Комп’ютер – розвага для хворого?

Доброго дня друзі!

Вчора ми відсвяткували мій черговий День Народження, тож сьогодні я пишу уже будучи на рік старшим:-), і хочу звернутись до серйозної теми.

Sick-child-in-bed-006

Певний час тому моя дочка отримала травму хребта, тож останній місяць була змушена весь час лежати в ліжку.:-( Зараз вона вже пробує ходити, виконує домашні завдання, її весь час відвідують друзі, тож сумувати вже не дуже є коли. Однак, в перший день початку “домашньої госпіталізації” постала проблема розваг і, відповідно, проблема організації можливості використання комп’ютера у “лежачому режимі”.

Почну з опису машини. Дочка використовує компактний Windows 7- неттоп ASUS Eee Box, який примонтовано до задньої стінки монітора.

asus-eee-box-eb1021

Монітор стоїть на спеціальній підставці на столі, до неттопа під’єднані активні USB-спікери, доступ до Інтернет відбувається через Wi-Fi. Тож я просто переставив стіл так, щоб монітор був розташований навпроти ліжка. Еаран в 19 дюймів, звичайно невеличкий, але як виявилось, цього розміру достатньо для комфортної “лежачої” роботи.

Проблема з керуванням також вирішилась просто. Я відключив “штатну” мишу ASUS Seashell, і під’єднав мою стару бездротову мишу Logitech, яку дружина іноді використовувала зі своїм нетбуком. Щоправда, приймач довелось підключити через USB-подовжувач і вивести на стіну над ліжком щоб забезпечити можливість керування на такій відстані. Звичайно ж, в настройках Windows я увімкнув  курсори миші величезного розміру (Control Panel > Easy of Access, Easy of Access Center (або Win+U з клавіатури), а там обрати Make the mouse easier to use і перейти на вкладинку Pointers).

EOAscreen

Наступний пункт – клавіатура. Вільної бездротової клавіатури на той момент у мене не виявилось (не зовсім правда – була рідко використовувана клавіатура від HD-плеєра Dune HD Smart D1,

Знімок екрана з 2013-05-21 20:26:40

однак я просто пожалів давати такий крутий, мініатюрний і дорогий гаджет на розтерзання дитині:-)). Тож логічна думка – скористатись екранною клавіатурою.

З невідомих причин чудова штатна екранна клавіатура Windows 7 (налаштовується там же, в Easy of Access Center, або меню Start > All Programs > Accessories > Easy of Access > On-Screen Keyboard, а можна просто запустити файл osk.exe) на її машині працювати відмовилась, тож я використавдавно відому, перевірену і надійну Free Virtual Keyboard. Завантажив, налагодив автозапуск, про всяк випадок прикріпив до панелі завдань і змінив розмір і прозорість таким чином, щоб нею можна було комфортно користуватись на відстані.

freevkb

Ще одна річ, яку треба було зробити – це налаштування можливості збільшувати зображення на екрані. Так, Windows містить чудову екранну лупу (там же, в Easy of Access Center, або просто Win++ чи Win+-), однак я більше звик до ZoomIt!, тож встановив цю програму й дочці.

bb897434.ZoomIt_v4.42(en-us,MSDN.10)

Наступний крок – налаштування автоматичного входу в систему, аби при ввімкненні машини дочка одразу потрапляла на Робочий стіл без необхідності введення паролю.

І останнє. Яку програму ви використовуєте найчастіше? Браузер, чи не так? Тож останнє, що я зробив – це увімкнув у Google Chrome меню запуску додатків для панелі завдань.

chrome-launcher

До речі, з додатків для Chrome, найчастіше дочка використовувала онлайновий кінотеатр Megogo, Вікіпедію, Вконтакті, та онлайнові ігри, встановлені з Chrome Web Store.:-)

Що ж, ось і все. В результаті таких нехитрих маніпуляцій я забезпечив дочці можливість майже повноцінного використання комп’ютера у лежачому стані.

До зустрічі за тиждень, друзі! І не хворійте!:-)

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Коментарів: 2 »

 
 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL