Пророцтво “Чорного дзеркала” справджується?

Доброго дня вам, друзі!

Цей тиждень я провів, а точніше, продовжив хворіти вдомаSad smile. Проте, я не марнував час – готувався до нового тренінгу, оновив (обтягнув новою тканиною) диван у кімнаті дочки, викопав картоплю на дачі, спиляв деревину на кладовищі, почав тренуватись за новою програмою, безрезультатно намагався змусити працювати гібрид гарнітури та відеокамери, встановив відеокамеру замість дверного вічка…

image

А ще – додивився серіал “Чорне дзеркало”. Якщо ви його ще не дивились – обов’язково подивіться – це серіал про технології, їх вплив на людей та стосунки між ними. Особливо мені сподобалась серія під назвою “Скоро повернусь” (Be Right Back). Ідею, продемонстровану в цій серії, мабуть, вже можна втілити у життя (якщо відкинути деякі фантастичні деталі). І схоже, наш колега з Португалії вже почав це робити…

Нагадаю, про що йдеться у згаданій вище серії. Мова там йде про молоде подружжя – Марту та Еша. Останній постійно “зависає” у соцмережах, здається, він постить та “шарить” усе підряд. А після його смерті подруга Марти розповідає їй про сервіс, що на основі інформації, розміщеної Ешем в Інтернеті, створює його віртуального двійника, у спілкуванні з яким різницю з “біологічним” Ешем помітити майже неможливо. Далі розповідати не буду – дивіться саміSmile (це перша серія другого сезону).

А не так давно Henrique Jorge, програміст з Португалії, створив стартап під назвою ETER9. На перший погляд це звичайна соцмережа. Однак, це лише на перший погляд – сервіс використовує можливості штучного інтелекту аби вивчати вашу поведінку в мережі та створити вашу віртуальну копію, яка зможе спілкуватись з іншими користувачами навіть після вашої смерті. Практично теж саме, що ми бачили в серіалі, чи не так?

image

ETER9 (ETERnity + Cloud 9) можна вважати першим кроком до цифрового безсмертя – звісно, не справжнього, однак потенціал цього стартапу просто вражає! Сервіс все ще у бета-стані, однак вже має більше 5000 користувачів (і я теж вирішив подивидись що до чогоSmile).

Дизайн сайту – простий але стильний і привабливий. Зареєструватись – дуже легко, можна навіть використати свій обліковий запис Facebook.

image

А далі – стіна повідомлень, схожа на таку ж саму стіну у Facebook. Єдине, що зразу ж впадає в око – це фільтри, що дозволяють переглядати повідомлення від людей чи віртуалів, відбирати лише повідомлення певного виду, і обмежувати поле зору лише своїми зв’язками.

image

Поки що в мережі не дуже людно, почитати на стіні майже нічого, поспілкуватись майже ні з ким. Однак, з часом, думаю народ підтянеться і стане цікавішеSmile.

А як ви ставитесь до подібних сервісів? Моїй дружині, наприклад, страшенно не подобаються такі речі. Можливо, ви поділяєте її думку? Не соромтесь висловлювати свої міркування з цього приводу в коментарях!

А в мене на сьогодні все. Бережіть себе, можливо, ми доживемо до тих часів, коли технології зроблять нас дійсно безсмертними!Smile

VN:F [1.7.2_963]
Рейтинг запису
Rating: 5.0/5 (4 votes cast)

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Коментарів: 2 »

 
  • Мирон says:

    Вітаю!
    в мережі зареєструвався автора публікації знайшов. Пропоную поспілкуватимь, але попередньо в скайпі (richnorym1)

 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL