Оновлення до Windows 10 на планшеті: процедура та перші враження
Доброго дня вам, друзі!
Минулого тижня я провів свій черговий тренінг (цього разу – з Windows Azure), вчора в коледжі був робочий день (3 пари), а завтра – знову в бій – розповідати про адміністрування SharePoint.
Тож користуючись цим вихідним днем, хочу розповісти вам те, що хотів розповісти вже давно – враження від оновлення до Windows 10 на планшеті (Chuwi Vi8 Super Edition).
Підготовчі дії та, власне, оновлення
Тут все просто:
-
я зробив резервні копії даних моїх Windows Store-програм з допомогою безкоштовної утиліти Windows 8 App Data Backup, про яку я вже писав раніше
-
завантажив ISO-образ нової системи, скориставшись моєю MSDN-підпискою. Ви ж можете використати Windows 10 Media Creation Tool, або здобути ISO-файл іншим способом
-
завантажив безкоштовну утиліту Rufus, з допомогою якої створив завантажувальну флешку для встановлення Windows 10
-
запустив зі створеної флешки файл setup.exe, обрав режим оновлення зі збереженням моїх файлів та встановлених додатків, проте, програма повідомила, що на диску С: замало вільного місця – їй було потрібно 6 Гб, в мене ж були вільними лише 3Гб
-
тоді я видалив через Control Panel усі рідко використовувані програми і скористався програмою очищення диску для видалення решти мотлоху, причому обрав режив видалення системних файлів. Для цього слід клацнути правою кнопкою миші на диску в “Провіднику” і обрати Properties, після чого натиснути кнопку Disk Cleanup, дочекатись завершення сканування і натиснути Cleanup System Files, а потім Ok. Про всяк випадок я також скористався консольною утилітою Dism, хоч по суті, очищати вже було практично нічого. Ось тут детально описано як все це робиться.
-
ще один – контрольний крок – відключення гібернації в консолі з адмінськими правами (Win+Х, потім Command Prompt (Admin)) командою powercfg.exe -h off
Так, на Windows 8.1 це не дуже гарна ідея, однак, я ж все одно нею не користуюсь! -
далі я повторно запустив Setup.exe, проте, вирішив що не буду зберігати встановлені програми і обрав режим збереження лише моїх файлів та документів. Як з’ясувалось пізніше, я не прогадав!
Далі я почекав десь з годину і ось, настав той момент коли мені запропонували підключитись до мережі та увійти в систему. Однак, саме тут на мене чекав сюрприз – тачскрін не працював! Довелось підключити хаб та мишу з клавіатурою…
Закінчуємо почате
Що ж, систему встановлено, тепер слід довести ії до придатного до використання стану:
-
Можливо, у вас такої проблеми й не виникне, а от у мене на планшеті перестав працювати тач, тож я завантажив і встановив драйвери за інструкцією, знайденою на 4pda. Дехто з відвідувачів форуму писав, що їм довелось також самостійно встановлювати драйвери на камери, однак у мене вони обидві одразу ж запрацювали як слід. Те ж саме – з драйверами відеокарти.
-
оскільки у мене версія планшету з двома системами, наступним кроком було встановлення програми перемикання між Windows та Android (там же – на 4pda).
-
Далі я встановив через Windows Store потрібні мені програми і відновив їх налагодження з допомогою Windows 8 App Data Backup.
-
Останній крок – встановлення Microsoft Office 2016.
Все!
Враження від використання
Чесно кажучи, Windows на планшеті я використовую нечасто. Так, я знайшов Windows-аналоги більшості необхідних мені програм, проте…
Проблема в тому, що деякі з потрібних мені програм на платформі Windows просто відсутні – наприклад, програми керування розумним будинком від Broadlink та Xiaomi. Тож більшість часу я використовую Android, для якого є все, що мені потрібно.
Однак, деякі враження у мене залишились:
-
Windows 10 вражаюче швидко працює навіть на машинах з слабким залізом – на планшеті з Intel Atom (Bay Trail) 1,83Ггц, 2 Гб оперативної пам’яті та відеокартою Intel HD Graphics (7 Gen) вона просто літає!
-
Інтерфейс, звісно, привабливий, однак знову ж таки чесно кажучи – не революційний – просто з’явились деякі з можливостей, якими в Linux ми користувались вже десятиріччя тому (наприклад, віртуальні робочі столи і перегляд мініатюр вікон працюючих програм), а навіщо було повертати меню “Пуск” я взагалі не розумію – хто ним користувався?!
-
Edge – непоганий браузер, проте, Chrome йому все ж не потіснити – це зовсім інша вагова категорія. До речі, Internet Explorer у метро-режимі мені подобався більше…
-
Незважаючи на попередні два пункти, користуватись Windows 10 на планшеті – одне задоволення. Якщо у вас немає якихось специфічних потреб, ця система – ваш ідеальний вибір!
Що ж, на сьогодні все. Насолоджуйтесь бабиним літом і бережіть себе!
До зустрічі за тиждень!
P.S. А ви вже оновились до Windows 10?
P.P.S. Ось ще одна цікава річ для любителів очищення сміття під Windows.
Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.
Я обновился, но все очень тормозило, а после перезагрузки вообще черный экран и все. Что делать?
Классика:-( У жены было такое же. Я запустил “Диспетчер задач” с клавиатуры (CTRL+ALT+DEL), через него – браузер, и нашел решение. Как оказалось, проблема в драйверах видеокарты. После их удаления и перезагрузки система стала загружаться нормально.