Хмари запобігають втратам

Доброго вечора, друзі!

Не так давно я писав про практику з “Технологій розробки ПЗ”, якою я зараз керую в ППК НТУ “ХПІ”. Так от – сьогодні я маю слушну нагоду знову згадати цю тему, оскільки одна з команд сьогодні втратила все: вихідні коди проекту, інсталяційний пакет, всю проектну документацію.Sad smile Прикро?

image

Так, звісно, однак цій біді можна було б легко зарадити – якби студенти взяли до уваги фразу, яку я, як папуга, багато разів повторював на початку роботи: “Робіть резервні копії! І краще – не локальні, а в хмарах!”. Тож, користуючись нагодою, хочу ще раз розповісти про можливості використання хмарних сховищ для збереження ваших важливих файлів. Можливо, цей огляд допоможе наступним “практикантам” уникнути таких неприємностей.

Тож, де саме можна зберігати ваші файли?

Почну з найпростішого для студентів ППК варіанту – використання Google Docs з корпоративних Google Apps. Користуватись ними – простіше простого. Студенту достатньо написати мені на електронну пошту, щоб отримати можливість роботи з сервісом.

image

Якщо ж вам не пощастило навчатись в ППКSmile, не засмучуйтесь – ви також маєте масу варіантів збереження важливих даних в хмарах.

По-перше, є Google Drive (колишні Google Docs). Про нього я вже писав – це 5 Гб безкоштовного місця для збереження ваших файлів, чудова інтеграція з іншими сервісами Google, і можливість встановлення додаткових програм.

image

Чудово, коли ви використовуєте його на домашньому комп’ютері (для цього є спеціальний доданок), на лептопі, на Android-смартфоні і на планшеті (програми вже є у складі прошивок практично всіх девайсів) – тоді всі ваші файли будуть завжди під рукою, де б ви не були і яким би пристроєм не користувались.

Також дозвольте нагадати про Google Cloud Connect. Про цей чудовий плагін для Microsoft Office я теж уже писав. Дуже зручно – налаштував автоматичне збереження файлів, і все – всі документи, над якими ви працюєте в Word, Excel та PowerPoint  гарантовано зберігаються не лише на диску вашого комп’ютера, а й у хмарах також. Або можна обрати ручний режим зьереження – тоді ви кожен раз самостійно приймаєте рішення, чи вартий документ збереження у Google Docs.

image

Наступний варіант – це використання Dropbox або Box.net. Це добре відомі хмарні сховища, які вже чудово зарекомендували себе. Перший надає 2 Гб безкоштовно плюс 500Мб за кожного друга, якого ви приведете з собою. Другий  – дає безкоштовно 5 Гб.

image

А деякі виробники смартфонів пропонують покупцям своєї продукції особливі умови – значні обсяги місця в цих сховищах.

image

Звичайно ж обидва сховища пропонують доданки для Android! (тут і тут)Smile

І звичайно ж, існують спеціальні додатки для комп’ютера і лептопа, велика кількість настільних і мобільних програм, які використовують ці сервіси для синхронізації, доданки для Google Chrome, API та SDK, якщо вам кортить створити власний продукт, який працює з хмарою.

А ще хмарне сховище можна використовувати зі своїм власним доменним ім’ям і навіть хостити там нескладні сайти! Тут ви можете почитати про інші цікаві застосування хмарних сховищ.

Наступний претендент на звання вашого хмарного диску – це Ubuntu One. Це ті ж 5 Гб безкоштовно, доданок для Windows + інтеграція з Ubuntu прямо “з коробки”, програма для Android, доданок для Google Chrome і т.д.

image

До речі, Android-доданок автоматично зберігає в хмарах всі фотознімки, які ви робите за допомогою мобільного пристрою!

Звичайно, подібних сервісів дуже багато і я розповів лише про найвідоміші з них. Тож буду закруглятись. А наостанок хочу згадати про два сервіси, які безкоштовно пропонують набагато більше місця.

Перший з них – GlideOS – може пройти повз вашу увагу, оскільки це не так хмарне сховище, як веб-ОС – хмарна операційна система, яка пропонує свій власний робочий стіл, доступ до якого ви можете отримати будь-де – потрібен лише браузер.

Однак, ця веб-ОС має одну маленьку особливість – вона пропонує аж 30 Гб хмарного сховища безкоштовно! Ну і, звісно, даданок для синхронізації файлів для вашого комп’ютера/лептопа + доданок для Google Chrome. Сам персональний хмарний робочий стіл – так собі, а от 30 Гб місця під ваші документи – це дещо!

image

І останній наш герой – SkyDrive від Microsoft. Про нього я вже теж не раз говорив. SkyDrive. Цей сервіс може похвалитись 25 Гб місця безкоштовно, доданками для комп’ютера/лептопа, інтеграцією з Microsoft Office (2007/2010) прямо “з коробки”, кількома програмами, які використовують це сховище, Office Web Applications(!), клієнтами для мобільних платформ і т.д. На даний момент – це один з кращих варіантів.

image

До речі, SkyDrive Browser для Android також справдив на мене непогане враження.

Що ж, підведемо підсумки. На даний момент найпростішим вибором для прихильників ПЗ і ОС від Microsoft (і до того ж найємнішимSmile) є SkyDrive.Однак, якщо ви, так само як я, глибоко інтегровані в екосистему Google, вашим логічним вибором буде Google Drive. Для прихильників Ubuntu – пряма дорого до Ubuntu One. А взагалі, ніхто вам не заперечує використовувати одразу кілька хмарних сховищ, можливо, кожне конкретне з них – для досягнення якоїсь певної, специфічної мети. Наприклад, в моєму арсеналі є всі описані сервіси (крім GlideOS). Колись я детально розповім що саме і для чого саме я використовую.

А поки що – обирайте (якщо ви не зробили цього досі). І нехай вас ніколи не спіткає прикра невдача – втрата даних.Smile Побачимось!

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL