PowerPoint Presenter View: І нашим, і вашим:-)

Доброго дня, друзі мої!

Давненько я не писав в блог – проводив двотижневий тренінг для розробників SharePoint-рішень у Харкові, а потім – тренінг для партнерів Microsoft, який мав на меті підготувати їх до сертифікаційного екзамену з SharePoint. Тож, хоч в мене й накопичилось кілька тем для нових статей, аби написати їх просто не вистачало часу.Smile

image

Сьогодні ж мені хочеться нагадати вам про одну корисну фічу PowerPoint, на яку ми часто не звертаємо уваги, а даремно. Мова піде про Presenter View і можливі альтернативи.

А почнемо ми здалека.Smile

Коли ви натискаєте у PowerPoint клавішу F5, аби почати відтворення презентації, зазвичай і ви, і ваші слухачі бачите одне й те ж – слайди. А так би хотілось паралельно кудись підглядати, хоча б в замітки до слайдів, або й взагалі в якусь PDF-книжку, документ Word, або веб-сторінку!

Тож, поступово я почав робити по-іншому – не дублювати зображення з монітора на проекторі, а поширювати на проектор робочий стіл Windows.  Робиться це шляхом вибору опції Extend після натиснення комбінації клавіш Win+P.

image

Це дало мені можливість відтворювати слайди на проекторі, а на екрані лептопа переглядати замітки до слайдів, або Trainer Guide у Foxit Reader’і. Чудово, однак, є й недоліки. Наприклад, щоб перемкнути слайд, треба було зробити активною задачу SlideShow, тобто перемкнутись до неї за допомогою Alt+Tab, а вже потім використовувати презентер.

Потім я знайшов вихід – встановив Unified Remote на свій Android-планшет, а його сервер – на свій лептоп. Це дозволило мені не лише перемикати слайди, а й відображати на планшеті замітки до них – в режимі PowerPoint (Advanced). Однак, працює все це через Wi-Fi, і працює не надто швидко, до того ж, при ввімкненому Wi-Fi батареї планшета на 8 годин роботи не вистачає…

Випадково я згадав про корисну функцію PowerPoint під назвою Presenter View. Працює вона лише тоді, коли у вас більше ніж один монітор, і робочий стіл поширено на обидва. За цієї умови ви можете відображати для слухачів слайдшоу, а на своєму моніторі бачити особливу картинку – зображення поточного слайду, примітки до нього, стрічку слайдів, час презентації, час, поточний час.

Аби ввімкнути цю річ, треба перейти на вкладинку Slide Show, і у групі Monitors відмітити чекбокс Use Presenter View.

image

Тепер, натиснувши F5, ви побачите таку картинку:

image

А ваші слухачі в цей час будуть бачити слайдшоу.Smile Чудово, чи не так? Однак, нагадую, це буде працювати лише за наявності кількох моніторів, і у випадаючому списку Show On повинен бути вибраний неосновний монітор (яким, скоріше за все,буде проектор).

А мораль цієї байки проста – ті проблеми, рішення яких ми шукаємо за допомогою стороннього ПЗ часто вже вирішені, просто ми про це рішення забули…

VN:F [1.7.2_963]
Рейтинг запису
Rating: 5.0/5 (4 votes cast)

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL