У тих, хто не знає свого минулого – немає майбутнього

Доброго дня, друзі!

Чесно кажучи, приказку, якою озаглавлено цю статтю, я завжди вважав однією з числених стандартних нісенітниць. Як багато навколо нас красивих афоризмів, які чудово і багатозначно звучать, але є абсолютними “пустишками”, які нічогісінько не значать!

image

Я вважаю, що жити слід днем сьогоднішнім і робити плани на майбутнє, оскільки минулого вже не змінити. Однак, своє минуле все ж таки треба хоча б трохи знати – принаймні для того, щоб не повторювати помилок своїх попередників.

І сьогодні я хочу розповісти вам про два мережевих проекти, які допоможуть пізнати славне минуле комп’ютерних технологій. І можливо, прочитавши кілька статей, дехто почне пишатись Україною і українцями.

Перше – про що я хотів вам розповісти – це проект «Інформаційні технології в Україні: історії та особистості». Написати про нього я хотів уже давно, але все ніяк не міг знайти нагоди. 

Авторство проекту належить Google Україна спільно з Фондом історії та розвитку комп’ютерної науки і техніки.

image

Що ж це таке? Це портал, який містить безліч цікавої інформації – статті, автобіографічні довідки, історичні фото, відео, розповіді про славні сторінки історії інформаційних технологій. До речі, придивіться уважніше до вмісту розділу “Особистості” – дехто з відомих “непрофільних” науковців постане перед вами у зовсім іншому світлі, як наприклад, видатний лікар Микола Амосов.

image

Це дійсно треба бачити! І можливо, переглянувши матеріали порталу, хтось припинить захоплюватись іноземним, і зрозуміє, що багато сучасних досягнень беруть початок у дослідженнях українських вчених. Хоч, звісно, все це в минулому.Sad smile  Проте, в наших силах повернути колишню славу – не все ще втрачено!

Та мабуть, досить про політикуSmile, йдемо далі.

Наступний наш пацієнт – це віртуальний музей інформатики Олени Давидової. Автори цього проекту, наші східні сусіди-росіяни, замахнулись ширше – не просто розповісти про історію інформаційних технологій в колишній нашій спільній країні, а зібрати матеріали, які стосуються всіх аспектів інформатики починаючи з 17 сторіччя в усьому світі!

imageІ схоже, в них дійсно вийшло  – на даний момент музей містить сотні сторінок, ілюстрацій, відеоматеріалів. Можливо, він виглядає не так презентабельно, як попередній наш герой, але тут є що почитати і на що подивитись.

image

Проект містить також список посилань на інші аналогічні музеї світу, календар видатних дат, які стосуються ІТ і ще багато цікавого. Дуже раджу завітати!

А на останок, якщо вже зайшла мова про історію, хотів би нагадати про долю людини, яку мало хто знає – Еда Робертса, творця першого комерційно успішного ПК, який досягнувши всього, перевчився на лікаря і почав допомагати людям невеликого провінційного містечка.

Що ж, на сьогодні все. До зустрічі за тиждень!

VN:F [1.7.2_963]
Рейтинг запису
Rating: 5.0/5 (5 votes cast)

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

1 коментар »

 
 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL