Тривожні чутки
Доброго вечора, друзі!
Сьогодні мені хочеться поговорити з вами на тему Національного стандарту відкритих офісних додатків OpenDocument (ODF), який 01.06.2011 вступив в дію у Росії.
Прошу зрозуміти мене правильно. Я не є ідейним супротивником OpenOffice.org (LibreOffice). Навпаки, я маю OpenOffice встановленим на всіх моїх машинах – як Windows, так і Linux-версії. Однак, єдине, для чого я його використовую під Windows – це редагування PDF-файлів за допомогою чудового плагіна Oracle (Sun) PDF Import.
Причина проста – інтерфейс користувача Microsoft Office на основі знаменитих “ріббонів” мені імпонує більше.
Якби OpenOffice був схожим на сучасні версії Microsoft Office зовні, я звичайно ж користувався б ним більше. А копирсатись у випадаючих меню у пошуках потрібної команди… Бррр, це ж просто архаїзм. І навіть IBM Lotus Symphony інтерфейс якого максимально схожий (наскільки це можливо) на Microsoft Office, не вирішує проблеми – офісний пакет від Microsoft набагато звичніший.
Однак, нікуди не подінешся – досвід говорить нам, що закони і стандарти, які приймаються в Росії, через певний час вступають у дію і в нашій країні. Тож, звикати до нового формату і нового пакету все ж доведеться. З першим немає ніяких проблем – починаючи з Microsoft Office 2007 SP1 ви можете без проблем зберігати свої документи у форматі OpenDocument. Навчальні матеріали з OpenOffice також можна знайти. Завітайте, наприклад, сюди або сюди. На порталі моїх добрих друзів з Intuit.ru також є відповідний навчальний курс, який можна пройти абсолютно безкоштовно.
Якщо ж постає питання про сертифікацію, можна звернути увагу на тести на Alltests.ru – там є тести з OpenOffice. Якщо ж говорити про глобальні проекти, то прямо зараз йде робота над “офіційною” сертифікацією з OpenOffice. А ще є Open Source ICDL…
Що ж, здається я вас досить налякав. Звичайно ж, Microsoft Ofiice нікуди не зникне і ми будемо ним користуватись. Однак, ніхто нам не заважає стати експертами і з OpenOffice. Просто про всяк випадок…
Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.