Курс по Java і допрацювання Windows 8.1

Доброго вечора, друзі!

Не так давно я повернувся з Києва, де вперше проводив тренінг з програмування на Java. Саме з цієї причини я не писав нічого у блог минулого тижня і був майже відрізаний від Мережі. Так, у класі в мене інтернет був, однак, з квартирою мене цього разу, вперше за багато років, обдурили – розташована вона була за 5,4 км від офісу, а інтернету не було взагалі (точніше, він був би, якби я погодився заплатити місячну абонплату заради чотирьох днів користування).  Так що, працювати там у мене можливості не булоSad smile. Добре, хоч сам тренінг компенсував ці незручності – люди підібрались чудові, оцінили мене дуже добре, сподіваюсь, всі лишились задоволені.

image

Сьогодні ж я хочу виконати дану студентам обіцянку – опублікувати список посилань і додаткових матеріалів з курсу. Цей документ буде цікавим лише для моїх студентів і тих, хто починає вивчати мову програмування Java, тож для решти аудиторії я розповім про те, яким чином можна швидко і просто довести Windows 8.1 до стану, майже придатного до використання.Smile


Матеріали по Java

Cпочатку – виконую свою обіцянкую. Перелік всії посилань, статей та інструментів, які я демонстрував або використовував під час тренінгу, ви можете завантажити за цим посиланням. Сподіваюсь, ви знайдете тут щось корисне для себе.Smile

 

Допрацьовуємо Windows 8.1

Не так давно я писав про свої враження від оновлення до Windows 8.1. Враження ці, чесно кажучи, були не дуже добримиSad smile. Деякі проблеми я не вирішив й досі – наприклад, так і не зміг примусити працювати Krome.Sad smile

Вам же я хочу розповісти про деякі дрібні налаштування, які допомогли мені довести Windows 8.1 до стану, майже придатного до використання. Тож, про все по порядку – що саме слід зробити:

 1. Налаштовуємо вхід на Робочий стіл. Ви зрозуміли, що я маю на увазі – після входу в систему можна одразу ж потрапити на Робочий стіл, оминувши жахливий стартовий екран. Зробити це просто з допомогою нової вкладинки “Navigation” у вікні властивостей Панелі завдань (відмічено цифрою 1):

  image
  Хочу застерегти, що ввімкнення цього режиму може й не мати ефекту – я помітив, що на деяких машинах після входу ви все одно потрапляєте на стартовий екран.Sad smile

 2. Застосовуємо одні шпалери і для Робочого столу, і для стартового екрану. Без коментарівSmile – там же, відмічено цифрою 2.

 3. Встановлюємо ModernMix аби мати змогу запускати Metro-програми у вікнах на Робочому столі. Це просто мрія!Smile Завантажити можна тут.

  image

  Єдиний недолік програми – її платністьSmile, однак $5 за те, щоб усунути необхідність (навіщо?!) перемикатись між двома режимами роботи ОС – це зовсім непогана ціна!

 4. Закарбовуємо у пам’яті комбінацію клавіш Win+S (або Win+Q). Вони використовуються для запуску програм, тож тепер вам взагалі не потрібно бачити стартовий екран!

  image

  На жаль, система здатна знайти і запустити таким чином далеко не всі  встановлені у мене програми. А у разі помилкового використання російської мови введення – взагалі нічого не знаходиться.Sad smile Не розумію, чому Google чудово розуміє помилкову розкладку, а Bing, який використовується у Windows 8.1 у якості пошуково движка – ні?

  Win+Space теж запам’ятайте – таким чином ви зможете швидко перемикати мову введення (підозріло нагадує спосіб перемикання розкладки клавіатури у MacOS та Android, чи не так?Smile).

Ще одна порада наостанок

Впевнений, ви так само як і я вже побачили, що кнопка Start у Windows 8.1. абсолютно пепотрібна! Все, що вона робить – просто відкриває стартовий екран?!

Тож у вас є два варіанти:

 1. Прибрати її взагалі (на її місці у мене вже давно знаходиться Google Chrome Apps Launcher). Зробити це можна з допомогою простої безкоштовної утиліти StartIsGone від відомого автора утиліт WinAero. Завантажити програму можна тут.

 2. Наділити функціоналом. Якщо вам все ж жаль кнопкиSmile, можете встановити Start8 аби кнопка Start хоча б робила щось умовно корисне – відкривала меню “Пуск” у новому стилі.

  image

Що ж, на цьму все.

Хай вам щастить! До зустрічі за тиждень!

VN:F [1.7.2_963]
Рейтинг запису
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL