Куди податись після зачинення Google Reader

Доброго дня, друзі!

Так, я теж вирішив вставити свої п’ять копійокSmile і висловитись на цю, вже не дуже актуальну тему. Про те, що гуртожиток Google Reader зачиняється на початку літа, нам стало відомо вже досить давно і мало хто з блогерів не встиг про це написати, тож я не буду оригінальним.

image

Однак, як активний користувач Google Reader (трохи більше ста підписокSmile), я одразу ж почав шукати куди податись після його закриття і сьогодні хочу поділитись з вами своїм особистим досвідом з цього питання.

Перш за все, хочу сказати, що мені дуже шкода втрачати один з сервісів, які впродовж років відкривались у закріплених вкладинках Chrome.Smile Google Reader, як і інші сервіси компанії – один з основних моїх онлайнових інструментів. І я не один такий, як показують останні події – купа людей підписує петиції на захист улюблено сервісу (хоч, відчуваю, це вже не має сенсу), існує й цілком логічна петиція, яка пропонує Google продовжити роботу сервісу на комерційній основі (яку я щойно також підписавSmile).

image

Скоріше за все, нічого з цієї ідеї вже не вийде (хоч, думаю, знайдеться багато людей, які готові були б платити невеличку суму щорічно за право користуватись сервісом), тож треба шукати альтернативу. І зараз я вам про них (альтернативи) розповім.

Онлайнові сервіси

Feedly

Першим мені на очі потрапив Feedly, який я іноді використовував у Chrome і на планшеті. Раніше я розглядав його як просто красивий (хоч і не такий зручний як оригінальний) інтерфейс до Google Reader, але не так давно команда Feedly пообіцяла, що з закриттям рідера ми все одно будемо мати можливість працювати зі своїми підписками і навіть підготувала збірку порад для втікачів з Google Reader. До речі, імпорт підписок не вимагає від вас жодних дій – треба просто увійти e Feedly зі своїм обліковим записом Google.

image

Основний плюс для мене – це наявність Android-клієнта, мінус (?) – трохи незвичний зовнішній вигляд, але будемо звикатиSmile.

The Old READER

Цей сервіс має бути найближчим до Google Reader попередньоъ версії за зовнішнім виглядом і функціоналом, тож я поспішив його випробувати.

Увійшов зі своїм обліковим записом Google, але автоматичного імпорту не знайшов, тож імпортував файл підписок, експортований з мого Google Reader. Зробив я це кілька днів тому, однак й досі не бачу тут своїх стрічок новин – обіцяють повідомити поштою коли все буде імпортовано.Sad smile Чекаю…

image

Плюси – якщо імпорт все ж відбудеться, це дійсно має бути найсхожіша заміна рідера. Мінус – відсутність клієнту для Android, хоч його й обіцяють створити найближчим часом.

FeedSpot

Непогана альтернатива Google Reader. Імпорт відбувається автоматично, однак щоб активувати цю фічу треба підписатись хоча б на один з запропонованих сервісом сайтів.Smile

image

Виглядає непогано, соціальні фічі – на висоті, досить зручно, однак, все той же мінус – немає клієнту для Android.Sad smile

Яндекс.Подписки

Дуже близько до попередньої версії Google Reader, дуже. Однак, зовнішній вигляд трохи підкачав, до того ж це не окремий сервіс, а функціонал Яндекс пошти. Імпорт – лише в ручному режимі, з використанням файлу експорту з Google Reader. Та й мобільний клієнт відсутній.Sad smile

image

Проте… подивимось.

До речі, Digg обіцяє створити свій аналог Google Reader і встигнути до його закриття.Smile

image

Якщо є бажання, можете залишити свою e-mail адресу і вас повідомлять, коли сервіс буде готовий. Про всяк випадок я це теж зробив.Smile

 

Сервіси, які ви можете розмістити на власному сервері

Якщо Google закрив Reader, то й інші компанії можуть закрити свої аналогічні сервіси, чи не так? Тож, можливо, кращим варіантом буде розгорнути сервіс, подібний до рідера на всласному сервері або хостингу?

Так, це забава не для простих користувачів, однак ідея заслуговує на увагу. Не так давно на “хабрі” була велика стаття з порівняльною характеристикою таких рішень.

image

Дуже раджу почитати. Особисто мені (як і авторові статті) найбільше до вподоби Tiny Tiny RSS, про який я чув і раніше.

image 

Мабуть, спробую його встановити на вихіднихSmile і імпортувати свої підписки. Тим більше, що існують непогані покрокові інструкції. До речі, існує й Android-клієнт оптимізований під планшети!

Програми для ПК

Звісно, існує безліч RSS-читалок для Windows, Linux та інших операційних систем, наприклад, RSSOwl, FeedDemon та ін.

image

Однак, це не наш шлях.Smile Згадайте, коли ви останній раз користувались поштовим клієнтом? Не можете? Я теж, оскільки всі ми вже давно звикли “жити в хмарах”, працюючи з онлайновими сервісами, використовуючи програми-клієнти лише на мобільних пристроях.

Так, звичайно, всі вони дозволять імпортувати файл підписок з Google Reader, однак залишаться обмеженими рамками вашого ПК або лептопа – з собою не візьмеш і з будь-якого доступного пристрою не почитаєш.Sad smile  Однак, якщо є бажання – спробуйте підібрати собі програму за смаком.

Висновки

Що ж, на цьому все.

Для мене особисто важливими є дві речі:

  1. зберігання підписок у хмарі і веб-інтерфейс для перегляду з ПК
  2. наявність мобільного клієнту для Android.

За цими параметрами абсолютним чемпіоном виглядає Feedly. Однак, я планую певний час потестити й інші сервіси аби обрати кращий. Також я думаю дослідити можливість побудови власного рідера з допомогою Tiny Tiny RSS.

До зустрічі за тиждень!

І нехай наші улюблені сервіси ніколи не закриваються!Smile

P.S. На жаль, TheOldReader й досі (24.03)  не зміг імпортувати мої підписки, тож мабуть, треба виключити його зі списку альтернатив “рідеру”. Жаль, а я вже було зрадів, що існує майже стовідсоткова заміна…Sad smile

VN:F [1.7.2_963]
Рейтинг запису
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Коментарів: 5 »

 
 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL