GW-B5600 – мікс 80-х та 2000-х

Добридень вам, друзі!

Сьогодні я хочу розповісти вам про свіже поповнення моєї колекції – ще один годинник Casio, який нещодавно потрапив мені до рук.

IMG_20200806_164634

Цього разу мова йде про модель GW-B5600-2ER у знайомому класичному прямокутному корпусі (по суті, найвідомішому годинниковому корпусі у світі) – саме такими були перші "джішоки"! Однак, ця модель – не просто перевипуск класики ранніх 80-х для поціновувачів вінтажу, це – переосмислення класики, поєднання видатного дизайну з восьмидесятих і технологій двотисячних. А ще – це типовий представник сімейства G-Shock – суперзахищений, надійний, стильний і комфортний у використанні, плюс, за доступною ціною.

Звісно, це не найфункціональніший з "джішоків" (найдосконаліший годинник такого типу – GBD-H1000, про який я мрію, і появи якого в Україні чекаю з нетерпінням), однак він безперечно заслуговує на те, щоб стати вашим другим (а може й першим) годинником, і зараз я спробую вас в цьому переконати.


Комплект поставки та зовнішність

Як і більшість його родичів, GW-B5600-2ER ви отримаєте в чорній картонній коробці, всередині якої стандартна шестикутна бляшанка-"гайка" – в ній і міститься годинник – в поролоні та з усіма стандартними папірцями – товста книжка-інструкція багатьма мовами, гарантійний талон (2 роки від виробника) та картка гарантії, ще якісь папірці, фірмова бирка Casio на застібці ремінця годинника тощо (ось відео розпаковки).

IMG_20200803_100314__01

Забігаючи наперед, скажу що інструкцію я навіть не відкривав – "фірмовий" додаток G-Shock Connected містить чудовий мануал, тож підключивши годинник до телефону можна не лише зі зручністю налаштувати всі функції годинника, а й швидко та наочно розібратись як ним користуватись.

Звісно ж, перше, що я зробив – це випробував годинник на водонепроникність:

IMG_20200803_095739

Виглядає ж годинник цілком стандартно – той самий культовий корпус, синій обідок навколо інверсного екрану, а між ним та екраном – фотоплівка для сонячного живлення. Корпус – полімерний, ремінець – такий же, хоч в інших модифікаціях цієї ж моделі ви можете побачити композитний браслет. Чому саме "синю" модифікацію обділили, додавши до неї звичайний полімерний ремінець – невідомо. Однак, такий ремінець – теж непогане рішення – він має змінну жорсткість (ближче до кінчиків -м’якший), впізнавані вигини поблизу корпусу годинника аби запобігти появі поту через надто тісне прилягання ремінця до зап’ястка, застібку з полірованої сталі, запобіжне кільце з фіксацією – все як має бути. Місце кріплення ремінця до корпусу – практично непомітне – все виконано настільки ретельно та з такою точністю, що здається навіть, що вони є єдиним цілим.

Корпус – класичний, з полімерним безелем зі стандартними написами PROTECTION та G-SHOCK (зі стандартним кріпленням на чотирьох бічних гвинтах). Циферблат – мінімалістичний – зверху розташовані написи CASIO та TOUGH SOLAR, знизу – Bluetooth, ALARM CHRONO та шильдик SHOCK RESIST, зліва та справа – позначення функцій чотирьох кнопок. Задня поверхня – сталева з гравіровкою (логотипи, характеристики тощо), на чотирьох гвинтах – все як має бути. Нагадаю, що сам циферблат тут інвертований, тож виглядає годинник дуже строго та стильно.

image

Ще один момент – це вага годинника. Він надзвичайно легкий, практично не відчувається на руці. А ще він дуже компактний. На фото ви можете порівняти його з "родичем" (використовую для моря, річки, басейну) та Garmin Vivoactive 3 Trainer (моїм основним годинником):

IMG_20200804_151927

Функціональність годинника

Тут теж все чудово. Далі я прокоментую те, що пишуть з цього приводу на офіційному сайті:

Годинник оснащений технологією Bluetooth®, яка пропонує енергозберігаючу можливість передачі даних натисканням кнопки. За допомогою Bluetooth® ви можете підключити годинник до смартфону, не використовуючи провід, і отримати доступ до цілого ряду корисних функцій.
Smartphone time
Автоматична світлодіодне підсвічування
Для підсвічування дисплея використовується світлодіод, а так само має функцію автоматичного включення підсвічування, якщо Ви нахиліть годинник до своєї особи.
ударопрочность
Ударопрочная конструкція захищає від ударів і вібрації.
сонячна батарея
Сонячна підзаряджатися батарейка забезпечує харчування годин для роботи.
Прийом радіосигналу (Європа, США, Японія, Китай)
В Європі чи Північній Америці, в багатьох частинах Канади і Центральної Америки, Японії та Китаї після установки годинника на місцевий часовий пояс, годинник отримуватимуть радіо-сигнал калібрування, що гарантує, що вони завжди будуть показувати точний час. У більшості країн перехід літній і зимовий час також оновлюється автоматично.
Функція світового часу
Відображення поточного часу в основних містах і конкретних областях по всьому світу.
Функція секундомера- 1/100 сек. – 24 години
Минулий час вимірюється з точністю в 1/100 секунди. Межі вимірювання досягають 24 годин.
Таймер – 1/1 сек. – 24 години
Для шанувальників точності: таймери зворотного відліку нагадають Вам про поточні або особливих події, видавши звуковий сигнал у встановлений час. Час можна настроїти від 1 секунди і до 100 годин. Годинники можуть потім автоматично почати відлік у зворотний бік у встановлений час. Ідеальне рішення для людей, яким необхідно щодня приймати ліки або виконувати проміжні вправи (тренування).
5 щоденних будильників
Будильник нагадає Вам про повторюваних події за допомогою звукового сигналу, встановленого Вами на певний час. Ви також можете активувати погодинної сигнал часу, який повідомляє про кожен повному годині. Ця модель має п’ять незалежних будильників для оповіщення про важливі зустрічі.
Функція повтору будильника
Кожен раз, коли Ви виключаєте звуковий сигнал, він прозвучить повторно через кілька хвилин.
Багатомовність
Назви днів можуть відображатися на різних мовах.
Функція пошуку телефону
Чи ви не пам’ятаєте, куди поклали смартфон? При натисканні кнопки на вашому годиннику смартфон подає звуковий сигнал.
Flight Log Memory
автоматичний календар
Після настройки автоматичний календар завжди відображає точну дату.
12/24-годинне відображення часу
Відображення часу можна в 12-годинному або 24-годинному форматі.
мінеральне скло
Міцне, стійке до подряпин мінеральне скло захищає годинник від пошкоджень.
Корпус з полімерного пластику
Ремінець з полімерного матеріалу.
Натуральний полімерний матеріал є ідеальним для виготовлення ремінця завдяки своїй надзвичайній міцності і гнучкості.
Buckle
Індикатор рівня заряду батареї
Цей індикатор відображає поточний рівень заряду батареї.
Водонепроникність (20 Бар)
Ідеально підходить для пірнання без акваланга: годинник є водонепроникними до 20 Бар (ISO +2281).
Габарити (Ш x В x Г)
48,9мм x 42,8мм x 13,4мм
вага
Приблизно 53,0 гр
 • Bluetooth® Smart
  Годинник оснащений технологією Bluetooth®, яка пропонує енергозберігаючу можливість передачі даних, тож ви можете підключити годинник до смартфону і отримати доступ до цілого ряду корисних функцій (для цього потрібно встановити додаток G-Shock Connected, після чого потримати ліву нижню кнопку для підключення).
 • Smartphone time
  Годинник автоматично підключається до телефону кілька разів на добу й синхронізує покази часу
 • Автоматична світлодіодне підсвічування
  Використовується повне підсвічування дисплею Super Illumination, плюс годинник має функцію автоматичного включення підсвітки за жестом – якщо ви піднесете руку з годинником. Підсвітку жестом можна вимкнути або задати її тривалість – 2 або 4 секунди
 • Ударостійкість
  Надійна конструкція (як у всіх "джішоків") захищає від ударів та вібрації
 • Сонячна батарея
  Акумулятор з можливістю підзарядки від сонячного або штучного світла  забезпечує годинник практично необмеженим живленням
 • Прийом радіосигналу (Європа, США, Японія, Китай)
  В Європі чи Північній Америці, в багатьох частинах Канади і Центральної Америки, Японії та Китаї після встановлення місцевого часового поясу, годинник періодично отримуватиме радіо-сигнал для калібрування, що гарантує завжди точні покази часу. У більшості країн перехід літній і зимовий час також оновлюється автоматично.
 • Функція світового часу
  Відображення поточного часу в основних містах і конкретних областях по всьому світу (в додатку можна обрати які саме міста та в якому порядку вас цікавлять, а на телефоні в режимі світового часу можна буде "листати" міста правою нижньою кнопкою)
 • Функція секундоміра
  Час вимірюється з точністю в 1/100 секунди. Межа вимірювання – 24 години. Чудово, що поточний час в цьому режимі теж відображається – у віконці в правій верхній частині екрану
 • Таймер
  Таймер зворотного відліку подасть звуковий сигнал коли сплине встановлений проміжок часу – від 1 секунди і до 100 годин. Чудово, що поточний час в цьому режимі теж відображається -  у віконці в правій верхній частині екрану
 • 5 щоденних будильників
  Будильник подасть звуковий сигнал у встановлений Вами час. Ви також можете активувати погодинної сигнал, який повідомляє про кожну повну годину. Ця модель має п’ять незалежних будильників
 • Функція повтору будильника
  Кожного разу, коли Ви вимикаєте звуковий сигнал, він прозвучить повторно через кілька хвилин
 • Багатомовність
  Назви днів можуть відображатись різними мовами, в т.ч. і російською (хоч навішо вона якщо є англійська)
 • Функція пошуку телефону
  Чи пам’ятаєте ви, куди поклали смартфон? При натисненні кнопки (тримати праву нижню кнопку) на годиннику смартфон подасть звуковий сигнал, який дозволить його знайти
 • Flight Log Memory (Time & Place)
  Досить зручна штука – в будь-який момент часу просто натисніть праву нижню кнопку годинника і він відправить на телефон поточний час, а додаток запам’ятає координати. Пізніше можна переглянути відмітки на карті, перейменувати та додати коментарі
 • Нагадування (Reminders)
  Через додаток ви можете задати до п’яти нагадувань, задавши назву, час (або інтервал дат чи дні тижня) і параметри повтору. Коли спрацьовує нагадування, годинник відображає текст REM у віконці в правій верхній частині циферблату (де зазвичай відображається дата), а натиснувши ліву верхню кнопку можна переглянути його назву.  Якщо ж натиснути кнопку підсвітки то вона блимне червоним аби ще раз звернути увагу на нагадування
 • Автоматичний календар
  Після налаштування годинника автоматичний календар завжди відображає точну дату
 • 12/24-годинне відображення часу
  Відображення часу можливе як в 12-годинному, так і в 24-годинному форматі
 • Мінеральне скло
  Міцне, стійке до подряпин мінеральне скло захищає годинник від пошкоджень
 • Корпус і ремінець з полімерного пластику
  Полімерний матеріал є ідеальним для виготовлення корпусу та ремінця завдяки своїй надзвичайній еластичності та міцності. Саме тому більшість ударозахищених годинників – пластикові (хоч, звісно, існує й чимало металевих "преміальних" моделей Casio)
 • Індикатор рівня заряду батареї
  Цей індикатор відображає поточний рівень заряду батареї, хоч я його на циферблаті не побачив (чи не розгледів?) – дивлюсь в додатку
 • Водонепроникність 20 Бар
  Ідеально підходить для пірнання без акваланга: годинник є водонепроникними до 20 Бар (або як часто пишуть 200 м – увідповідності до стандарту ISO 2281). Для себе особисто я вже давно вирішив, що годинники з нижчим рівнем захисту просто не мають для мене сенсу
 • Габарити (Ш x В x Г)
  48,9мм x 42,8мм x 13,4мм – як я і говорив – годинник дуже компактний
 • Вага
  Приблизно 53г – теж вже говорив, що він практично невагомий і не відчувається на руці

Тандем  годинник + телефон

А тепер найголовніше – навіщо в цій моделі Bluetooth.

Screenshot_20200808-174234В принципі, я вже все описав у попередньому розділі повідомлення. Звісно ж, смарт-годинником цю модель не назвеш (у Casio не так багато смарт-годинників – по суті, лише два – GBD-H1000 і його спрощена версія GBD-100 – та й ті формально не є  розумними годинниками, оскільки не мають ОС та не підтримують встановлення додатків), однак, це в стилі Casio – функціональний мінімалізм – лише необхідні "класичні" функції, "три десятки" (годинник витримує падіння на бетон з 10-метрової висоти + є водонепроникним до 10 атмосфер + працює 10 років від одного акумулятора, а ця модель перевищує "норматив" з водонепроникності, хоч працює не 10, а лише 2 роки від одного акумулятора) і ряд новітніх технологій, асортимент яких розширюєится досить повільно.

Як я вже писав, для роботи годинника в тандемі з телефоном вам необхідно встановити офіційний додаток G-SHOCK Connected. Я начитався повідомлень про те, що з Android 9 та 10 додаток працює некоректно, з’єднання переривається тощо. Однак з моїм телефоном (OnePlus 7 з Android 10.3.4) все запрацювало одразу й без танців з бубном – яScreenshot_20200808-174245 просто відкрив додаток і обрав модель телефону, після чого з’явилось зображення годинника, на якому було підсвічено ліву нижню кнопку з повідомленням, що її треба потримати більше 3 секунд. Зробив, і після нетривалої анімації побачив, що всі вкладки та посилання у додатку стали активними. Тож ніяких проблем, навіть враховуючи, що до телефону підключено мій годинник Garmin тож G-Shock підключався паралельно з ним.

Навіщо потрібен цей додаток:

 1. дозволяє з легкістю налаштовувати всі функції годинника – час у домашньому місті, формат відображення часу й дати, мова для назв днів тижня, сигнали, міста для функції "світовий час", жести та тривалість підсвітки, тривалість таймера, будильники, нагадування тощо
 2. містить детальну інструкцію для вашої моделі годинника
 3. дозволяє переглядати збережені відмітки на карті
 4. є також демо-режим, з допомогою якого можна навіть до отримання годинника ознайомитись з його можливостями в парі з телефоном!

Не так вже й багато, однак це вже дещо. Плюс, годинник просто зручний, стильний, суперзахищений  і дарує неперевершені відчуття від його використання і носіння.

Що ж, здається, сказав все, що хотів. Забув лише про те, де можна придбати такого годинника. Найпростіше – на Aliexpress. Хоч можна і в Україні… Тільки слід бути обережним – дуже низька вартість може свідчити про "сірий" товар або навіть підробку (хоч підробок на цю серію дуже мало). В будь-якому випадку – перш за все спробуйте приєднати годинник до телефона. Якщо вдалось – то ймовірність того, що це оригінал – близько 99.9%.

imageА ще з цього годинника ви легко можете “зробити” набагато дорожчу модель – GMW-B5000D-1ER! Як? Дуже просто – встановивши новий бампер та браслет – я вже замовив такий набір на Aliexpress, і чекаю його з нетерпінням. Я обрав silver – просто полірований сталевий, хоч на вибір є й золотий, чорний, камуфляжний і штучно зістарений варіанти. До речі, раджу також про всяк випадок придбати ще захисне скло на екран. Годинник має мінеральне скло, яке досить міцне та стійке до подряпин, однак, береженого Бог береже…

Що ж, на цьому я з вами прощаюсь.
Бережіть себе та своїх рідних – дотримуйтесь рекомендацій МОЗ, користуйтесь засобами індивідуального захисту! Пандемія набирає оберти, тож не час розслаблятись!

До зустрічі за тиждень, друзі!

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Коментарів: 5 »

 
 • Тимур says:

  Спасибо за то, что подсказали хорошие часы. Давно хотел себе какие нибудь, но не мог определиться что купить, ведь класический дизайн мне не очень по нраву.
  К слову видел интересную модификацию немного другой серии часов Casio

  https://n-o-d-e.shop/collections/frontpage

  https://www.youtube.com/watch?v=BBcSQrD18f4

  • Рад, что Вам понравились. Кстати – это и есть самый что ни на есть классический дизайн:) – первые джишоки 1983 года выглядели практически так же, и эксперты говорят, что этот корпус – самый узнаваемый силуэт часов в мире. Кстати, сегодня-зватра напишу пост о полном преображении часов – я заменил полимерную броню новой – из полированной стали, и просто в восторге от нового вида!

   Спасибо за ссылки. Да, это вообще классика – F-91W, известные как “часы террориста”, тоже очень и очень известные и популярные. Но честно говоря, я бы себе такие не купил бы – ни в оригинальном, ни в тюнингованном виде – там нет таймера (что для меня важно), слабая подсветка (боковой светодиод, как в 80-х), только бытовая водозащита (плавать в них нельзя), ударопрочность отсутствует (хотя, они как и все часы Casio достаточно прочные и неприхотливые), и нет никаких коммуникаций – это действительно просто часы, без изысков – такие, какими их впервые выпустили в 1989:)

 • [...] я хотів розповісти про оновлення мого годинника CASIO GW-B5600 за допомогою нової “броні” G-Refit з полірованої [...]

 • [...] я хотів розповісти про оновлення мого годинника CASIO GW-B5600 за допомогою нової “броні” G-Refit з полірованої [...]

 • [...] GW-B5600 – мікс 80-х та 2000-х [...]

 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL