Повноцінну заміну Microsoft Office для Linux знайдено?

Доброго дня, друзі!

Щойно я повернувся з поїздки до сонячного Тбілісі, як виявилось, що мій новий модний рутер від ASUS остаточно помер, тож я залишився без Wi-Fi:-( Проблему було вирішено прямим підключенням, тож на моїй великій машині Інтернет є, але смартфон, планшет, неттоп доньки і HD-плеєр у залі залишились без зв’язку.:-(

До речі, Windows 8, яка теж була загинула незадовго до мого від’їзду, зненацька повстала з мертвих:-), щоправда, підключитись до Інтернету так і не змогла. Тому я зараз сиджу на Ubuntu, яка працює просто чудово – мережа працює, диски не відвалюються (тьфу-тьфу, щоб не зглазити:-)).  А це повідомлення для вас я пишу в чудовому блог-клієнті Blogilo, який максимально наближається за функціоналом до мого улюбленого Windows Live Writer.

Єдина проблема – офісний пакет.

Так, Libre Office – штука дуже непогана, особливо з новими модними іконками:

Однак, хотілося б мати звичний Microsoft Office. Так, звичайно, можна встановити його у Wine. А можна встановити повну Windows 8 з Office 2013 у VirtualBox або під’єднатись до Windows-машини через WinConn і працювати з Office таким чином. Проте, все це не те – хочеться нативного офісу.

І рішення дійсно є! Зветься воно WPS (Kingsoft) Office 2013.

Про цей офісний пакет я вже не раз писав У себе на батьківщині – у Китаї – цей “офіс” є дуже відомим і популярним, здається, аж з початку 80-х років. Kingsoft Office для Windows дуже схожий зовні на Microsoft Office 2010 і навіть має кілька унікальних фіч, відсутніх у “старшого брата”. Kingsoft Office HD для Android – це взагалі витвір мистецтва. І ось, не так давно, ми дочекались появи Kingsoft Office 2013 для Linux. І сьогодні я хочу сказати вам кілька слів про свій власний досвід роботи з цим пакетом.

Почну з процедури встановлення. Якщо вас не лякає перспектива введення кількох команд в консолі, то все буде добре.:-) Для моєї 64-бітної версії Ubuntu це буде виглядати так:

sudo apt-get install ia32-libs
cd && wget -O kingsoft-office-NoobsLab.deb http://goo.gl/Zw0VG
sudo dpkg -i kingsoft-office-NoobsLab.deb
rm kingsoft-office-NoobsLab.deb

Детально, з малюнками:-), процедуру встановлення описано тут. В результаті ви отримуєте повноцінний офісний пакет, який виглядає не гірше, а в чомусь навіть краще за Microsoft Office:

Інтерфейс – дуже привабливий і зручний – напівпрозорості, підсвітка поточної вкладинки і т.ін. Ще одна важлива річ – чудова сумісність з Microsoft Office – без проблем відкриваються і практично не спотворюються документи навіть з досить складним форматуванням плюс є всі необхідні пересічному користувачеві фічі (форматування, експорт в PDF і т. ін). До того ж, WPS Office для Linux – абсолютно безкоштовний (принаймні, поки що), на відміну від професійної версії цього ж пакету для Windows.

Вже другий тиждень я користуюсь виключно WPS Office і, в цілому, дуже задоволений, чого і вам бажаю.:-)

До зустрічі за тиждень!

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Коментарів: 2 »

 
  • Дякую. Вже давно шукав, що б поставити поряд з Libre Office. Думаю, це саме те)

    • На здоров’я, заходьте ще!:-)

      Пiд Android, KingSoft (WPS) Office – теж один з кращих варiантiв. А пiд Linux я теж не перейшов на WPS Office повнiстю – використовую разом з LibreOffice.

 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL