Презентація – без презентера?

Не так давно я писав про ті інструменти, які я використовую під час проведення презентацій, говорив, що я завжди використовую презентер і програму під назвою ZoomIt.

А що робити, коли презентера немає? Не хочеться ж бути прив’язаним до стола з лептопом! Картина, коли лектор, походжаючи аудиторією, час від часу кидається до стола, аби перемкнути слайд, може повністю зіпсувати враження від презентації.:-(

На щастя, існує кілька простих виходів з цієї ситуації.

Вихід перший – скористатись бездротовою мишею. Маючи такий пристрій, легко перемикати слайди на відстані. До речі, Microsoft для таких випадків пропонує особливу мишу – Wireless Notebook Presenter Mouse. Це миша подвійного призначення:-). Зверху – звичайні для миші кнопки і колесо, а знизу – кнопки керування слайд-шоу і лазерний покажчик.

Wireless Notebook Presenter Mouse 8000

А якщо у вас звичайна бездротова миша, не така “просунута”? Тоді ви стартуєте слайд-шоу на лептопі, а потім просто походжаєте аудиторією, тримаючи мишу в руці і перемикаючи слайди натисненням лівої кнопки миші. Єдина проблема – відсутність лазерного покажчика.:-(

Вихід другий – бездротова міні-клавіатура. Наприклад, Rii Mini Wireless Keyboard. Тільки подивіться на цей пристрій – це свого роду “презентер на стероїдах” – повноцінна клавіатура з вбудованим тачскріном, але маленька.

image 

Жаль, що я не знав про це диво, коли купував презентер! Коштує ненабагато дорожче, а можливостей надає на порядок більше.

image

Або ось іще варіант, правда, без тачскріна, зате набагато дешевше – USB Wireless Smallest Mini Keyboard.

Вихід третій – використати свій Windows Mobile-коммунікатор. Все, що вам потрібно – це два безкоштовних компонента від Microsoft:

Підключаєтесь через Bluetooth… і все просто працює! Перевірено! Звичайно, цей спосіб не такий зручний, як використання презентера, однак, як кажуть, “на безриб’ї і рак – риба”.:-)

Думаю, неважко знайти інші програми для керування слайд-шоу, однак, всі вони – платні. А Windows SideShow ви можете отримати абсолютно безкоштовно (звичайно ж, на наших лептопах встановлено сучасні версії Windows).

Ще одна річ, про яку я хотів згадати – чим замінити лазерний покажчик, якщо його в нас нема.

Перший спосіб – під час показу слайдів просто утримуйте клавішу CTRL, і рухайте мишу, тримаючи натисненою ліву кнопку миші. Ви побачите замість стрілки покажчика миші курсор, який нагадує пляму лазерного покажчика.

image

Це працює в PowerPoint 2010. Честно кажучи, я не пам’ятаю, чи це працювало у PowerPoint 2007 (надто давно я його бачив востаннє), але якщо ні, є ще один варіант.

Другий спосіб – скористатись програмою ZoomIt, про яку я також писав неодноразово. Просто ввімкніть режим малювання, натиснувши CTRL+2, і рухайте мишу. Все, замість стрілки буде червоний хрестик – теж непогана альтернатива лазерному покажчику.

image

Що ж, на цьому все. Сподіваюсь, це повідомлення стане вам у нагоді. Можливо ви новими очима подивитесь на свій Windows Mobile – телефон, або знайдете інші застосування описаним тут девайсам. А може у вас також є  якісь “фірмові” секрети чи поради, які стосуються презентацій?

VN:F [1.7.2_963]
Рейтинг запису
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Коментарів: 2 »

 
  • jin says:

    Ще варіант – мобільний телефон SonyEricsson, у більшості моделей є можливість “видавати себе” за BT-клавіатуру для проведення презентації

    • Так, дякую, я навіть встиг забути про цю можливість. Хоч колись SonyEricsson була моєю улюбленою маркою теефонів…

 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL