Антипродуктивні поради – як “вбити” кілька вільних хвилин

Колись мені до рук потрапила дуже цікава статистика, з якої було видно, що середній офісний працівник протягом робочого дня працює лише близько 30% робочого часу. Все інше – перерви на каву, які “затяглись”, “висіння” в Інтернет, користування соціальними мережами, месенджерами, і т. ін. Впевнений, ніхто з вас, шановні читачі, не буде заперечувати, що наведена цифра цілком відповідає реальному станові речей. Саме тому часто в компаніях блокують сайти соціальних мереж, найпопулярніші блогохостинги, веб-пошту, твіттер та ін.

j0445054

Однак, іноді копирсання в Інтернеті не шкодить справі, а навпаки, озброює працівників необхідними їм знаннями. А іноді просто необхідно ненадовго відволіктись від роботи, аби потім повернутись до справ з потроєним завзяттям. Тож, як “вбити” вільний час в офісі, якщо він у вас є (і звісно, якщо ваш доступ до Мережі не обмежено)?

Автор популярного блогу Digitiz нещодавно опублікував статтю на цю тему. І зараз я спробую переповісти її, доповнивши порадами з власного досвіду. Тож, ость перші 20 способів вбити час:

 1. Відвідайте Today’s Big Thing – сайт, на якому кожного дня ви зможете знайти цікавий, а головне – несподіваний відеосюжет будь-якої тематики – від подій зі світу спорту до музичних кліпів і смішних роликів про тварин.
 2. Киньте оком на OurSignal – дуже цікавий і нестандартний спосіб одним поглядом побачити всі найцікавіші новини зі всього світу.
 3. Полистайте StumbleUpon – майндруйте інтернетом випадковим чином, вказуйте, що вам сподобалось, а що ні, і як результаті отримуйте контент, відібраний на основі ваших особистих вподобань – свого роду, власний Веб!
 4. Помилуйтесь чудовими фото на Big Picture – тут ви знайдете найгучніші світові події, відображені у творіннях видатних фотографів.
 5. Почитайте статтю дня на Wikipedia – можливо, ви дізнаєтесь про щось нове для себе.
 6. Навчіться робити щось власними руками – завітайте на Instructables і дізнайтесь, як змайструвати цікаві, хоч іноді й трохи ідіотські речі.
 7. Послухайте нову музику – GrooveShark абсолютно безкоштовно допоможе вам знайти і прослухати композиції, які припадуть вам до смаку.
 8. Попереглядайте теги на Delicious – це ще один спосіб знайти для себе щось нове, цікаве, а можливо і корисне для роботи.
 9. Якщо ви користуєтесь якимось сервісом для створення списків статей для того, аби почитати їх пізніше – наприклад, Instapaper або Diigo, почитайте щось з відкладеного вами “на потім”.
 10. Погортайте списки Twitter на Listorious – можливо, ви знайдете когось, чиї записи вам буде цікаво і корисно читати.
 11. Почитайте RSS-стрічки улюблених блогів. Думаю, не мені вас вчити, за допомогою яких інструментів це можна зробити. Звичайно, ви можете користуватись якимось десктопним додатком, але веб-рідери типу Google Reader дозволять вам не лише читати новини, але й ділитися найцікавішими з них з іншими людьми.
 12. Приведіть до ладу свої думки, зробіть якісь нотатки, сплануйте якісь дії і т.ін. Ви можете використати для цього, наприклад, Microsoft OneNote, або Evernote. Непогана ідея – зробити це у вигляді майндмепу, наприклад, з допомогою XMind або Mindomo.
 13. Поверніться до школи:-) – перегляньте якесь навчальне відео. Також дуже непогані і корисні з навчальної точки зору сюжети можна переглянути на майкрософтівських Channel 9 і Channel 10, а також за допомогою новинки -  Microsoft Desktop Player.
 14. Завітайте на popurls – агрегатор найцікавішої інформації з найцікавіших сайтів. Тут ви завжди зможете знайти щось цікаве, або когось цікавого.
 15. Пограйте в Plants vs. Zombies, або якісь безкоштовні флеш-ігри – іноді просто необхідно перемкнутись на щось, що абсолютно не стосується роботи. Один з моїх колишніх роботодавців це добре розумів, тому у нас в офісі була ігрова кімната з XBox, де кожен протягом робочого дня міг відволіктись від своїх службових обов’язків.
 16. Подивіться нове відео на Justin.tv, YouTube, вЭфире.ру, або інших відеосайтах. Це також гарний спосіб відволіктись і перемкнутись на щось інше.
 17. Пошукайте нові блоги цікавої для вас тематики. Це можна зробити через Regator, пошук блогів Google, Яндекс-блогів, зайдіть на Livejournal.com, wordpress.com, tumblr.com, скористайтесь функцією Explore у вашому Google Reader.
 18. Дізнайтесь про щось цікаве, але абсолютно вам непотрібне за допомогою (unnecessary) knowledge або сайтів на кшталт Музею фактів. По-перше, це цікаво. А по-друге, можливо навіть знання найбезглуздішіх фактів вам колись знадобляться – мені наприклад вони стають у нагоді регулярно – я часто цитую щось подібне під час тренінгів.
 19. Потренуйте свій мозок за допомогою Sporcle, тестів на IQLeague, або чудової гри SPB Brain Evolution. Відчуйте себе генієм!
 20. Підніміть собі настрій смішними фото на ICanHasCheezburger, InPic.ru, Котоматриці та ін.

Звичайно, я перелічив далеко не всі можливі способи вбити час, але це вже дещо для початку.:-) А як вбиваєте час ви?

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Коментарів: 2 »

 
 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL