Підтримую вітчизняного виробника

Минуло майже два місяці з того часу, як завдяки акції від форуму The-EBook.org я став власником новенького пристрою для читання електронних книжок PocketBook 360. З допомогою цього чудового девайсу я тепер маю змогу читати набагато комфортніше і довше, оскільки виробником декларується можливість переголяду до 8000 сторінок без підзарядки. А ще машинка має вбудований гіродатчик, що дозволяє крутити її як завгодно.

До того ж, цю “читалку” вироблено в Україні. Точніше, спроектовано в Україні, в нас же написане програмне забезпечення, а вироблено в Китаї, як і більшість пристроїв, які нас оточують.

На етапі вибору девайсу я вагався – що ж саме обрати. Кандидатів було три:

  • PocketBook 301 – непоганий пристрій, який щоправда, не може похвалитися особливим дизайном, проте в цілому виглядає непогано, має вбудований MP3-плеєр, вироблений в Україні компанією, про ПЗ виробництва якої я чув лише схвальні, більше того, навіть захоплені відгуки

  • Lbook™ eReader V5 – ще один українець, хоч вироби цієї марки мені чомусь (навіть не можу пояснити чому саме) ніколи не подобались. Можливо, мене підсвідомо відштовхував “багатокнопочний” дизайн?

  • Sony Reader PRS-300SC – тут навіть коментарі не потрібні, техніку Sony я обожнюю – коштує вона недешево, однак дизайн та якість – на висоті. До речі, першим моїм пристроєм, з екрану якого я постійно читав, був SONY Clie T615C – це дійсно витвір мистецтва, який дозволяв читати надзвичайнор комфортно.

Варіант з Amazon Kindle я відкинув одразу – надто мало форматів підтримується, та й не потрібен мені доступ до магазину/бібліотеки книжок Amazon…

Тож, певний час я мучився сумнівами, не міг обрати, аж раптом на форумі The-EBook.org прочитав про акцію, учасники якої отримували право придбати нову модель PocketBook 360 за спеціальною, акційною ціною. А як тільки я побачив зображення цього пристрою вибір було зроблено – я вирішив, що це і є вона, єдина – моя “читалка”.:-) Ось вона:

Вважаю, що на даний момент я вже мав достатньо часу, щоб скласти вичерпне враження про цей пристрій.

Що потішило:

  • чудовий, навіть вражаючий, ергономічний дизайн
  • підтримка майже всіх існуючих форматів: FB2, TXT, PDF, DJVU, RTF, HTML, PRC, CHM, EPUB, DOC, TCR, FB2.ZIP, JPEG, BMP, PNG, TIFF
  • надзвичайно зручне і якісне програмне забезпечення на основі Linux
  • наявність гіродатчика і продуманість його роботи – якщо ви повертаєте книжку, повертається й зображення, а призначення клавіш також автоматично змінюється таким чином, щоб кнопка “Вперед” була під великим пальцем
  • слот під microSD, microSDHC card
  • можливість перегляду до 8000 сторінок без підзарядки, і це не просто слова – я заряджаю девайс приблизно двічі на мічсяць, хоч читаю дуже багато
  • вбудовані програми, такі як англо-російсько-український словник, “вічний” календар, калькулятор, ігри, перегляд фотографій та RSS, можливість встановлення інших програм
  • шкіряний футляр у комплекті поставки, а також купон на 25грн для придбання книжок у магазині BookLand.net.ua
  • демонстраційний набір книжок у пам’яті пристрою – українська та російська класика з шкільної програми курсу літератури

Що засмутило:

  • відсутність MP3-плеєра, це була ціна, яку довелося заплатити за наявність гіродатчика
  • відсутність карти пам’яті у комплекті поставки (хоч, поки що у мене вільні 200 Мб з 512 Мб вбудованої пам’яті)
  • гіродатчик іноді “глючить”, однак це буває надзвичайно рідко
  • трохи “тугуваті” кнопки і кріплення кришки, до якого слід звикнути

Таким чином, як бачите, переваг набагато більше, ніж недоліків. Я дійсно задоволений цією покупкою і якщо ви не можете вирішити, яку книжку купувати, я рекомендую вам підтримати вітчизняного виробника і придбати самей цей девайс.

І ще одна порада – для читання RSS-новин (вірніше, перетворення їх на книжки для вашого пристрою) рекомендую користуватися програмою Good News – це дійсно простий і зручний спосіб формувати свою персональну ранкову “газету”, яка відповідає вашим уподобанням.

image

Також іноді для створення книжок власноруч я користуюсь редактором Fiction Book Editor. Раджу звернути увагу – можливо знадобиться…

image 

Приємного вам читання!

P.S. Для тих, хто все ще вагається – детальний огляд PocketBook 360.

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Коментарів: 4 »

 
  • notarius says:

    Дуже часто такий прилад став би в нагоді. Тому теж почав цікавитися ними. От думаю чи варто переплоачувати за Соні…

  • Акім says:

    Користуюсь 301м, цілком задоволений ) Спочатку диву давався що у нас змогли зробити пристойний не лише софтб а й сам девайс (pb360), незважаючи на те що 301 читилка була тайванською розроботкою.

 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL