Маскуємось під Windows

Доброго дня, друзі!

Колись я вже писав про операційні системи-двійники – наприклад, дистрибутив Linux з назвою YlmfOS (тепер – StartOS), який зовні не відрізнити від Windows XP. Звичайно, більшість з вас, завітавши на сайт StartOS вигукнуть – “це ж китайці, вони просто копіюють!” і будуть не праві – наші китайські друзі роблять дуже добру справу. За рахунок того, що інтерфейс їхньої ОС повторює інтерфейс Windows, автори дистрибутиву гарантують що перехід від пропрієтарного до вільного ПЗ буде безболісним для пересічних офісних співробітників. Більше того, хтось з моїх колег розповідав про експеримент з реальними користувачами, які працюючи з YlmfOS, навіть не підозрювали, що використовують Linux.Smile 

image

Також я колись згадував і про тему, яка дозволяє зробити Ubuntu схожою на Windows 7 як дві краплі води. Проте, часи Windows XP давно минули, Windows 7 також поступово стає історією, тож, можливо слід подумати про мімікрію під Windows 8?

Саме про це я вам сьогодні і розповім.


Брати наші меші

А почну я з Android-пристроїв. Вони вже давно навчились наслідувати інтерфейс нової ОС від Microsoft. Для телефонів є Windows 8 Launcher, для планшетів є чудова Metro-тема, яку дійсно можна сплутати з Windows 7 (деталі – тут). Виглядає вона просто фантастично:

full (1)

Також у Google Play доступний цілий ряд тем у стилі Windows 8 для різних лончерів, є й відповідні віджети.

image

До речі, з Windows 7 у зеленого робота теж все було гаразд (альтернатива).Smile

image

Якщо ж у вас є великий комп’ютер з Windows 8, ви можете керувати ним з планшету через Splashtop зі збереженням всіх можливостей сенсорного керування Windows 8. Кілька разів користувався і підтверджую, що це дуже зручно (хоч сама Windows все ще має безліч занадто дрібних для пальця елементів).

 

Linux у стилі Metro

Що ж, з мобільними пристроями розібрались, перейдемо до важкої артилерії.Smile

З імітацією Windows 7 все було просто – ось детальні інструкції для Ubuntu, Kubuntu та Linux Mint.

image

Якщо ви використовуєте Unity, то теж можете надати йому вигляду, подібного до Windows 7.

imageВідомий дистрибутив Zorin OS також має інтерфейс подібний за завнішнім виглядом і поведінкою до оболонки  Windows 7 (сайт виробника виглядає просто чудово). 

До речі, він вміє також імітувати Windows XP та Windows 2000, та й від Windows 8  у ньому щось єSmile (як і у вже згадуваної StartOS).

Проте, якщо вам хочеться зімітувати Windows 8, доведеться попрацювати, а результат вам може здатись не настільки вражаючим як хотілось. Ось, наприклад, що ви можете витиснути з Ubuntu 13.04:

image

Близько, але все ж не те.Sad smile Дещо подібне можна отримати й з Linux Mint MATE.

Найближче до Windows 8 ви можете наблизитись, використавши відповідну тему для Cinnamon (який, до речі, і сам по собі виглядає чудово і дуже дружньо для колишніх користувачів Windows). Результат буде таким:

image

Щось є, однак все ще не те. Хотілося б погратись з стартовим екраном Metro, проте зась.Sad smile Трохи схоже виглядає Plasma Active але теж не зовсім.

Висновки

Що ж, якщо з мобільними пристроями все дуже просто, то примусити “великий Linux” виглядати на 100% так само як Windows 8, на жаль, не вдасться. Чи може на щастя?Smile 

Хоча, так хотілося б узяти краще з двох світів! Тож якщо хтось з вас дізнається про можливість використання “живих плиток” під Linux, дайте мені знати – дуже хочеться погратись.Smile

До зустрічі за тиждень!

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Коментарів: 2 »

 
  • Sanju says:

    Особисто я не знайшов великий Windows 8. я, це добре для сенсорних пристроїв, але я віддаю перевагу ОС Android в мобільних телефонах і Linux в laptos. Linux забезпечує більшу владу.

    • Золоті слова!:-) Так, Ваша правда – Linux надає можливість контролювати у вашій системі кожну дрібницю, а можливості з кастомізації – просто безмежні. “З коробки” сучасні дистрибутиви також виглядають набагато привабливішими. Я вже не кажу про швидкодію і чудову підтримку обладнання.

      Проте, ця стаття була не про переваги Windows, а про те, як пом’якшити “шок”:-) від переходу з Windows до Linux для пересічного користувача. Для людей, які не знають (і не хочуть знати) як воно все влаштовано і що саме вони використовують:-), все має виглядати звичним для них чином.

 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL