Знову до школи: збираємо рюкзак

Доброго дня, друзі!

Ну, ось ми і дочекались початку нового навчального року. Провівши ряд тренінгів, я ненадовго повернувся додому аби супроводжувати доньку на свято Першого дзвоника і написати це повідомленняюSmile І якщо свято я, на жаль, проспавSad smile, то з цією статтею, сподываюсь, впораюсь.

image

Тож про що я хотів говорити? Оскільки в понеділок для студентів і школярів почнуться навчальні будні, я хотів розповісти про той набір абсолютно необхідного ПЗ і онлайнових сервісів, який я зазвичай раджу використовувати своїм студентам.

Почнемо з початку – кожному студенту необхідно вести записи, зберігати знайдену в Мережі інформацію, посилання, зображення

Для цих потреб я раджу студентам використовувати Evernote – добре відомий універсальний записник, який дозволяє створювати записники, записи різних видів, легко здійснювати пошук за ними, використовувати теги і т.ін. Чудово те, що ви можете працювати з вашими записами через веб-інтерфейс (так, все зберігається “у хмарах”!), або за допомогою клієнтських програм. Я особисто маю встановлений на “великій машині” Evernote для Windows, Nevernote під Ubuntu, іноді використовую додаток для Google Chrome, але частіше працюю зі своїми записниками з мого смартфона під керуванням NOKIA Belle і планшета ASUS Transformer – клієнт Evernote для Android-планшетів – це просто витвір мистецтва!

image

Ті з моїх студентів, які використовують Windows (до речі, з роками їх стає все менше) можуть також використовувати Microsoft Office OneNote – річ дійсно чудова,  і навіть функціональніша за Evernote, але лише за умови зберігання записів централізовано – на SkyDrive, аби з ними можна було працювати з будь-якого пристрою і через веб-інтерфейс. А Onenote 2013 – це просто феєрія!

Наступна нагальна потреба – робота над документами. Тут я не буду оригінальним – Microsoft Office (для Windows) або OpenOffice/LibreOffice (для Linux).  Звичайно ж, гарна ідея зберігати всі свої документи “в хмарах” – на SkyDrivе, в Google Drive або інших сховищах. До речі, використання SkyDrive через веб-інтерфейс дозволяє взагалі обійтись без встановлення офісного пакету – до ваших послуг Office Web Applications (так само як Google Docs – у разі використання Google Drive). На додачу слід встановити Foxit Reader для перегляду PDF- документів під Windows (під Linux з цим завданням чудово впорається “стоковий” переглядач PDF). До речі, не так давно з’явилась можливість безкоштовного використання Foxit Office Suite – це Foxit Reader + відомий офісний пакет Kingsoft Office (деталі – на сайті Foxit Reader).

image

На комунікаторі я маю QuickOffice і Microsoft Office, а на планшеті – цілий зоопарк – Polaris Office, ThinkFree Office, QuickOffice, Office Suite, Kingsoft Office і Picsel Office – іноді певні документи не відкриваються в Polaris, яким я користуюсь найчастіше, але відриваються в одному з перелічених пакетів. До речі, іноді Polaris Office чомусь не бачить закладинок у PDF-документах, тоді як інші чудово з ними працюють.

image

Важливу роль в моїй методиці навчання відіграють ментальні карти. У якості основного інструменту побудови майндмепів я завжди раджу студентам використовувати xMind – дійсно чудовий пакет, який задовольнить найвибагливішого користувача. До того ж, xMind абсолютно безкоштовний і, що не менш важливо, – кросс-платформений – ви можете використовувати його як під Windows, так і під Linux (а ще ж є портабельний варіант, який не потребує встановлення). Для багатих користувачів Windows є варіант використання MindJet MindManager. Це краще ПЗ цього класу яке я тільки зустрічав, яке до того ж має звичний інтерфейс у стилі Microsoft Office, однак його використання потребує витрат і чималих.Sad smile

На смартфоні я подібних програм не використовую – все ж таки, екран для таких речей замалий, хоч збираюсь спробувати Personal MindMap. А на планшеті використовую MindJet для Android – дуже й дуже непоганий варіант.

image

Звичайно, результати роботи треба десь зберігати і найкраще, як я вже говорив, – у “хмарі”. Крім SkyDrive і Google Disk є ще DropBox. Box.NET,Ubuntu One та інші. Для ефективної роботи з ними можна використовувати як веб-інтерфейс, так і додатки для Google Chrome. А ще зручніше – використовувати “навігатори”, які дозволяють працювати одразу з  усіма вашими хмарними сховищами. Про них я вже якось говорив – як приклад можно навести Otixo або ZeroPC. До речі, на планшеті я використовую ZeroPC Cloud Navigator і дуже ним задоволений. Веб-десктоп у них теж непоганий.

Також студентам просто необхідно іноді зазирати до енциклопедичних словників і вести дослідження з певної теми. Тут також все тривіально – Wikipedia і Wolfram Alpha(до речі, обидва сервіси мають клієнти для Android). Як глоссарій я часто раджу також використовувати Glossary.ru.

image

Для спілкування і співпраці ми з моїми студентами використовуємо Twitter і електронну пошту. До речі, у нашому навчальному закладі ми маємо Google Apps, тож можемо використовувати спільні календарі, списки завдань, пошту, документи, сайти…

Моя особиста точка зору – на даний момент не існує нічого кращого за GMail + Google Calendar + Google TasksSmile, однак я не нав’язую своєї думки іншим. До речі, для Android існує чудова річ – Executive Assistant, яка інтегрує інформацію з календаря/списку завдань/пошти/твіттера/Google Reader’а та ін. в одному місці.

Звичайно, всі ці потреби можна покрити з використанням лише онлайнових сервісів, не встановлюючи на вашу машину жодного ПЗ. Ось тут є трохи застарілий, але все ще непоганий список веб-додатків для студентів. У якості браузера ж, як ви вже давно здогадались, я рекомендую використовувати Google Chrome.Smile

image

Що ж, на сьогодні все. Про загальні потреби студентів ми поговорили, про специфічне для певних напрямків підготовки ПЗ, якщо буде бажання, поговоримо пізніше. Можливо, ви можете допомогти і розширити цей список? Якщо так – не соромтесь – пишіть коментарі!

Успіхів вам у новому навчальному році!

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Коментарів: 4 »

 
 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL