З чим у вас асоціюється слово “Офіс”?
Доброго дня, друзі!
Відповідь на запитання, яке я виніс у назву цього повідомлення, мене справді цікавить, оскільки, принаймні особисто для мне донедавна слово “офіс” обов’язково повинно було слідувати за словом Microsoft.
Це не означає, що я припинив використовувати Microsoft Office, зовсім ні! Вже не раз я говорив, що “Офіс” – це єдиний по-спражньому вдалий, найкращий продукт Microsoft. Звичайно ж, я регулярно створюю купу документів – презентації лекцій, бланки, анкети і т.ін.
Однак, стаціонарним комп’ютером я користуюсь не так вже й часто. До того ж, в більшості випадків я вмикаю його лише як файловий сервер – аби через HD-плеєр у вітальні подивитись на великому екрані новий фільм, або коли треба щось зробити, а часу обмаль – тоді я швидко завантажую Ubuntu і роблю все що слід. Решту часу я працюю з моїм планшетом під керуванням Android. Більшість моїх файлів, звичайно ж зберігаються в хмарі (неважко здогадатись, якій саме). Microsoft Office на ньому використовувати, звісно, не вийде. Мій старенький смартфон з NOKIA Belle, хоч і має “рідний” Microsoft Office, однак у мобільному варіанті ним традиційно (і до того ж, незалежно від платформи) користуватись просто неможливо.
Тож, хоч слова “Microsoft” і “Office” для мене все ще тісно пов’язані, сьогодні я хочу розповісти вам про альтернативу. Не таку функціональну як продукт хлопців з Редмонду, однак, дуже й дуже непогану. Про неї я вже говорив, однак не так давно зєявилась нова версія, яка мене просто вразила.
Один для всіх платформ
Я вже не раз писав про Kingsoft Office – дуже відомий в азіатському регіоні офісний пакет, який може похвалитись не менш довгою історією ніж Microsoft Office і навіть має деякі фічі, відсутні у “старшого брата”.
Саме його я використовую на Android-планшеті. Не буду зараз повторюватись – про нього я вже писав, скажу лише що Kingsoft Office – це вдалий інтерфейс з “рібонами” у стилі Microsoft Office 2007-2013, неперевершена сумісність з форматами Microsoft Office і чудова інтеграція з хмарою. До того ж, абсолютно безкоштовно! Для любителів яблук – під iOS він теж є, хоч і не в настільки вражаючому варіанті.
Під Linux я, як вже говорив, теж користуюсь Kingsoft (WPS) Office – тут він виглядає неперевершено – звичні microsoft’івські “рібони” для Ubuntu – це просто приємний шок. Всі чудові фічі теж на місці (і сумісність з майкрософтівськими форматами) і теж без ніяких грошей!
Під Windows наш герой теж присутній, і якось я про нього також писав. Однак, донедавна безкоштовна версія, будучи повнофункціональною, мала один як на мене, суттєвий “косметичний” недолік – класичні меню, Аби отримати звичні “рібони” треба було купити Pro-версію. Вартість дуже демократична, проте…
І ось, не так давно сталось диво – з’явилась версія Kingsoft Office 2013 Free, яка у безкоштовному варіанті пропонує новий користувацький інтерфейс. Wow!
Версія є повнофункціональною, відсутні деякі речі, не вельми потрібні пересічному користувачеві (наприклад, VBA-макроси, а також таблиці з мільонами рядків та стовпчиків). Щоправда, немає й експорту у формати Microsoft Office 2007 і за це дійсно жаль, хоч читаються такі файли без проблем.
Інтерфейс же вже навіть язик не повертається назвати майкрософтівським – в принципі, це ті ж “ріббони”, однак якісь “модніші” чи що? Плюс, “фірмові” вкладинки відкритих документів. Виглядає новий офіс просто супер. І до того ж, нагадаю – абсолютно безкоштовно. Та й розмір – близько 50 Мб (всього лиш?) – вражає.
З огляду на сказане вище, Kingsoft Office 2013 Free одразу ж зайняв своє законне місце на жорсткому диску моєї стаціонарної машини, та й на комп’ютерах у моїй лабораторії в коледжі також. Вам також дуже раджу спробувати – повинно сподобатись!
Онлайнові шаблони
А ще в арсеналі компанії є дуже непогана онлайнова підбірка шаблонів документів (на кшталт Office Online, хоч поки що й у трохи “скромнішому” варіанті).
Спільний буфер обміну між різними пристроями
Ще один продукт, на який слід звернути увагу – це Kingsoft Clip – менеджер буферу обміну для Android та Windows. На планшеті він надає можливості керування багатосегментним буфером обміну у плаваючому вікні.
Під Windows це теж менеджер буферу обміну і засіб обміну зкопійованими фрагментами між планшетом і ПК. Фантастика!
Детальніше ви можете почитати тут. До речі, автори говорять, що Kingsoft Clip –це лише частина платформи Kingsoft Office X Plats мета якої – тісніша інтеграція з хмарою.
Що ж, на сьогодні все.
Успіхів вам! До зустрічі за тиждень!
Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.