Google Keep: хтось нас залишає, а хтось приходить

Доброго дня, друзі!

Минулого тижня я бідкався, що скоро нас залишить один з найулюбленіших сервісів Google – Google Reader (до речі, повноцінної заміни я й досі не знайшовSad smile).

Проте, не встигли ми покласти квіти на його могилу (зазирніть на кладовище, це дуже пізнавально), не встигли обговорити можливість платної підписки на Youtube,  як Google надала нам можливість познайомитись з новою іграшкою – сервісом коротких нотаток Google Keep.

image

Звичайно ж, одразу в Інтернеті з’явилась купа статей і повідомлень з цього приводу – як захопленого, так і критичного характеру. Дійсно, на даному етапі Keep не конкурент таким сервісам, як Evernote, Springpad, Simplenote, Catch Notes, WizNote і т.д. Однак, потенціал у нього є, і я вже знайшов для нього просте застовування.Smile


Що воно за звір?

Чесно кажучи, коли я вперше почув про Google Keep, я подумав що Google відновлює роботу свого давно закритого сервісу-записника Google Notebook (яким я свого часу теж активно користувався), просто створила для нього нову обгортку і придумала нове ім’я. Однак, це не зовсім так.

Google Keep – це сервіс, який очевидно, задумувався як конкурент Evernote – універсальний записник, здатний зберігати:

 • текстові записи
 • списки завдань
 • голосові нотатки
 • зображення і фотографії.

На даний момент немає можливості:

 • створювати окремі записники
 • відсутні теги

Зате є можливість обрати колір нотаток і, звісно ж, присутній потужний пошук за записами.

image

Досвід роботи з сервісами Google підказує , що зазвичай компанія починає з базового варіанту продукту, поступово нарощуючи функціонал. Тож, мабуть у Keep ще все попереду.

image

Але вже зараз є три великі жирні плюси:

 • інтеграція з екосистемою Google
 • Android-клієнт у Метро-стиліSmile
 • можливість працювати з нотатками на мобільних пристроях В ОФФЛАЙНІ! Wow! Це саме те, чого мені браку’є в безкоштовному обліковому записі EvernoteSad smile

Як я використовую Keep

Як я вже писав вище, для Keep у мене одразу ж знайшлось застосування. І навіть не одне, тож буде дуже шкода, якщо й його через певний час закриють.

Нотатки для подальших міркувань

Дуже часто, переглядаючи твіттер-стрічку, або читаючи якусь статтю, я бачу щось цікаве (посилання, ідею, цитату, будь що), і розумію, що можливо я зможу це використати. В таких випадках я одразу ж зберігаю посилання або коротку нотатку у вигляді завдання у Google Tasks. Завдяки чудовій програмі Gtasks на планшеті, працювати з завданнями Google мені дуже зручно, всі можливості, яких бракує у сервісі, надає клієнт.

image

Такий підхід, в принципі, себе виправдовує, однак, довелось створити окремий список завдань аби нотатки не плутались з робочими завданнями. І все одно, іноді це не дуже зручно.

Тепер Google Keep мені видається логічнішим вибором для тимчасового зберігання таких нотаток.

Віджет для швидких нотаток на робочому столі

До цього моменту я користувався мінімалістичним (хоч і з великою кількістю налагоджень) Simple Sticky Note Widget для того, щоб швидко щось записати прямо на робочому столі планшета.

image

Так, звісно, з цією метою можна використати Evernote – їх віджет для Android теж дуже непоганий. Однак, для швидких заміток мені потрібне щось “легше”, простіше і доступне в оффлайні. Тож, тепер віджет Google Keep замінив для мене стікер на одному з робочих столів планшету.

image

Що ж, на разі все. 

Чекаємо в Google Keep появи нових фіч і, повторюсь, сподіваємось, що Google не зачинить з часом і цей новий сервіс. І ледь не забув – мені здалось, що синхронізація між клієнтом і сервісом відбувається дуже повільно, а кнопки примусової синхронізації, як в Evernote для Android або в GTasks я в Google Keep не знайшов…

P.S. А взагалі, схоже на те, що Google, як не жаль, поступово змінює орієнтацію – з гіків – на пересічних користувачів, які не знають (і не хочуть знати, що прикро), що таке, наприклад, RSSSad smile

VN:F [1.7.2_963]
Рейтинг запису
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Коментарів: 4 »

 
 • Ярослав Савченко says:

  Ждем десктоп клиент для Win (желательно что то вроде TomBoy в Linux, ато интерфейс Evernote излишне перегружен и не очень удобен, хотя Everpad – клиент Evernote в Linux очень даже ничего)…

  • А Nevernote (NixNote) как клиент для Evernote в Linux не пробовали?

   Хотя, зачем вообще нужны десктопные клиенты?!:-) Есть же Chrome браузер!

 • Такий підхід, в принципі, себе виправдовує, однак, довелось створити окремий список завдань аби нотатки не плутались з робочими завданнями. І все одно, іноді це не дуже зручно.

 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL