Тюнінгуємо Windows 8

Доброго вечора, друзі!

Сьогодні я хочу ще раз повернутись до розмови про те, як довести Windows 8 до придатного до повсякденного використання стану. Так, схоже система не виправдала надій – всі ви напевно чули про проблеми і помилки в роботі нової ОС (мережа, Metro-додатки, bluetooth – це лише деякі типові проблемні місця) і про дуже повільний ріст кількості користувачів.

image

Однак, хоч і повільно, але Windows 8 все ж поступово завойовує ринок, і до того ж має ряд нових корисних фіч (для мне особисто найкорисніша з них – це вбудований гіпервізор).

Тож, не слід відвертатись від нової ОС, тим більше, що на ринку існує купа програм для тонкого налагодження Windows 8 і реалізації тих простих і логічних речей, які розробники чомусь не передбачили. Цілий ряд корисних утиліт пропонує, наприклад, вже багато років знайома нам компанія Stardock.


 

Меню “Пуск”

Свого часу я вже писав про Start8 – програму, що повертає до Windows меню “Пуск”. Виглядає це дуже непогано, особливо якщо використати Metro – стиль меню.

image

Однак, для мене ця штука є абсолютно непотрібною, оскільки я вже давно звик запускати програми натисненням Win і введенням перших літер їх назв.Smile

Ті ж з вас, для кого меню запуску програм все ж таки є важливим, можуть завантажити його звідси

До речі, вчора я прочитав у Мережі плітку про те, що Microsoft обіцяє випустити оновлення для Windows 8 яке поверне в систему головне меню, виправить помилки, надасть нові версії стандартних програм та нове ядро – Windows Blue.

 

Робочий стіл

Наступна програма знайома нам з ще часів Windows XP – Fences – невеличка утилітка для зручної організації ярликів на Робочому столі. Не буду детально розписувати її функціонал, однак скажу, що з часом програма набула відчутних змін і тепер це не просто засіб для створення груп ярлків. Серед нових фіч – можливість створювати сторінки Робочого столу (щось на кшталт віртуальних робочих столів) і переглядати вміст тек без використання файлового менеджера.

image

Завантажити програму можна звідси.

Ще одна утиліта, яка додасть привабливості Робочому столу вашої машини – це DeskScapes.

Ця програма дозволить вам використовувати анімовані шпалери робочого столу – вбудовані в програму, ваші власні зображення до яких можна додати вражаючі ефекти анімації, відеофайли і т.ін. Виглядає дійсно чудово і підтримує кілька моніторів!

image

Взяти можна тут.

 

Робочий стіл Metro

Впевнений, кожен з вас вже встиг пожалкувати, що нова ОС не дає можливості встановити своє власне зображення у якості шпалер для екрану з живими плитками – набыр вбудованих шпалер абсолютно не вражає і штатними засобами змінити нічого не можна. Абсолютно незрозуміло, чому розробники системи так дивно вчинили…

image

На щастя, в арсеналі Stardock є програма Decor8, яка виправляє цю промашку творців Windows 8. Вона дозволяє використовувати будь-які зображення у якості шпалер стартового екрану, редагувати його кольорові схеми і структуру розташування плиток.

image

Завантажити можна звідси.

Наступна програма – це просто сенсація! ModernMix (який, до речі, став доступним лише сьогодні) дозволяє запускати Metro-додатки у вікнах на Робочому столі, прикріпляти їх до панелі завдань, по-людському закривати їх і т.ін. Wow!

image

Взяти можна тут.

 

Інші програми

Не слід також забувати і про інші програми Stardock. Компанія здатна запропонувати вам програмне забезпечення, яке може змінити вашу систему до невпізнанності, додати відсутні можливості, які є в інших ОС.

Згадайте, наприклад, старий добрий ObjectDock.

image

Або WindowsFX, який надає можливість користувачам Windows насолоджуватись красотами подібними тим, які надає Compiz під Linux.

image

Чи Tiles. яка допомогає керувати запущеними програмами у простий, зручний і інтуітивно зрозумілий спосіб.

image

І нарешті Object Desktop, який містить усі ці прикраси одразу!

 

Післямова

Так, звичайно, хтось скаже що всі розглянуті речі – це абсолютно непотрібні більшості користувачів “рюшечки”, які лише споживають ресурси комп’ютера і тим самим сповільнюють його роботу.

Дійсно, щодо ресурсів – трохи єSmile, однак, по-перше, машини зараз зазвичай не завантажуються навіть на половину своєї потужності (наприклад, у мене в даний момент завантаженість кожного з ядер не перевищує 10 відсотків, а пам’яті використовується лише 22 відсотка, хоч працює купа програм і Chrome з півтора десятками вкладинок), а по-друге, зручний, красивий і функціональний інтерфейс користувача – це теж дуже важливо. А завдяки таким компаніям як Stardock ми можемо хоча б частково відчути під Windows ту красу і зручність, які надаються, наприклад, сучасними користувацькими дистрибутивами Linux.

Про всяк випадок наголошую, що всі розглянуті тут програми – небезкоштовні. Однак, вони коштують своїх грошей.

До зустрічі за тиждень!

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Коментарів: 2 »

 
 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL