Тестування з Google Forms? Трохи “дошліфувати” й все буде Ok

Доброго дня вам, друзі!

Сьогодні я хотів би розповісти про свій досвід використання Google Forms для здійснення поточного контролю знань – самостійних робіт після кожної лабораторної роботи. Мені здається, це дуже непогана практика – вивчити теорію, закріпити практикою в ході лабораторної роботи, а потім – відповісти на кілька запитань й перевірити свої знання.

image

Я вже якось говорив, що для підсумкового контролю (екзамени, заліки) використовую Classmarker, однак, це – “важка артилерія”, для поточного контролю хотілося б щось не таке монументальнеSmile й Google Form тут – перше, що спадає на думку. Однак, цей чудовий (й до того ж абсолютно безкоштовний сервіс) має ряд недоліків, які перешкоджають його використанню у вітчизняних навчальних закладах (хоч, може, це просто наш менталітет?), тож зараз я розповім, які у мене були проблеми й як я їх подолав.

Тож, які чудові фічі Google Forms стали мені в нагоді:

 1. Тести – раніше я використовував Flubaroo для автоматичного виставлення оцінок за тест, тепер же “форми” вміють це робити самостійно! Єдиний момент – я не показую правильні й неправильні відповіді – лише кількість балів.
  image
 2. Адаптивність інтерфейсу – форми чудово виглядають на мобільних пристроях, тож студенти можуть використовувати власні телефони!
  image
 3. Різноманітність тем оформлення й можливість завантажити свою картинку – тло для форми. До речі, в цьому випадку кольорову тему форми буде автоматично змінено у відповідності до кольорової гами зображення.
 4. Наочна статистика відповідей та збереження відповідей у таблиці Google.

Типова самостійна виглядає так. Я готую форму, потім відкриваю її у режимі перегляду й генерую коротке посилання та QR-код (з допомогою відповідного розширення для Chrome), додаю їх на форму й виводжу її на проектор аби діти могли просканувати код й відкрити форму. Потім, коли вже всі відкрили форму, я передходжу на вкладинку “Відповіді”, тож в ході самостійної ми бачимо статистику відповідей.

Це все виглядає чудово, однак, є й проблемиSad smile:

 • Як ви, мабуть, вже помітили, я не використовую автентифікацію – дітям не подобається вводити паролі, до того ж, багато хто не пам`ятає пароля до свого облікового запису Google (ви можете в це повірити?!), тож довелось додати питання для вибору групи та введення прізвища. Тому деякі хитрі студенти взяли за моду відповідати кілька разів з різними прізвищами аби “намацати” правильні відповіді, а потім вже відповісти під своїм прізвищемSad smile Цю проблему я подолав за рахунок використання Dynamic Fields – доповнення для Google Forms, яке дозволяє взяти варіанти для спадного списку зі стовпця таблиці Google. Тож я просто створив таблицю з двома аркушами (у мене дві групи), на кожному з них створив стовпець з прізвищами студентів (УВАГА! назва стовпчика має бути записана англійською, наприклад FullName), а потім просто налагодив відповідність між питаннями форми.
  image
  Тепер у мене є перша секція форми, де діти обирають групу, а потім, в залежності від того, яку групу обрано, пропонується відповідна секція для вибору прізвища, після чого починається, власне, тестування.
  image
 • Все чудово, однак, залишилась ще одна проблема – можливість відповісти кілька разів. Так, звісно, я можу враховувати лише першу відповідь, однак, хотілося б все ж, все автоматизувати, тож я використав поповнення для форм з назвою Choice Eliminator 2, з допомогою якого можна виключити зі спадного списку варіанти відповіді, які вже було вибрано іншими людьми.
  Wow! Тепер обрати своє прізвище двічі просто неможливо!
 • Відкривати форму в  режимі перегляду, генерувати QR-код та “руками” додавати його на форму – не надто зручно – хотілося б, щоб код (а ще краще – разом з коротким посиланнямSmile) додавались на форму автоматично. І це дійсно можливо – з доповненням QR Code Maker. Так, посилання все ж треба сформувати, однак, код генерується автоматично!
 • Ну і наостанок – доповнення, яке надає набагато наочнішу, й до того ж інтерактивну, аналітику за відповідями на запитання форми – Advanced Summary by Awesome Table.

  В принципі, на сьогодні у мене все. Застосувавши описані вище доповнення до форм Google, Я зробив такий собі шаблон, який використовую регулярно.

  Тож, до зустрічі за тиждень, друзі! Бережіть себе! Хай вам щастить!

  Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

  Коментарів: 9 »

   
  • Inna says:

   Дякую за цікаву інформацію!

  • Dzmitry says:

   Добрый день!Читаю ваши блоги с 2007г.(Просто записи)и всегда нахожу что-то полезное для применения в работе преподавателя. Спасибо за хорошую работу. Но сегодня мне нужна ваша помощь. Пробую прикрутить Dynamic Fields к Google Forms, но в раскрывающемся списке не показаны фамилии из столбца, а только надпись “Вариант №”. Пожалуйста опишите процесс применения Dynamic Fields подробно. И еще вопрос: Как сделать, чтобы после выбора группы открывался список фамилий именно этой группы. Спасибо.

  • [...] Тестування з Google Forms? Трохи “дошліфувати” й все буде Ok [...]

  • Сергій says:

   Доброго дня доби!
   1. Порадьте чи є можливість формувати 25 питань з 100 у Forms
   2 Чи можна обєднати декілька тестів в один у Forms

  • Ольга says:

   Добридень!
   Цікаво, зрозуміло, практично!!! Дякую!
   Допоможіть, будь ласка – як у тестове завдання можна вставити картинку jpg або pdf – у запитання або у варіант відповіді?
   Дякую!

   • Так, звісно – в додаванні картинок немає ніяких проблем, і я цим часто користуюсь – в кожному запитанні для цього є відповідна кнопка! Ось скріншот (кнопку обвів кружечком) – https://ibb.co/18HW6ZC

   

  Лишити коментар

  XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

   Допомогти блогу та заохотити автора:

  BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

  XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

  KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL