Робимо резервні копії. Частина друга – безкоштовні програми

Доброго вечора вам, друзі!

Нещодавно ми говорили про програмне забезпечення для створення резервних копій, яке ви отримуєте разом з Windows, а сьогодні підемо далі і розглянемо кілька програм, які ви можете завантажити на свій комп’ютер і використовувати абсолютно безкоштовно.

image

Мені хотілося б роповісти про чотири софтинки, які мені здаються найкращими. Я буду дуже радий, якщо ви, любі читачі, допоможете розширити цей список.

І почнемо ми з програми, про яку один з читачів, випередиаши мене, вже писав у коментарях:-), а саме GFI Backup 2009. Програма дійсно заслуговує на нашу увагу. Вона дозволяє робити бекапи у вигляді ZIP-архівів, до того ж, може виконувати резервне копіювання навіть тих файлів, які в даний момент використовуються! Ось список основних можливостей GFI Backup:

 • Простий у використанні інтерфейс на основі “майстрів”
 • Численні варіанти зберігання резервних копій
 • Синхронізація файлів і папок
 • Резервне копіювання налаштувань для різних додатків
 • Інкрементальний і диференціальний бекапи
 • Військовий стандарт 256-бітного шифрування AES
 • Вбудовані фільтри пошуку
 • Резервне копіювання реєстру Windows
 • Вбудований простий у використанні планувальник завдань
 • Докладні логи всіх операцій резервного копіювання

Виглядає софтинка також непогано:

image

Нагадую, що GFI Backup 2009 Home Edition aбсолютно безкоштовна!

Наступний наш пацієнт – FBackup. Автори цієї софтинки свого часу розробили також аналогічну популярну пропрієтарну програму Backup4All.

FBackup дуже проста і зручна, і має багато цікавих фіч:

 • простий і зручний інтерфейс користувача
 • підтримка плагінів від Backup4All, що дозволяє робити резервні копії налаштувань числених програм. Список плагінів – тут. З їх допомогою, наприклад, не проблема зробити резервну копію всіх закладинок, розширень браузера, а також збережених паролів і історії перегляду
 • як і у попередній програмі, можливе резервне копіювання навіть “зайнятих” файлів

Зовнішній вигляд – трохи гірший, ніж у GFI Backup, але також нічого:

image

Наступна програма є широко відомою у вузьких колах:-). Це Cobian Backup. Штука це дуже проста, яка просто копіює ваші файли з одного місця в інше у стисненому (або нестисненому) вигляді. Оскільки файли просто копіюються, або додаються до ZIP-архіву, програма не має навіть функції відновлення – ви ж бо можете відновити файли і без її допомоги.

Є дві версії програми – програма і сервіс. Звичайно ж, підтримується шифрування архіву, копіювання на FTP, і бекапи “зайнятих” файлів.

А виглядає наш герой так:

image

А остання на сьогодні програма припаде до душі любителям портабельних програм. Її можна встановити на “флешку”, запускати звідти і завжди носити з собою. А можна просто скопіювати у будь-яку теку будь-якого диску. Мова піде про софтинку з “пташиною” назвою – Toucan.

Чим може похвалитись цей птах:

 • мініатюрна портабельна програма
 • резервне копіювання/відновлення і синхронізація
 • інкрементальні і диференціальні бекапи
 • компресія в ZIP або 7-Zip
 • 256-бітного шифрування AES
 • підтримка параметрів командного рядка

Виглядає “тукан” просто, але елегантно:

image

Що ж, на сьогодні все. Якщо ви можете доповнити цей список, будь ласка, робіть це в коментарях. Мені ж особисто найбільше імпонують GFI Backup і Toucan. Перший – функціональністю і зручністю, а другий – простотою.

І не забувайте – далі буде! Наступного разу ми поговоримо про пропрієтарні програми, а потім перейдемо до онлайнових сервісів.

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Коментарів: 15 »

 
 • Немного добавлю:
  1) Cobian Backup умеет делать резервные копии как на FTP, так и на SFTP («защищённый FTP»), GFI — только на «простой» FTP
  2) Cobian Backup активно развивается, сейчас последняя версия ещё в бете, но почти каждую неделю — апдейты.
  3) Делать бэкап на FTP с помощью Cobian Backup можно только если файлы небольшие (нескольо мегабайт). При попытке заливать 100Мб я всегда получал ошибку.
  4) У GFI Backup есть проблема при работе в ограниченной учётной записи (не «под админом»): не сохраняется ни одно задание. Решается установкой прав записи на папку C:\Program Files\GFI\GFI Backup 2009 – Home Edition\Tasks\ИмяЮзера

  • Спасибо за дополнения.:-)

   Кстати проблемы, описанные Вами в п.4 наблюдаются не только у GFI Backup – таким, к сожалению, страдают многие программы. Из “недавних” примеров – StrongDC++…

 • 5) GFI backup умеет делать бэкап на DVD-диски, Cobian — не умеет

  Сейчас я использую GFI, она удобна ещё и тем, что умеет синхронизировать папки (отпала нужда в MS SyncToy)

  • Спасибо за уточнение.:-)

   Только я лично на DVD уже давно бекапы не делаю – в какой-то момент понял, что по соотношению “цена/емкость/надежность” жесткие диски рулят.:-) Поэтому я бекаплюсь на внешние винты, которые подключаю через переходник USB-IDE/SATA.

   • Тут не могу полностью согласиться. В случае, если что-то случится с винтом — погибают ВСЕ бэкапы сразу. Диски — вряд ли (особенно если хранить их в разных местах, например, наиболее ценное — отвезти родителям)

    • ну не знаю, я уже несколько лет бекаплюсь на винты. Пока проблем не было…

    • Вика says:

     Оптические диски очень чувствительны к механическим повреждениям. Одна случайная царапина – и жизненно важный файл может оказаться испорченным. На диск можно сесть и сломать его. Конечно, нет причин царапать диски и садиться на них. Но если есть более надежные носители – флешки, например, – почему бы не использовать их и тем самым оградить себя от подобных рисков? Я бэкапы делаю только на флешки – они неразрушимее оптических дисков, меньше по размерам, и на них можно дописывать.

     • Проблема в том, что емкость флешек пока что оставляет желать лучшего. Поэтому я бекаплюсь на внешние жесткие диски. Хотя, для небольших объемов данных, SD-карты – вполне нормальный вариант…

 • Глеб says:

  Могу посоветовать еще одну программку, которой пользуюсь последние годы:
  SyncBack
  имеет и платную версию, конечно, но и бесплатного функционала предостаточно.
  Сайт разработчика http://www.2brightsparks.com/freeware/freeware-hub.html

 • Пожалуйста, поставьте плагин для подписки на комментарии (например, «Subscribe To Comments»). А то приходится просматривать все посты, где я писал, чтобы посмотреть ответы.

  Заранее спасибо.

 • Monz says:

  Пользуюсь Acronis True Image Home для резервного копирования и последующего восстановления системы. Работает очень быстро и как показало время – качественно. Форматирую диск С, вставляю созданный загрузочный диск и через 15 мин запускаю ОС в полностью рабочем и настроенном виде со всеми драйверами и софтом. Рекомендую!

 • [...] Alexander Babich пишет: Но если есть более надежные носители – флешки, например, – почему бы не использовать их и тем самым оградить себя от подобных рисков? Я бэкапы делаю только на флешки – они неразрушимее оптических дисков, меньше по размерам, и на них можно дописывать. … Работает очень быстро и как показало время – качественно. Форматирую диск С, вставляю созданный загрузочный диск и через 15 мин запускаю ОС в полностью рабочем и настроенном виде со всеми драйверами и софтом. Рекомендую! … [...]

 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL