Ще один запис ні про що, або Навіщо люди все ще купують ноутбуки?

Доброго дня, друзі!

Минулі тижні видались для мене просто пекельними – спочатку досить напружений тренінг з веб-розробки у Києві, потім – керівництво практикою з “Технологій розробки програмного забезпечення” вдень і не менш напружений дистанційний тренінг з розробки для SharePoint увечері.

image

Сьогодні ж, у свій перший вихідний я вирішив поділитись з вами своїми роздумами над питанням чому ж люди все ще купують ноутбуки. Хтось, можливо, подумає, що цей запис “ні про що”, однак це запитання останнім часом постійно виникає у мене в голові і я так і не можу знайти на нього правдоподібної відповідіSmile

Аби все ж таки спробувати відповісти на нього, трохи розповім про свій досвід використання портативних пристроїв.

Часи, що вже минули

Так, у мене були ноутбуки чи краще лептопи – це слово не так ріже мені вухо як “ноутбук”. Першим моїм лептопом був класичний IBM Thinkpad (так, не Lenovo, а ще IBM) – важкий, чорний, квадратний та настільки міцний, що ним здавалось можна було забивати цвяхи (я все ж спромігся його пошкодити, проте, зараз мова не про це) з розмірои екрану близько 14”. Наступним був IQ Officer 54C від “Версії” – вже з 15” та значно потужніший, потім Acer – теж 15”, і HP Mini з екраном, меншим за 10”.

Однак, вже за часів Acer поруч з лепотопом у моїй сумці був Android-планшет – спочатку Zenithink ZT-80 (з Android 1.5, потім – 2.1 і 2.3), потім ASUS Transformer EeePad TF101, який практично не залишав шансів лептопу бути витягнутим з сумкиSmile (Android 3.0, постійно оновлювався, моя донька й досі використовує його – з Android 5.0), потім Cube U30GT2 (Android 4.4 – 5.1), потім – Chuwi Vi8 Super Edition (Android/Windows 8.1-10), який став першим моїм планшетом з діагоналлю екрану меншою за 10”.

Так, я тягав за собою два пристрої (а були часи – й три – ще й читалку книжок!), один з яких використовувася завжди, а інший (лептоп) – лише іноді й з кожним роком все менше.

 

День сьогоднішній

Сьогодні ж я не використовую лептоп – просто не бачу потреби у такому пристрої. І, чесно кажучи, не розумію навішо вони іншим людям, і чому мене й досі часто просять допомогти обрати “дешевий та потужний“ (?!) лептоп. Коли ж я раджу людям натомість придбати планшет, зазвичай на мене дивляться так, наче я несповна розумуSmile. І при цьому жодна людина й досі не змогла пояснити та чітко аргументувати, навіщо їй потрібен саме лептоп. Найчастіше я чую щось на кшталт “ну, там Windows” – дивно, чи не так?

Я вже говорив, що мій нинішній планшет має дві операційні системи Windows 10 та Android 4.4.4 між якими користувач може вільно перемикатись або обирати потрібну систему під час вмикання пристрою.

А тепер – увага: Windows на планшеті я завантажував всього ТРИЧІ (!). Перший раз – коли оглядав планшет під час покупки. Другий – коли оновлювався з Windows 8.1 до Windows 10, і як ви розумієте, було це вже давненькоSmile. Третій – кілька тижнів тому, коли просто вирішив перевірити “як там Вінда – чи жива?”Smile. Виявилось – не жива. Рік я її не використовував, і ось результат – система відмовилась завантажуватись, довелось відновити її за допомогою інсталяційної флешки. Ось тобі й Windows. Можливо, в офісі якесь застосування цій ОС й можна знайти, однак в реальному житті – на домашньому або портативному пристрої – у використанні Windows немає жодної потреби.

 

Планшети: аргументи за

Я розумію, що прочитавши останній абзац частина читачів знову подумали що я несповна розумуSmile, тож поясню свою точку зоку.

Найчастіше від комп’ютера мені потрібні наступні речі:

 • Інтернет-серфінг
 • Пошта/календар/завдання/нотатки
 • Перегляд, правка або набір текстових документів
 • Підготовка або демонстрація презентацій
 • Веб-програмування
 • Читання книжок та документації
 • Музика/Фільми/Серіали

Всі ці сценарії легко покриваються планшетом. З серфінгом взагалі проблем немає – Chrome – він всюди ChromeSmile. Пошта, планування діяльності та нотатки – Gmail, Google Calendar, Google Tasks, Google Keep. Не використовуєте сервіси Google (справді? Як?!!!) – до ваших послуг відповідні додатки від Microsoft. Робота з документами – Google Drive/Documents та WPS Office. І так, – ви можете встановити Microsoft Word. Створення та показ презентацій – Google Drive/Slides і все той же WPS Office. І так само, Microsoft PowerPoint :-) Веб-програмування AIDE, або будь-яке інше середовише на ваш смак (іноді я використовую codepen.io в Chrome, а от Cloud9 – у мене чомусь “не пішов”). Книжки – FBReader, PDF-рідерів теж вистачає. Фільми я зазвичай дивлюсь онлайн – HDserials, FS VideoBox з MX Player. Музика – Google Music, але є й альтернативи. Як бачите, Windows мені абсолютно не потрібен – ані в особистому, ані у професійному житті. Єдиний виняток – підготовка до тренінгів – іноді мені потрібні кілька віртуальних машин з SharePoint. Для цього у мене є “великий” комп’ютер, та й то, на ньому частіше завантажується Elementary OS, аніж Windows 10.

До речі, кількох потрібних мені програм у світі Windows просто не існує – наприклад, програм для керування обладнанням від Broadlink та Xiaomi.

Ще один момент – апаратна клавіатура. З ASUS Transformer я використовував її лише тому, що у клавіатурі було вміщено ще одну батарею, і з під’єднаною клавіатурою планшет міг використовуватись годин так з 20. З Cube та Chuwi  я також придбав клавіатури, однак, скоріше за інерцією (а може це була данина лояльності до бренду?Smile) – я майже їх не використовував. Зараз клавіатура постійно лежить у мене в сумці, однак, наекранна – набагато зручніша, навіть для набору великих за обсягом текстів.

Так само, несподівано комфортними виявились 8 дюймів екрану. Якщо ж мені потрібен великий екран, і я знаходжусь вдома, я просто приєдную планшет або телефон до свого тач-монітору 23,6” та bluetooth-миші та клавіатури, і працюю за столом.

Ось така історія. Якщо я все ж таки не переконав вас, що лептоп вам не потрібен – візьміть планшет на кшталт мого – з двома ОС та клавіатурою. У Chuwi, Teclast, Onda та Cube є кілька чудових моделей (подивіться ось, наприклад, на цю дуже доступну, однак, досить потужну модель з 4 Гб ОЗП). Впевнений – скоро ви забажаєте звільнити більше місця для Android, видаливши Windows!Smile

Що ж, друзі, на сьогодні все. Бережіть себе, своїх рідних, та своїх електронних помічниківSmile Нехай вам шастить!

До зустрічі за тиждень!

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Коментарів: 2 »

 
 • Ghostku says:

  Але ж ви і самі написали що маєте ще й “великий” комп’ютер. Думаю ті хто вибирає лаптоп мають лише лаптоп. І не потребують великого комп’ютера.

  • Я ним майже не користуюсь:-)
   “Великий” ПК мені потрібен лише для запуску віртуальних машин під час підготовки до тренінгів. Думаю, не всім потрібні машини з 24-32 ГБ оперативної пам’яті, які надають можливість розгортати віртуальні ферми серверів. Для більшості користувачів (офіс, інтернет, відео, музика, програмування) буде достатньо можливостей планшету…

 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL