Перші враження від Windows 8 (Developer Preview)

Доброго вечора, друзі!

Сьогодні я хочу розповісти вам про перші враження від Windows 8 Developer Preview, яка вчора оселилась на жорсткому диску мого нетбука.

image

Скажу прямо – враження неоднозначні. Однак, дещо в цій системі є…

Встановлення системи не становило проблеми – я просто завантажив найбільш придатний для мого HP Mini 2133 образ диску з сайту Microsoft. Потім завантажив Windows 7 USB/DVD Download Tool і створив з її допомогою завантажувальну флешку для встановлення системи.

Далі все просто – завантажився з флешки (тримаючи F9 після ввімкнення нетбука) і виконав всі вказівки майстра встановлення. Вуаля! Після перезавантаження отримав працюючу систему!

Однак, усі приємні речі завжди мають певні негативні моменти.Sad smile У випадку з Windows 8 на моєму HP Mini це була проблема з драйверами відеокарти. На жаль, роздільна здатність екрану після встановлення нової Windows становила лише 640х480Sad smile. Виглядало це просто жахливо.

Цікаво, що при цьому система бачила 256Мб відеопам’яті. Драйвери, завантажені з сайту HP, не підійшли – Windows 8 просто не дозволила їх встановити. Тож я дістав з резервної копії драйвер, який містився на диску нетбука під час його придбання і спробував ще раз. Невдача… Встановити драйвери вдалось лише з третьої спроби запустивши Setup.exe у режимі сумісності з Windows XP і від імені адміністратора.Smile На цьому проблеми з обладнанням закінчились – всі інші пристрої працювали без проблем.

image

А тепер – власне про враження. Перше – це Internet Explorer 9. Він просто не працює.Sad smile Однак, мене це не здивувало – і на нетбуці, і на моєму стаціонарному комп’ютері ситуація однакова – MSIE “падає” одразу після запуску, не встигнувши навіть завантажити початкову сторінку. Сайти, оптимізовані для MSIE мені доводиться відкривати в IETab для Google Chrome – вже звик. В чому тут справа я так і не зрозумів – чи в підтримці апаратного рендерінгу в MSIE 9, чи в чомусь іншому, однак ні на “слабкому” нетбуці з інтегрованою відеокартою VIA S3 Chrome9, ні на потужній “домашній” машині з AMD Phemon II x4 і “топовою” відеокартою від NVIDIA браузер від Microsoft не працює.Sad smile

Наступне яскраве враження – це інтерфейс Windows Metro. Новий стартовий екран – це просто витвір мистецтва. Я навіть не знаю, як я міг раніше користуватись цим незграбним меню “Пуск” для запуску додатків! Тепер все просто – починаємо набирати з клавіатури назву програми, і система знаходить все потрібне!

image

Дуже гарне враження справджують також ефекти переходу між стартовим екраном і робочим столом, панеллю керування та іншими місцями системи. Псують це враження тільки дві обставини. Перша – це неможливість змінити зелене тло стартового екрану (поки що таку можливість не реалізовано). Друга – це той факт, що більшість з тайлів, розташованих на стартовому екрані – стандартних програм Windows 8 – не працюють. Після клацання на них просто нічого не відбувається.Sad smile Виявилось, проблема полягає у роздільній здатності екрану мого нетбука – вона становить 1024х600, а для роботи Metro-додатків необхідно мінімум 1024х768. Звісно, таку роздільну здатність можна встановити, однак зображення при цьому виглядає жахливо, а текст прочитати просто неможливо.Sad smile До того ж, частина тайлів при цьому все одно не працює…

Трохи дивує також спрощене меню “Пуск”, яке відкривається якщо зсунути покажчик миші у лівий нижній куток. На мою думку без нього можно було б цілком обійтись. До того ж досить дивно вимикати нетбук вибравши Settings в цьому меню…

image

Сама система працює дуже швидко, мені здалось навіть, що нетбук став працювати набагато швидше ніж під керуванням Windows 7. Інтерфейс, як я вже говорив, вельми привабливий, анімації і переходи теж на рівні. Всі необхідні мені програми встановились без проблем і працюють “на відмінно”. Чудово виглядає також екран блокування.

image

Ще одна неприємність – після встановлення антивірусу (Avast! Free) я перезавантажив машину, після чого комп’ютер відмовився завантажувати операційну систему.Sad smile Добре, що зразу після встановлення я зробит точку відновлення, тож повернувся до неї, а потім заново встановив всі потрібні програми.

image

Сьогодні зранку нетбук працював чудово, аж поки я не помітив, що зник звук. Точніше, з системи зникли драйвери звукової карти.Sad smile Стандартні драйвери з сайту HP не підійшли, але після двох перезавантаженьSmile звук знову з’явився.

Я сподіваюсь, що всі вищеперелічені проблеми пояснюються або нестандартністю мого обладнання, або тим, що ця збірка системи ще дуже “волога” – фінальна версія напевне буде набагато стабільнішою.З іншого боку, вже зараз Windows 8 демонструє відмінну швидкодію і привабливий інтерфейс, хоч подекуди він не виглядає логічним і орієнтований в першу чергу на мобільні пристрої.

Все ж таки, щось в цій системі є, і я вважаю, що вона буде гідною спадкоємицею Windows 7. Ще раз хочу наголосити, що ця версія системи не є фінальною, не призначена для повсякденного використання і створена лише для того, що люди (здебільшого розробники) побачили новий інтерфейс Metro UI і почали розробляти додатки для нової системи.

P.S. А для тих, хто насмілиться наслідувати мій приклад, в нагоді стануть корисні поради по роботі з системою. Почитайте також оце і оце,

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Коментарів: 11 »

 
 • Олександре, доброго дня! Мені дивно, що Ви встановлюєте версію developer preview і розглядаєте її як готову до використання. Ця версія існує виключно для того, щоб із нею могли працювати розробники програмного забезпечення, які пишуть застосунки для неї. Тому буду вдячна, якщо Ви внесете відповідні зміни у Ваш текст, щоб не вводити в оману читачів Вашого блогу.

  • Доброго дня, Ярино!
   Думаю, в оману я нікого не вводжу – я ж бо чітко вказав, що ця версія не є остаточною! Цитую сам себе:-): “ця збірка системи ще дуже “волога” – фінальна версія напевне буде набагато стабільнішою”. А спробувати її однозначно варто – треба ж ознайомитись з майбутнім операційних систем.:-) До того ж купа людей (здебільшого блоггери) вже використовує цю збірку в своїй повсякденній роботі…

   Хоча… Мабуть дійсно зараз ще раз наголошу на тому, що це не фінальна версія. Десь на початку статті…

  • Зроблено:-)

   До речі те, що ця збірка Windows 8 є попередньою, було зрозуміло читачам навіть без додаткового наголосу, оскільки посилання для завантажування образу системи веде на MSDN, де на сторінці чорним по білому написано, що ця версія є пре-бетою і все ще може змінитись.

   Проте, можливо Ви праві і треба сказати про це людям кілька разів. Про всяк випадок:-)

 • ProgMain says:

  Страшно ставить…

  • Да ничего страшного нет:-) Наоборот, многие вещи теберь делаются намного проще.
   Хотя, на основную рабочую машину я бы ставить пока не советовал – это очень-очень ранняя сборка, лучше дождаться релиза. Я себе поставил только на нетбук, с которого показываю слайды на тренингах:-). Если что-то с ним пойдет не так я ничем не рискую – могу воспользоваться планшетом….

   • ProgMain says:

    Я понимаю, что это еще не финальная версия (напрасно кто-то пишет, что вы вводите людей в заблуждение – все и так понятно).

    Просто у меня железка еще более старая и экзотическая, чем у Вас. Очень хочется поиграться, но боюсь, что Windows 8 туда просто не встанет.

    • Если на Вашей машинке работает Windows 7, то и Windows 8 тоже будет работать. По крайней мере, должна:-)

     Попробуйте, попытка – не пытка. И сделайте перед этим на всякий случай бекап:-)…

 • Дмитрий says:

  Скажите, КАКИЕ драйвы вы ставили на видео?? Потеряно 2 дня и куча нервов. ноут такой же, как у вас 2133hp.
  никакие советы не помогли.

 • ірина.... says:

  Скажіть будь ласка…. Мені треба переустановити антивірус… він в мене на диску. Але не можу видалити старий з програм файлс. Мені вибиває, що потрібно дозвіл адміністратора. Скажіть , Ви можете допомогти в цьому і сказати як зайти у віндовс 8 від імені адміністратора!

  • Доброго дня, Ірина!

   Чесно кажучи, я не зовсім зрозумів Вашу проблему. Якщо Вам необхідно перевстановити антивірус, слід діяти так само, як і у попередніх версіях Windows – видалити старий через Control Panel (плюс, після цього краще перезавантажитись), а потім уже встановити новий. Навіщо копирсатись у Program Files? Під адміністратором заходимо теж так само як і раніше – Ctrl+Alt+Del, потім Switch User і вибираємо необхідний обліковий запис адміністратора (якщо він у Вас створений).

   А взагалі-то сторонній антивірус під Windows 8 не надто й потрібен, оскільки вбудований Windows Defender тепер містить у собі повний функціонал антивірусу Microsoft Security Essentials. Іншими словами, Ви вже маєте антивірус одразу ж після встановлення Windows, “прямо з коробки”.:-) Ставити ще один… Навіщо? Систему гальмувати?:-) Проте, це Ваша справа…

 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL