Робимо резервні копії. Частина друга – безкоштовні програми
Доброго вечора вам, друзі!
Нещодавно ми говорили про програмне забезпечення для створення резервних копій, яке ви отримуєте разом з Windows, а сьогодні підемо далі і розглянемо кілька програм, які ви можете завантажити на свій комп’ютер і використовувати абсолютно безкоштовно.
Мені хотілося б роповісти про чотири софтинки, які мені здаються найкращими. Я буду дуже радий, якщо ви, любі читачі, допоможете розширити цей список.
І почнемо ми з програми, про яку один з читачів, випередиаши мене, вже писав у коментарях:-), а саме GFI Backup 2009. Програма дійсно заслуговує на нашу увагу. Вона дозволяє робити бекапи у вигляді ZIP-архівів, до того ж, може виконувати резервне копіювання навіть тих файлів, які в даний момент використовуються! Ось список основних можливостей GFI Backup:
- Простий у використанні інтерфейс на основі “майстрів”
- Численні варіанти зберігання резервних копій
- Синхронізація файлів і папок
- Резервне копіювання налаштувань для різних додатків
- Інкрементальний і диференціальний бекапи
- Військовий стандарт 256-бітного шифрування AES
- Вбудовані фільтри пошуку
- Резервне копіювання реєстру Windows
- Вбудований простий у використанні планувальник завдань
- Докладні логи всіх операцій резервного копіювання
Виглядає софтинка також непогано:
Нагадую, що GFI Backup 2009 Home Edition aбсолютно безкоштовна!
Наступний наш пацієнт – FBackup. Автори цієї софтинки свого часу розробили також аналогічну популярну пропрієтарну програму Backup4All.
FBackup дуже проста і зручна, і має багато цікавих фіч:
- простий і зручний інтерфейс користувача
- підтримка плагінів від Backup4All, що дозволяє робити резервні копії налаштувань числених програм. Список плагінів – тут. З їх допомогою, наприклад, не проблема зробити резервну копію всіх закладинок, розширень браузера, а також збережених паролів і історії перегляду
- як і у попередній програмі, можливе резервне копіювання навіть “зайнятих” файлів
Зовнішній вигляд – трохи гірший, ніж у GFI Backup, але також нічого:
Наступна програма є широко відомою у вузьких колах:-). Це Cobian Backup. Штука це дуже проста, яка просто копіює ваші файли з одного місця в інше у стисненому (або нестисненому) вигляді. Оскільки файли просто копіюються, або додаються до ZIP-архіву, програма не має навіть функції відновлення – ви ж бо можете відновити файли і без її допомоги.
Є дві версії програми – програма і сервіс. Звичайно ж, підтримується шифрування архіву, копіювання на FTP, і бекапи “зайнятих” файлів.
А виглядає наш герой так:
А остання на сьогодні програма припаде до душі любителям портабельних програм. Її можна встановити на “флешку”, запускати звідти і завжди носити з собою. А можна просто скопіювати у будь-яку теку будь-якого диску. Мова піде про софтинку з “пташиною” назвою – Toucan.
Чим може похвалитись цей птах:
-
мініатюрна портабельна програма
-
резервне копіювання/відновлення і синхронізація
-
інкрементальні і диференціальні бекапи
-
компресія в ZIP або 7-Zip
-
256-бітного шифрування AES
-
підтримка параметрів командного рядка
Виглядає “тукан” просто, але елегантно:
Що ж, на сьогодні все. Якщо ви можете доповнити цей список, будь ласка, робіть це в коментарях. Мені ж особисто найбільше імпонують GFI Backup і Toucan. Перший – функціональністю і зручністю, а другий – простотою.
І не забувайте – далі буде! Наступного разу ми поговоримо про пропрієтарні програми, а потім перейдемо до онлайнових сервісів.
Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.
Немного добавлю:
1) Cobian Backup умеет делать резервные копии как на FTP, так и на SFTP («защищённый FTP»), GFI — только на «простой» FTP
2) Cobian Backup активно развивается, сейчас последняя версия ещё в бете, но почти каждую неделю — апдейты.
3) Делать бэкап на FTP с помощью Cobian Backup можно только если файлы небольшие (нескольо мегабайт). При попытке заливать 100Мб я всегда получал ошибку.
4) У GFI Backup есть проблема при работе в ограниченной учётной записи (не «под админом»): не сохраняется ни одно задание. Решается установкой прав записи на папку C:\Program Files\GFI\GFI Backup 2009 – Home Edition\Tasks\ИмяЮзера
Спасибо за дополнения.:-)
Кстати проблемы, описанные Вами в п.4 наблюдаются не только у GFI Backup – таким, к сожалению, страдают многие программы. Из “недавних” примеров – StrongDC++…
5) GFI backup умеет делать бэкап на DVD-диски, Cobian — не умеет
Сейчас я использую GFI, она удобна ещё и тем, что умеет синхронизировать папки (отпала нужда в MS SyncToy)
Спасибо за уточнение.:-)
Только я лично на DVD уже давно бекапы не делаю – в какой-то момент понял, что по соотношению “цена/емкость/надежность” жесткие диски рулят.:-) Поэтому я бекаплюсь на внешние винты, которые подключаю через переходник USB-IDE/SATA.
Тут не могу полностью согласиться. В случае, если что-то случится с винтом — погибают ВСЕ бэкапы сразу. Диски — вряд ли (особенно если хранить их в разных местах, например, наиболее ценное — отвезти родителям)
ну не знаю, я уже несколько лет бекаплюсь на винты. Пока проблем не было…
Оптические диски очень чувствительны к механическим повреждениям. Одна случайная царапина – и жизненно важный файл может оказаться испорченным. На диск можно сесть и сломать его. Конечно, нет причин царапать диски и садиться на них. Но если есть более надежные носители – флешки, например, – почему бы не использовать их и тем самым оградить себя от подобных рисков? Я бэкапы делаю только на флешки – они неразрушимее оптических дисков, меньше по размерам, и на них можно дописывать.
Проблема в том, что емкость флешек пока что оставляет желать лучшего. Поэтому я бекаплюсь на внешние жесткие диски. Хотя, для небольших объемов данных, SD-карты – вполне нормальный вариант…
Могу посоветовать еще одну программку, которой пользуюсь последние годы:
SyncBack
имеет и платную версию, конечно, но и бесплатного функционала предостаточно.
Сайт разработчика http://www.2brightsparks.com/freeware/freeware-hub.html
Надо будет взглянуть… Спасибо за наводку:-)!
Пожалуйста, поставьте плагин для подписки на комментарии (например, «Subscribe To Comments»). А то приходится просматривать все посты, где я писал, чтобы посмотреть ответы.
Заранее спасибо.
сейчас сделаем…
Пользуюсь Acronis True Image Home для резервного копирования и последующего восстановления системы. Работает очень быстро и как показало время – качественно. Форматирую диск С, вставляю созданный загрузочный диск и через 15 мин запускаю ОС в полностью рабочем и настроенном виде со всеми драйверами и софтом. Рекомендую!
Да, мы на прошлой работе тоже пользовались Акронисом. Вещь просто отличная!
[...] Alexander Babich пишет: Но если есть более надежные носители – флешки, например, – почему бы не использовать их и тем самым оградить себя от подобных рисков? Я бэкапы делаю только на флешки – они неразрушимее оптических дисков, меньше по размерам, и на них можно дописывать. … Работает очень быстро и как показало время – качественно. Форматирую диск С, вставляю созданный загрузочный диск и через 15 мин запускаю ОС в полностью рабочем и настроенном виде со всеми драйверами и софтом. Рекомендую! … [...]