNote на разных компьютерах – ноутбуке, домашнем стационарном, рабочем стационарном… Раньше пользовался флешкой, но толку от этого было мало. Потом вспомнил про LiveMesh и начал пользоваться ним для синхронизации файлов.
  http://me4a.spaces.live.com/blog/cns!C31819FC6013D14F!5181.entry

  • author says:

   Да, Live Mesh – это здорово! В свое время появление этого сервиса произвело на меня потрясающее впечатление – сбылись многие мои мечты.:-) Правда, удаленный доступ к моему рабочему компу (в корпоративной сетке, за файрволом) по понятным причинам не заработал. А жаль…

 • Puzzle says:

  Вроде как скоро нас ждет OneNote Live ? :)

 • [...] існуючих на ринку “універсальних записників”. Ми вже говорили про те, як з допомогою Dropbox або Live Mesh зробити свої [...]

 • [...] Live Mesh – чудовий сервіс, про який я вже якось писав. З ним я ніколи не думаю про те, що треба “флешками” [...]

 • [...] здатних вирішити поставлені завдання. Ми вже говорили про DropBox і Live Mesh. Особисто я використовую останній. [...]

 • [...] Звичайно, це далеко не все, що можна зберігати в своєму записнику. Однак, вважаю, ці поради заслуговують на увагу. А ще хочу відмітити, що найбільше користі з цих порад ви отримаєте за умови автоматичної синхронізації свох нотаток за допомогою …. [...]

 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL