Хочете спробувати Windows? Не все так просто…

Доброго дня вам, друзі!

Щось останнім часом я зовсім застряг у вирі подій – немає часу навіть на маленький відпочинок, витримувати темп стає все важче:-(. Мабуть старішаю…

image

Однак, я все ж вирішив викроїти трохи часу (тим більше, що надворі – абсолютно непролазні замити й заметіль) щоб розповісти вам про свою недавню пригоду – справа в тому, що не так давно я нарешті проапгрейдив свою машину, тож зайнявся перевстановленням системи та підготовкою її до проведення дистанційних тренінгів. Окрім Linux мені іноді все ж таки потрібна Windows, тож я вирішив почати з встановлення Windows 10 Pro, і ось що з цього вийшло…Увага!

Як я вже говорив раніше, я вирішив трохи поекспериментувати з браузерним майнінгом, додаючи посилання на майнер на початку тексту кожного нового повідомлення. Я не хочу робити так, як Pirate Bay та інші сайти – все прозоро і залежить лише від вас, друзі – якщо вас зацікавила тема статті, будьте ласкаві натиснути на це посилання(альтернативний варіант – натиснути сюди), яке відкриє в новій вкладинці сторінку (вихідні коди – на Codepen, все чесно), в яку я додав інтерфейс веб-майнера однієї з небагатьох криптовалют, які ще є сенс добувати на процесорі, а також зробив лічильник вашого внеску (лише перше посилання) з можливістю подивитись, якій сумі в гривні це відповідає.

Вам це не буде коштувати нічогісінько – ви просто запустите процес і, залишивши вкладинку відкритою, повернетесь до читання статті (а можете й поспостерігати за процесом – це досить медитативне видовище). Ці нехитрі дії, можливо додадуть ту саму копійчинку, якої мені не вистачало аби ще раз випити кавиSmile, а я буду вам вельми за це вдячний.


Хочу відмітити, що наприкінці минулого року для моєї лабораторії в коледжі придбали новий комп’ютер для робочого місця викладача. Конфігурація, звісно, не топова (і3 шостого покоління з 8 Гб ОЗПSad smile), однак краща за ту, якою міг похвалитись його попередник.

Звісно ж, машина прийшла без ОС. я планував встановити Windows 10 + Ubuntu, однак, Windows 10 (з заздалегідь підготованої завантажувальної флешки) встановлюватись не захотіла – спочатку програма встановлення взагалі не завантажувалась, потім – була якась дивна помилка…

В решті решт я залишив спроби встановити “вінду”, тож просто завантажив Ubuntu Budgie, налаштував її під себе, а для тих, кому конче потрібна Windows, зробив віртуальну машину з Windows 7 з допомогою VirtualBox, проте, наскільки я знаю, її ніхто не використовував жодного разуSmile.

А от на домашній машині мені “вінда” потрібна, щоб “ганяти” віртуалки офіційних курсів Microsoft. Тому, ще будучи на роботі, я завантажив з сайту Microsoft (точніше, з центру завантажень для підписників MSDN) ISO-образ встановлювального диску й записав його на флешку з допомогою WoeUSB (колишня WinUSB).

Закінчивши підготовку флешки, програма повідомила про помилку (якісь 2 байти виявились затертими, чи щось на кшталт цього), однак, файлову систему на ній було створено, машина з неї завантажувалась й програма встановлення запускалась, тож я вирішив, що все Ok.

Повернувшись додому я спробував встановити систему з флешки й отримав дивне повідомлення про відсутній для моєї системи медіадрайверSad smile

image

Дивно, раніше я такого не бачив…

Перша реакція – можливо, дійсно, потрібен драйвер (наприклад – цей), без якого програма встановлення ОС просто не бачить SSD-диску, на який я планую її встановити?Ok, завантажив, розпакував, підкинув на флешку, обрав під час запиту – результатів нульSmile

Почав шукати в Інтернеті – виявляється, це типова проблема ще з часів Windows 7!
Багато хто радить завантажуватись з USB 2.0 – флешки, або встромляти її в USB 2.0-порт, хтось пише, що треба натиснути ‘Cancel’, переставити флешку в інший порт, і все вийде… Пробував, не виходитьSad smile

Ще хтось пише, що можливо, пошкоджений образ системи? Тож я знову пішов на сайт Microsoft – цього разу з комп’ютера дочки (з Windows 10), і завантажив утиліту, з допомогою якої підготував завантажувальну флешку, встромив її в порт USB 2.0 (про всяк випадок)… І цього разу диво таки відбулось – я зміг без проблем встановити систему! Wow!

Тож мораль цієї історії така – НІКОЛИ! Чуєте – НІКОЛИ не завантажуйте образ Windows на машинах з іншою ОС! Готуватись до встановлення Windows можна лише під Windows! А ще – завжди користуйтесь Windows 10 Media Creation Tool – буде довше, однак, проблем має бути менше.

Ну а взагалі – дивний підхід з боку вендора. Такою поведінкою Майкрософт просто відлякує користувачів Linux, які бажають спробувати альтернативну ОС, оскільки багато хто після першої невдачі кидає спроби встановити “вінду”, й не змінює свою думку про неї. Windows 10 при всіх своїх проблемах, все ж таки, – краще з того, що створили хлопці з Редмонду, тож варто її випробувати, й можливо, дати їй шанс затриматись на диску вашого комп’ютера…

Що ж, я повертаюсь до вас після цієї рекламної паузиSmile, аби сказати, що в мене на сьогодні все. До зустрічі за тиждень, друзі!

Бережіть себе! І нехай проблеми і негоди не роблять вам в житті погоди! (цитую відомого телеведучогоSmile) Хай вам щастить!

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Коментарів: 2 »

 
  • Kirin says:

    При встановленні Win7 проблема вирішувалась запуском setup.bat через консоль. У нових поколіннях з даною ситуацією не стикалась.

    • Я теж:-) У мене такої проблеми не виникало ні з Windows 7, ні з 8 чи 8.1.
      Думаю, її теж можна було б побороти шляхом підготовки флешки з допомогою “рідної” утиліти. setup.bat, здається, був лише в дисках, отриманих через підписку MSDN, та й не так легко звичайному користувачеві відкрити косоль, завантажившись з флешки або диска…

 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL