Ніндзюцу з клавіатурою:-)

Викладаючи в університеті та коледжі я ведьми полюбляв питати студентів про значення тієї чи іншої клавіатурної комбінації (наприклад, у якості додаткових запитань на екзамені). Нещодавно я повернувся до коледжу і продовжив розважатися.:-)Виявилось, що навіть найчастіше уживані шорткати, якими я користуюсь вже дуже давно, і які значно економлять мій час, більшості моїх слухачів невідомі.

Так, колись я запитав про значення SHIFT+F3 у Word і страшно здивувався, що люди не користуються цим надзвичайно корисним сполученням клавіш. Впевнений, що вам воно знайоме – це ж бо найпростіший спосіб змінити регістр символів, зробити з маленьких літер великі і навпаки! І це лише один з маси корисних шорткатів в MS Office. На Office Online ви можете знайти спеціальну сторінку, присвячену корисним клавішам для всіх продуктів пакету MS Office (правда, для версії 2003, однак більшість з них актуальні і зараз). Ось іще один гарний список з 101 скорочень, який не обмежується тільки MS Office.

Сам я вже кілька років не користуюсь ярликами робочого столу – мені зручніше запускати програми та відкривати документи з клавіатури. За часів Windows XP з цією метою я використовував чудовий безкоштовний лончер Launchy (http://www.launchy.net/), який індексував вміст мого жорсткого диску і дозволяв мені обирати програми для запуску введенням перших літер їх назв. Так, Google Desktop дозволяє робити це ж саме плюс багато чого іншого, однак, чомусь в мене він не прижився (хоч, я чесно спробував, навіть двічі). А потім з’явилась Windows Vista і це було просто свято – така потрібна і звична для мене функція пошуку файлу за першими літерами була доступна прямо з головного меню!

Звичайно ж, як тільки зявилась перша бета Windows 7, я одразу ж її встановив і на нетбук, і на “великий” компютер. Система виявилась просто чудовою, і однією з фіч, яка мене особливо потішила, була велика кількість нових корисних клавіатурних скорочень, які зробили клавішу Win по-справжньому корисною. Багато з них я одразу ж почав використовувати на постійній основі. Спробуйте, наприклад, на своєму лептопі натиснути Win+P, або Win+X. Понатискайте Win+стрілки керування курсором, Win+T, або Win+ “сірий” плюс або мінус. Відчуваєте, яка міць у ваших руках? І це ж тільки вершина айсберга.:-) Детальніше про клавіатурні скорочення Windows 7 можна почитати тут. Дуже раджу уважно вивчити наведений там список – впевнений, ви знайдете в ньому щось нове та корисне особисто для вас.

Ресурсів, які дозволять вам швидко стати “клавіатурним ніндзя” в Інтернеті досить багато. Як приклад можу навести Computer Productivity. Ви легко можете знайти ще, користуючись вашою улюбленою пошуковою системою. Станьте сенсеєм!:-)

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Коментарів: 35 »

 
 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL