Час навчитись чогось нового!

Добридень вам, друзі! Христос воскрес!

Сьогодні я хотів би поговорити про самонавчання та самовдосконалення. Думаю, ні для кого не секрет, що аби залишатись конкурентноздатним та й взагалі профпридатним, кожен з нас має вчитись протягом всього свого життя. Особливо явним це є для фахівців з “навколокомп’ютерних” спеціальностей та викладачів. Саме тому мене так дивують дві речі – перша – це те, що багато хто з викладачів і вчителів виявились неготовими до дистанційного навчання (а хтось навіть говорив “мене не навчили” – це шок! Хто мав вас навчити? Не беріть приклад з ледачих учнів, які чекають, що їм все мають принести на таці й вкласти в голову, а насправді говорять так, бо їм просто ліньки вчитись!), а друга – це існування різноманітних “шараг” з назвами на кшталт інститутів післядипломної освіти або інститутів вдосконалення вчителів тощо (абсурдні установи, які як на мене існують лише для розбазарювання коштів – вчитель має самовдосконалюватись протягом всього життя – можливостей для цього зараз предостатньо!).

image

Але не будемо про сумне – давайте поговоримо про те, що якщо ви навіть не вважаєте себе програмістом, навчитись програмувати – не так важко, як здається. Мова піде про мову, яка завдяки своїй простоті завоювала неабияку популярність серед непрограмістів – вчених, аналітиків даних, системних адміністраторів та інших. А ще – знову ж таки, через свою простоту – це чудовий вибір у якості першої мови програмування або для навчання дітей молодшого шкільного віку.

Оскільки травневі свята цього року видались довгими – аж чотири дні з 1 по 4 травня, а потім – ще два дні 9 і 10 травня, я вирішив трохи “підтягти” свої знання Python, бо з цією мовою я “загравав“ вже досить давно (маю кілька дрібних проектів на базі Raspberry, плюс, трохи досвіду з Azure Machine Learning та Azure Data Bricks з використанням Python), а от “оформити стосунки офіційно” – пройти якісь тренінги, скласти іспити, серйозно попрактикуватись та отримати якийсь сертифікат – руки так і не дійшлиSad smile.

Далі я хочу розповісти які у вас є можливості аби опанувати цю екстремально просту, але потужну мову, для якої існують бібліотеки буквально для всього, що тільки можна уявити!

Почати можна з якогось курсу для початківців.

image

Одним з найкращих (і однозначно кращим серед російськомовних) є курс “Поколение Python: курс для начинающих” від  Stepik  – абсолютно безкоштовний і з великою кількістю практичних завдань (досить простих аби не відбити охоту навчатисьSmile) – якщо ви абсолютний новачок – це саме те, шо вам треба! Перевірено!

Також можете глянути й на інші безкоштовні російськомовні курси – наприклад, Python для начинающих 2021 від PythonRu, Python-разработка для начинающих від Нетології, Основы языка Python від Geek Brains або Уроки з Python від Yalpi.

image

Також дуже непоганий варіант для початківців – курси з Python на Microsoft Learn, наприклад, Изучение роли Python в области исследования космического пространства, Выполните первые шаги с помощью Python,і ще ціла купа навчальних модулів – все це теж безкоштовно, трапляються як надто вже базові речі, так і досить серйозні навчальні матеріали.

Якщо ж хочеться дійсно серйозних практичних завдань – рекомендую програми навчання від FreeCodeCamp – теорії там зазвичай не дуже багато й вона дуже загальна, однак, практичні роботи там – просто супер!

З Python на FreeCodeCamp пропонуються три сертифікаційні програми – Scientific Computing with Python, Data Analysis with Python, Machine Learning with Python – до складу всіх входять тестові завдання і кілька практичних завдань прикладного спрямування. Якщо ви впевнені в своїх силах й прагнете випробувати їх на практиці – вам сюди! Першу програму я вже опанував, найближчим часом планую зайнятись наступноюSmile.

А якщо вам цікаво що ще можна зробити з допомогою Python – зазирніть в мої репозиторії – беджик на базі Raspberry Pi, робота з електронними чорнилами з Raspberry Pi Zero W, приклади цікавих речей, які ви можете зробити в блокнотах Jupyter (Binder, Google Colab, GitPod, GitHub Codespaces, DeepNote).

Що ж, на цьому в мене все.
Продовжуємо святкувати! І пам’ятаємо – вивчати щось нове ніколи не пізно!
До зустрічі за тиждень, друзі! Бережіть себе та своїх близьких!

VN:F [1.7.2_963]
Рейтинг запису
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL