Корисні інструменти для GitHub

Доброго дня вам, друзі!

Щось цього року я взагалі нічого не встигаю, й події линуть надто швидко – купа тренінгів, менторство, моє 45-річчя, а незабаром вже святкування 75-річчя коледжу, з чим теж пов’язана ціла купа турбот…

image

За всім цим я хотів би все ж таки виділити трохи часу аби розповісти про деякі цікаві інструменти, які на мою думку має спробувати кожен розробник.

Перш за все, хочу відмітити, що інструменти, про які я хочу говорити, чудово працюють з GitHub - нашою улюбленою платформою для хостингу коду і не тільки. До речі, не так давно наш коледж підписав угоду з GitHub про співпрацю, в рамках підготовки до неї я мав змогу пройти відповідний тренінг та отримав статус GitHub Campus Advisor (до речі, єдиний в Україні). GitHub я особисто використовую вже більше п’яти років – як для особистих потреб, так і для своїх тренінгів та в коледжі, тож це логічно, що ми вирішили робити це централізовано – в масштабі всього навчального закладу.

Тож дозвольте мені порекомендувати наступні інструменти та сервіси, які зроблять вашу роботу з GitHub ще ефективнішою:

 1. GitKraken – мабуть, кращий клієнт для Git

  Це дуже стильний та зручний інструмент, який надає повний набір можливостей для роботи з гілками коду, редагування його "на льоту" (є вбудований редактор коду – Ctrl+P, edit), підтримує Git, GitHub (в тому числі й Enterprise), GitLab (в тому числі й розгорнутий на власному сервері), BitBucket (та BitBucket Server), Azure DevOps тощо. А ще ви можете використовувати його в парі з Glo Boards – продуктом від того ж виробника, який значно покращує вбудовані можливості керування проектами GitHub.
        image
  Що найголовніше – ці інструменти ви можете використовувати абсолютно безкоштовно! А студенти взагалі можуть використовувати всі PRO-фічі - достатньо просто подати заявку на отримання GitHub Student Developer Pack! Також на сайті GitKraken ви знайдете чимало навчальних відео, чудову "шпаргалку" з використання GitKraken як такого та в парі з GitHub.
        image
  Я почав використовувати GitKraken вже досить давно – в коледжі (Ubuntu), вдома (Windows 10), в подорожах (на Chromebook) – однак й досі відкриваю для себе не помічені раніше можливості цього чудового клієнту. Одним словом, – дуже й дуже рекомендую!

  Посилання на сайт для завантаження.

 2. GItpod – хмарна IDE для GitHub

  Це дійсно середовище розробки для GitHub, яке знаходиться від вас на відстані лише одного кліку мишкою! Проект базується на вільному середовищі Theia, яке в свою чергу використовує рушій Monaco (привіт, Visual Studio Code!).

  image
  Почати працювати з кодом можна різними способами, найпростіший з яких – просто дописати в адресному рядку браузера gitpod.io/# перед будь-якою GitHub-адресою! Також ви можете встановити розширення для Chrome (дуже раджу встановити – він додає кнопку для запуску IDE прямо до веб-інтерфейсу GitHub!) або додаток з GitHub Marketplace.
        image
  Можливості – цілком достатні для комфортної роботи – підтримується купа мов та технологій, є доступ до терміналу, пул-реквести, можливість спільної роботи (навіть живі сесії!) тощо. Плюс, доволі стандартний та інтуітивно зрозумілий інтерфейс. Одним словом – саме те, що треба!

  Я б навіть сказав, що після Cloud9 – це мій новий фаворит, на хромбуці – просто бомба, до того ж ви можете використовувати Gitpod абсолютно безкоштовно (хоч є й платні плани)! Wow!

  Деталі ви знайдете на офіційному сайті.

 3. GitHub Classroom – LMS для GitHub

  Якщо вам треба видавати студентам завдання (як групові, так і індивідуальні), контролювати їх виконання та процес роботи над ними – GitHub Classroom – це саме те, що вам потрібно.
        image
  До ваших послуг покрокові інтерактивні інструкції з налагодження системи, навчальні відео та GitHub Assistant – утиліта для швидкого завантаження студентських репозиторіїв для оцінювання.

  Одним словом – ви можете вчити студентів програмувати (і не тільки), використовуючи GitHub як платформу не лише для хостингу коду, а й для навчання. До речі, сервіс також безкоштовний!

  Щоб почати відвідайте сайт GitHub Education.

 4. GitHub Learning Lab – навчайтесь прямо на GitHub      
         
  Ще один сервіс навчального призначення. Ви можете вивчати GitHub прямо на GitHub – до ваших послуг достатньо навчальних курсів та програм навчання (GitHub, Markdown, Developer workflow та інше), плюс, ви можете створювати власні курси!
  image
    Документація з GitHub Learning Lab – дуже детальна, встановити її можна як на GitHub, так і на власний сервер. Дуже раджу спробувати!

  Почати легко – просто перейдіть за цим посиланням!

imageНу і наостанок хочу нагадати про GitHub Pages та Jekyll – можливість захостити персональний сайт, блог або сайт організації чи навчального закладу на GitHub. Про цей сервіс також є курс на GitHub Learning Lab, плюс, відомий конструктор Bootstrap-сайтів Mobirise дозволяє публікувати сайти прямо на GitHub Pages!

А якщо ми вже заговорили про хостинг та створення власних навчальних курсів, то тут є все, що вам необхідно аби створити власний навчальний курс та захостити його на GitHub!

Думаю, ви вже зрозуміли (якщо не знали цього раніше), що GitHub – це не лише хостинг коду, а повноцінна платформа для навчання, спільної роботи, веб-хостингу, розробки тощо, тож з нею варто познайомитись ближче.

А в мене на сьогодні все.
До зустрічі за тиждень друзі!
Бережіть себе, не перепрацьовуйте, відпочивайте. Хай вам щастить!

VN:F [1.7.2_963]
Рейтинг запису
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL