Телефон замість пульту дистанційного керування

Доброго дня вам, друзі!

Не так давно я обіцяв вам розповісти про набір для побудови “розумного дому” від Broadlink. Так, пристрої чудові, вони роблять життя значно зручнішим – наприклад, світло та фільтр в акваріумі у мене тепер вмикаються автоматично, за розкладом, замість будильника у визначений час вмикається радіо, а будь-яким обладнанням я керую з допомогою телефону або планшету – в залежності від того, який з пристроїв знаходиться ближче.Smile 

image

Однак, є й проблеми. Судячи з усього, мені дістався дещо дефектний екземпляр пристрою керуванняSad smile, оскільки команди від пульту керування освітленням (там використовується радіочастота 315 МГц) зчитати він так і не спромігся. Саме через це я не можу встановити два крутих сенсорних вимикачі з дистанційним керуванням від того ж виробника – вони працюють на тій же частоті, а пристрій може ними керувати лише коли вони знаходяться зовсім поруч і то це вдається йому 1-2 рази з 5.Sad smile Тож зараз я чекаю надходження до продавця нової партії товару – мені пообіцяли замінити пристрій (заодно я, мабудь, куплю в них ще кілька вимикачів та інших пристроїв від Broadlink). Відповідно, детальний огляд напишу коли все остаточно встановлю і все запрацює у штатному режимі.

У якості ж компенсації зараз я хочу розповісти вам про інший пристрій, який перетворить ваш телефон на універсальний пульт дистанційного керування.

Цей безіменний пристрій я придбав аби не заморочуватись з пультами від проекторів на роботі.Smile Коштує він трохи менше за $6, а можливостей надає багато. Мені ця штука нагадує голову риби-молот в мініатюріSmile, під’єднується до телефону через OTG і дозволяє керувати будь-яким пристроєм, який має інфрачервоний пульт дистанційного керування.

image

Для використання пристрою необхідно встановити програму Zazaremote, яка одразу ж шукає “пристрій tiqiaa.com”, і якшо знайшла, дозволяє навчити смартфон виконувати команди з пультів потрібних вам пристроїв або обрати готовий комплект налаштувань. Виглядає вона чудово:

image

Пульти для усієї своєї домашньої техніки я створив хвилит за п’ятнадцятьSmile, а потім в налаштуваннях програми (вкладка More) створив обліковий запис, вивантажив створені пульти у хмару, встановив ту ж програму на планшет і завантажив на нього з хмари створені пульти. Wow! Тепер обидва пристрої можна використовувати для керування технікою!

Для телевізора та HD-плеєра взагалі майже нічого робити не довелось – у хмарі виявились готові пульти, які чудово запрацювали. Для керування підсилювачем та кондиціонером довелось трохи попрацювати – до речі, для навчання я використовува не “рідні” пульти а Broadlink RM Pro! Ще один момент – Zazaremote – перша програма, яка дозволяє використовувати телефон для керування кондиціонером (там є певні складнощі, оскільки, на відміну від інших пристроїв, при натисненні кнопок передаються цілі послідовності команд). Програма навіть використовує температурний датчик телефону для відображення температури (хоч покази його значно завищені, оскільки показує він температуру саме телефону, а не оточуючого повітря). Виглядає це так:

image

До речі, все чудово працює навіть коли USB-роз’єм на телефоні знизу (як на моєму Lenovo K900), і пристрій знаходиться знизу, а не “дивиться” на обладнання, яким ви хочете керувати – це свідчить про те, що передавач тут досить потужний.

На роботі, з керуванням проекторами з обох лабораторій, теж жодних проблем не виявилось – для одного з них (виробництва EPSON) я просто завантажив готовий пульт, для іншого – просто навчив програму кнопка за кнопкою. Пульти виглядають чудово, можна об’єднувати їх в сцени (наприклад, за кімнатами). Єдина проблема – я не зміг перенести створений пульт з однієї сцени до іншої.Sad smile Якщо створюєте пульт для HD-плеєра або DVD, програма запропонує вам тут же розташувати кнопку й для вмикання телевізора. А якщо згадати, що пульти можна редагувати, – то єдине, що вас обмежує – це ваша фантазія. Наприклад, мій пульт для HD-плеєра містить кнопки для вмикання самого плеєра, телевізора та підсилювача.

Ось такий економ-варіант для керування чим завгодно. І навіть якщо ваш телефон має вбудований інфрачервоний порт, програма Zazaremote стане вам у нагоді, оскільки дозволить швидко навчити телефон керувати потрібними вам пристроями або завантажити з хмари готові пульти. Деталі можна дізнатись на сайті виробника.

Що ж, на сьогодні все.

До зустрічі за тиждень друзі! Хай вам щастить!

VN:F [1.7.2_963]
Рейтинг запису
Rating: 5.0/5 (5 votes cast)

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Коментарів: 3 »

 
 • Андрій says:

  Дякую за статтю, дізнався по Broadlink не так давно. Спершу замовив на Аліекспрес собі пулт RM pro, йшов дуже довго. Після того як розпакував посилку, був приємно вражений. Презентабельна коробка, якісний матеріал. Після налаштувань, відклав на “верхню поличку” всі пульти з дому. Після цього вирішив придбати ще якийсь продукт TM Broadlink але дуже переживав за доставку, по-перше ризик, по-друге термін. Почав гуглити і натрапив на сайт http://www.broadlink.com.ua виявляється є можливість придбати продукцію на території України, мало того доставка Новою Поштою зайняла 2 дні =) тепер в мене RM pro + 2 розетки SP mini.
  Планую ще запастись вимикачами і перетворити совю кімнатку на так звану “Розумну хату” =)

  Чекаю з нетерпінням Ваших подальших оглядів на тему Broadlink

 • andriy159 says:

  Чесно кажучи ідея не докінця продумана. Зручніше було б якщо пристрій був би автономний. Керувався через WI-FI та мав дуже потужний інфрачервоний, щоб пробити навіть через поворот до наступної кімнати. В результаті б не прийшлось ламати гніздо телефона постійно. Це не зручно! Захоплює азарт “ой, працює… від айфона”. Але давай реально практично подивимось. Телефон зараз на столі, через хвилину в кишені, через хвилину біля вуха, потім ще десь. З тою херньою не будеш по вулиці йти. Треба відключати, потім знову включати і так постійно. Це як взяти пульт та кожного разу вставляти в нього батарейку. Зручно ? Ні. Хай ще розробляють інші версії. Пристрій має бути універсальним. Зараз і телефони замінюються вже годинниками. На айклок це було також прикольно, але пук пук поки що.

  • Такий пристрій – автономний, потужний, з WiFi/IR/RF у мене теж є – це Broadlink Rm Pro, я про нього згадував в цій же статті. Він у мене є центром керування розумним будинком – керує вимикачами, розетками, сигналізацією, аудіо/відео-технікою, тощо. А ця microUSB-штучка – просто додаткова приблуда, якою зручно (принаймні мені) користуватись у відрядженні – десь в готелі або учбовому центрі для керування проектором/кондиціонером/телевізором…
   Розумію Вашу точку зору, проте, погодитись не можу. Звісно, пристрій не повинен весь час стирчати в телефоні і його треба підключати коли захочеться ним скористатись. Однак, ламати гніздо телефону теж не доведеться – по-перше, можна підключати обережно, по-друге, телефон навряд чи прослужить більше ніж рік-півтора:-) Про “заміну телефону годинниками” – теж не погоджусь. Годинник – ідеальний компаньон для телефону, а не заміна. А щодо айфонів та годинників від Епл – згоден – це просто брязькальця – гарно зібрані, з гарним дизайном, однак з застарілим залізом 3-4 річної давності та дуже обмеженими можливостями…

 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL