І знову у хмари

Доброго дня, друзі!

Сьогодні я хочу повернутись до теми хмарних сервісів. Можливо, хтось з вас скаже, що  ця тема вже набридла, і буде правий, проте, ніхто не буде заперечувати, що традиційні, “настільні” програми поступово вмирають. Згадайте, які дві програми ви відкриваєте одразу ж після завантаження комп’ютера?

image

Вважаю, що не помилюсь, якщо назву браузер і файловий менеджер. Саме з цими програмами більшість з нас проводить більшу частину часу. В моєму випадку – це Google Chrome і Total Commander. Так, звичайно, іноді нам потрібно створити або відредагувати офісний документ і тоді ми завантажуємо відповідну програму зі складу встановленого на машині офісного пакету, або використовуємо Google Drive. Googe вже давно пропонує розширення для Chrome, яке дозволяє редагувати локальні документи в браузері з допомогою Google Drive, тож у більшості випадків можна взагалі обійтись без встановлення офісного пакету. Саме про це я вам сьогодні й розповім. Плюс, підкину ще парочку цікавинок – на закускуSmile.


Працюємо з документами

Почну з розповіді про те саме розширення. Назву воно носить вельми красномовну – Редагування файлів Office, встановити його ви можете з веб-магазину Chrome абсолютно безкоштовно.

image

Встановивши його ви отримуєте можливість переглядати й редагувати файли Microsoft Office у вікні Chrome, у Gmail або на Google Drive за допомогою відповідних онлайн-редакторів – Документи, Таблиці й Презентації Google.

Звичайно ж, файли можна зберігати в оригінальному форматі (підтримуються стандартні формати документів Word, Excel і PowerPoint),  або конвертувати їх у формати Документів, Таблиць чи Презентацій Google, аби отримати можливість спільної роботи над ними.

Тепер ви можете просто перетягти мишею файл документу у вікно Chrome, і одразу почати його редагувати. Також можна просто натиснути добре знайому з інших програм стандартну комбінацію клавіщ Ctrl+O для відкриття файлу, обрати файл, і він теж відкриється для редагування. Супер!

Ось так це виглядає:

image

Єдина ложка дігтю в цій діжці меду – це те, що іноді документи зі складним форматуванням все ж відображаються некоректноSad smile. Сподіваюсь, цей недолік з часом виправлять.

Ви скажете, що є Office Web Apps від Microsoft, і виглядає він звично, й документи не псує…

image

Так, все це правда, однак, функціонал там все ж простіший (згадайте про Google App Scripts), та й такої чудової інтеграції з браузером не спостерігаєтьсяSad smile. Хоч, іноді я теж ним користуюсь. І до речі – складні документи в нього іноді все ж спотворюются.Smile

Ще один момент – в Chrome OS це розширення втсановлене за замовчуванням! Тож користувачі “хромбуків” одразу можуть працювати зі своїми документами – як з локальними, так і в хмарі. До речі, треба буде перевірити, чи працює ця річ в оффлайні…

Не так давно ми на “Операційних системах” грались зі студентами з Chrome OS від hexxeh. Враження в дітей були лише позитивні.Smile Якщо хочете побачити, як все це виглядає, перезапустіть свій Chrome у Metro-режимі:

image

Зробили? Побачили результат? Здивовані? Ото ж…

 

Керуємо файлами

А ось з цим – складнішеSad smile.  Такого чудового файлового менеджера як в Chrome OS, Chrome для Windows не пропонує, тож користуватись лише браузером, відмовившись від локально встановленого файлового менеджера не вийде.Sad smile

Так, у веб-магазині Chrome є парочка розширень, які можна назвати подобою файлового менеджера, проте поки що користуватись ними незручно і працюють вони подекуди дещо дивно.

image

Так що, на жаль, поки що Chrome не може замінити Total Commander.Smile

Ну а “на закуску” я пропоную вам ще раз поглянути на повноцінні хмарні операційні системи – мій улюблений ZeroPC, та оновлений Orbios.

Перший з цих сервісів – ZeroPC – це дійсно готовий до використання веб-десктоп, який окрім іншого дозволяє працювати з більшістю ваших хмарних сховищ, плюс, має просто чудовий додаток для Android. Ось такий собі універсальний хмарний файловий менеджер.

image

Другий – Orbios – це нещодавно оновлене творіння російських коллег, які ставили собі на меті створити надзвичайно красиву і просту для використання персональну хмару. Функціоналу там, поки що, небагато, працює воно дивно (мені, наприклад, так і не вдалось завантажити туди жодного файлу), але виглядає дійсно вражаюче.Smile

image

Шо ж, на сьогодні доситьSmile.

До зустрічі за тиждень! Бережіть себе!

VN:F [1.7.2_963]
Рейтинг запису
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL