В Новий рік з новим Android’ом – всюди? Так, це логічно!

Доброго дня вам, друзі!

Початок року пройшов якось дуже тяжко – тренінгів у мене не було, лише на цих вихідних трохи почав працювати – провів перші два дні першого тренінгу з Java.

У коледжі теж довелось трохи попрацювати й навіть поскандалитиSmile – формували рейтинг студентів для отримання стипендії (нагадаю – тепер її отримуватимуть лише 40-43% студентів) – звісно ж, хотілось “захистити своїх дітей” і “просунути” приорітет наукової й професійної діяльності (+ спорт!) над творчою та громадською. Не вдалось, однак, практично всі, за кого я “хворів”, стипендію отрималиSmile.

image

Вдома – теж не все було гладко – спочатку, вперше за всі роки, почав протікати дах у двох кімнатах (ми живемо на останньому – п’ятому – поверсі), потім протягом тижня не було Інтернету (“Воля” модернізувала обладнання на будинок, після чого довго доводила його до кондиції). Навіть нормальної кави я вдома вже більше тижня не пив – віддав кава-машину на ремонтSad smile.

Однак, у мене було трохи часу на експерименти, перепрошивки тощо. І сьогодні я хочу розповісти вам про операційну систему, яку я встановив на машині дочки, і завдяки якій Windows вона більше не використовуєSmile Аби трохи “розпалити” інтригу, скажу, що заснована вона на нашому улюбленому Android.


Передмова

Перш за все, нагадаю, що більшість часу ми проводимо з телефоном або планшетом. Мабуть, все ж телефон тут буде рекордсменом. А яку систему ми там використовуємо? Як і 86,8% користувачів – Android – систему просту, зручну, швидку і звичну, яка до того ж, надає безпрецедентну гнучкість та можливості з налагодження.

Тож логічно виникає питання – а чи можливо використовувати Android і на комп’ютері також? Одна система скрізь – це логічно, зручно й звично (майже у віршах сказавSmile). Так, вже дуже давно існує Android x86 – ми навіть в рамках дисципліни “Операційні системи” її вивчали на 4 курсі. Однак, основна проблема – в тому, що Android, хоч він й почуває себе на ПК чудово (не будучи обмеженим невеликим обсягом оперативної пам’ятіSmile), не надто пристосований до десктопного використання, зокрема, з багатовіконністю у нього проблемиSad smile. Тому слід звернути увагу на системи, засновані на Android x86, однак створені для  для використання на ПК.

 

RemixOS

Це була перша система такого роду, про яку я почув, і яку колись намагався використовувати. Про неї я колись (років зо два тому), навіть трохи писав. Система створена вихідцями з Google, виглядає чудово, дуже схожа на Windows 10 (вікна, меню “Пуск”, панель завдань, центр повідомлень тощо), можна б навіть назвати її копією Windows, якби не одне “але” – вона з’явилась на ринку раніше за ОС від Microsoft!

image

До речі, багато відомих виробників планшетів з двома ОС продають моделі з предвстановленою RemixOS, наприклад, мій улюблений Chuwi. Є у компанії й власне “залізо” – плеєри та міні-ПК.

Заснована RemixOS на Android 6.0, працює на ПК просто реактивно. Однак, на комп’ютері з процесором від AMD запустити її мені просто не вдалось (хоч Android x86 – працює), та й на машинах з процессорами Intel, вона працює не завжди – на неттопі дочки – старенькому EeeBox PC EB1012P (Intel Atom та 2 Гб оперативки, ось такий, тільки чорний) “ремікс” далі логотипу не пішовSad smile Однак, це проблема окремої машини, а не операційної системи. Система мені дуже подобається, проте, користуватись нею ми не можемо, тож пішли далі…

 

PhoenixOS

Ця система з’явилась трохи пізніше й мені здалась трохи стабільнішою та оптимізованішою. Ідея – така ж, як і у попередниці – “багатовіконна” десктопна версія Android. А от реалізовано трохи краще – на вже згадуваному неттопі працює на ура, дозволяючи з легкістю виконувати ті дії, на яких Windows 10 на такому обладнанні нещадно “гальмує”. Мова йде про HD-відео в бразері, ігри тощо – тут Windows 10 на машині з 2Гб взагалі не дає дихнути – навіть Word гальмуєSad smile.

image

З PhoenixOS все виявилось набагато простіше – інтерфейс практично такий же, багатовіконність – на висоті, купа програм (магазин Google Play – предвстановлено, плюс, можна використовувати програми, яких для Windows просто не існує – наприклад, від Broadlink для керуванням розумним будинком, онлайн-кінотеатри тощо), HD-відео – без найменших гальм, все чудово. Єдина проблема – перемикання розкладки клавіатури, однак, ми встановили Russian Keyboard – цей трюк я колись робив ще з планшетом від Cube, коли хотів працювати з апаратною клавіатурою. Творці цієї ОС також пропонують власний браузер (Stardust browser), заснований на Chrome, який надає практично десктопні можливості й ще кілька власних програм.

Ще один плюс – це можливість синхронізації з обліковим записом Google (думаю, нікому не слід появнювати для чогоSmile). Wow!

Таким чином, тепер Windows 10 стала на комп’ютері дочки дуже нечастим гостемSmile

Дійсно, одна система на всіх пристроях – це логічно і розумно. А що про це думаєте ви?

А в мене на сьогодні все. До зустрічі за тиждень, друзі!
Хай вам щастить! Бережіть себе!Smile

VN:F [1.7.2_963]
Рейтинг запису
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

1 коментар »

 
  • До речі, встановити PhoenixOS – раз плюнути! Програма-встановлювач запускається з під Windows, після чого треба перезавантажитись, і – о, диво – пункт Phoenix OS виявляється було додано до меню завантажувача Windows! Wow! Так що, спробуйте – не пожалкуєте!

    Для інших ОС, заснованих на Android, є YourDroid – зручний діалоговий консольний встановлювач, який знову ж таки, працює під Windows.

 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL