Дійсно втрачаєте час? Чи це манія?

Нарешті я знову добрався до цивілізації – до тих місць, де є під’єднання до інтернет!:-) Я радий вітати вас, шановні читачі ProductivityBlog.com.ua, і хочу вас запевнити, що зроблю все можливе, аби в майбутньому ми з вами так надовго не розлучались.

Time business concept.

Сьогодні мені хотілося б поговорити про те, куди саме зникає наш час, якими програмами ми користуємось найчастіше, і який відсоток з них складають робочі інструменти, а який – іграшки.

Тож як дізнатися що саме ми з вами робимо за своїми комп’ютерами? Щоб знайти відповідь на це питання, створено чимало програмних засобів, однак я хочу звернути вашу увагу на безкоштовний, простий і зручний інструмент під назвою ManicTime.

Ця програма сидить собі тихенько поруч з годинником, і слідкує за тим, що саме ви робите. Пізніше ви можете просто викликати головне вікно програми через контекстне меню іконки ManicTime, або просто подвійним клацаням на ній.

image

До ваших послуг три часових шкали – теги, активності, і додатки. На першій ви можете власноруч розташувати відмітки про ті справи, якими ви плануєте займатися. Друга шкала дозволяє побачити моменти активної роботи і чекання протягом дня. Третя просто показує якими програмами ви користувались сьогодні. Нижче ви можете побачити деталі. Наприклад, для шкали додатків ви поьачите список програм, якими ви користувались, і підсумки стосовно часу використання. Всі ці речі доступні вам на вкладинці Day, яка відкрита за замовчуванням.

Якщо ж перейти на вкладинку Statistics, ви можете побатичи звіти за день, тиждень, місяць, рік, довільний період, за весь час, з моменту встановлення програми. Ви можете додати свої теги, переглянути звіт у вигляді діаграми або таблиці, зберегти (в одному з графічних форматів) або скопіювати його у буфер обміну.

image

Вкладинка Tools & Settings дозволяє налагодити певні параметри  програми, а також (увага!) експортувати дані будь-якої з часових шкал у форматі CSV, що дозволяє переглядати  їх в Microsoft Office Excel.

image

Таким чином, ви отримуєте чудовий інструмент, який дозволяє вам краще зрозуміти свої власні дії за комп’ютером. Тепер ви завжди бачитимете куди саме йде ваш час, на що ви витрачаєте години перед монітором і зможете зробити відповідні висновки. Можливо, тепер ви будете намагатись контролювати себе, робити більше і не відволікатись на розваги.

Я яким інструментом обліку використання комп’ютера користуєтесь ви?

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Коментарів: 4 »

 
  • Пользовался некоторое время, и могу сказать, что эта программа очень хороша для АНАЛИЗА. Во-первых, данные получаем точные, потому что человек может забыть записать, что и когда он делал, а программа не забывает. Во-вторых, возможности анализа в ней очень хорошие: можно и по отрезкам времени, и по программам, и даже по сайтам, и всё это в различных комбинациях.

    Однако следует учесть, что эта программа позволяет анализировать лишь уже потраченное время, и причём — пост-фактум. Т.е. продуктивность она НЕ увеличивает, она лишь даёт информацию к размышлению.

    А чтобы увеличить продуктивность, требуется не терять концентрацию. Для этого можно использовать программы вроде LazyCure или Chrony. Когда программа каждые 15 минут будет у вас спрашивать «а чем вы сейчас заняты?», и вы — отвечать, то это даст гораздо больший эффект.

  • Виталий says:

    Программа интересна, особенно если друзьям поставить :) )

  • [...] так давно я писав про програму ManicTime, яка дозволяє зібрати статистику [...]

 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL