Як видалити непотрібні програми Windows 8

Доброго дня вам, друзі!

Даруйте за довгу мовчанку – день народження, два тренінги для розробників підряд і без перерви між ними (20487 з Windows Azure та 20489 з SharePoint 2013), хвороба і купа справ наприкінці семестру в коледжі…

image

Прочитавши тему цього повідомлення, дехто можливо, посміхнеться і подумає – “вже зовсім прості речі почав писати, це ж всі знають!”.Smile Так то воно так, проте, я хотів би звернути вашу увагу на видалення не звичайних, а “сучасних” (Modern), Метро- або Windows Apps – програм для Windows 8, які працюють в повноекранному режимі. Практика показує, що далеко не завжди їх вдається видалити штатними засобами – натисненням правої кнопки миші та вибором пункту “Uninstall”.

Тож сьогодні я розповім про просте вирішення проблем з видаленням непотрібних метро-програмам за допомогою зручної та абсолютно безкоштовної утиліти.

Штатні інструменти видалення

Стандартними системними засобами Windows видалити непотрібні метро-додатки досить просто. Існує щонайменше три способи це зробити:

 1. Коли ви знаходитесь на стартовому екрані, натисність праву кнопку миші на живій плитці програми – з’явиться нижня панель, яка містить кнопку Uninstall. Саме вона вам й потрібнаSmile На екрані зі списком встановлених програм (відкривається зі стартового екрану свайпом вверх) можна вчинити так само – за правим кліком з’являється така ж нижня панелька з кнопкою видалення.

  image

  До речі, у мене це виглядає простіше – як контекстне меню:

  image

 2. В Windows 8.1 ви можете також видалити непотрібні imageпрограми через PC Settings (Налаштування комп’ютера). Аби зробити це, слід відкрити шарм-панель свайпом від правого краю екрану, натиснути Settings (шестерня), і обрати відповідний пункт внизу.

  Коли відкриється програма, вам слід натиснути в лівій бічній панелі Search and Apps, а потім – App Sizes. Далі все просто – клікаєте лівою кнопкою миші на програмі, яку треба видалити, і натискаєте на кнопку Uninstall, яка при цьому з’являється.

  image
  Досить просто, хоч і неочевидноSmile.

 3. Використати важку артилерію – командлети PowerShell get-appxpackage та remove-appxpackage. Деталі ви можете почитати тут.

  image

  До речі, таким чином можна з легкістю видаляти предвстановлені, стандартні програми Windows 8, які вам непотрібні. Якщо ж консоль вас лякає, це ж саме можна зробити з допомогою невеличкої вільно доступної програми Win 8 App Remover.

  image

Проблема і вирішення

Буквально вчора я помітив одну річ – на комп’ютері дочки, правий клік  на стартовому екрані не відображає нижню панель. В Налаштування комп’ютера (PC Settings) зайти теж не вдаєтьсяSad smile Тож стандартних засобів видалити купу непотрібних метро-додатків (здебільшого іграшки, які їй вже набридли) не залишилось. Win 8 App Remover тут теж не допоможе – він має справу лише з стандартними програмами.

“Помучившись” хвилини зо три, я згадав про IObit Uninstaller – чудовий інструмент видалення програм, який я зараз використовую замість Revo Uninstaller. Програма виглядає просто чудово, вписується в стилістику Windows 8, і дозволяє видаляти не лише десктопні, а й метро-програми. До речі, й предвстановлені теж!

image

Розповсюджується це диво абсолютно безкоштовно, проте, під час встановлення слід обирати розширений режим, інакше окрім програми ви отримаєте ще й  mail.ru у якості стартової сторінки та пошукової системи в браузері і браузер Аміго (що воно хоч таке?Smile).

З IObit Uninstaller я впорався з проблемою за пару хвилин. Wow!

До речі, дуже раджу подивитись на інші їхні програми – серед них є досить цікаві софтинки.

Що ж, на сьогодні, мабуть, все.

До зустрічі за тиждень! Бережіть себе!

VN:F [1.7.2_963]
Рейтинг запису
Rating: 5.0/5 (4 votes cast)

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL