Час перепочити: цікаві факти про Microsoft

Доброго вечора вам, друзі! Нарешті я знову до вас повернувся. Життя в мене останнім часом було дуже насичене подіями і стресами. Не так давно у мене померла бабуся – людина, яка фактично мене виростила. Не встиг я її поховати, як поїхав в Київ на Школу освітніх консультантів другого рівня від “Європейської освіти”, а потім залишився там ще на тиждень, аби провести тренінг з впровадження SharePoint 2010. В суботу я взяв участь у батькывських зборах в коледжі, на що витратив майже весь день, мандруючи від однієї групи до іншої, і розповідаючи про свій предмет, мої вимоги до студентів, і т.ін. В неділю мені також знайшлись справи вдома, а сьогодні я вже проводив пари…

File:Microsoft Sign on German campus.jpg

І ось, сьогодні я хочу запропонувати вам трохи відволіктись від серйозних справ, і прочитати кілька цікавих фактів про одну з наших улюблених компаній.:-)

Готові? Що ж, почнемо:

 • Перший факт – далеко не таємниця, я постійно розповідаю про це своїм студентам під час лекцій з “Операційних систем”. Однак, мало хто знає, що перша (кінець 70-х) операційна система від Майкрософт була версією UNIX, яка випускалась під назвою Xenix. А успіх MS-DOS був на десять років пізніше, коли Microsoft придбала у Seattle Computer Products ліцензію на QDOS за смішні гроші – $50 тис.
 • Біл Гейтс писав програму для формування розкладу занять для своєї школи. Він передбачив в ній можливості, завдяки яким завжди отримував місце у класах, де більшість студентів були дівчатами:-)
 • Всі знають про те, що Microsoft любить давати своїм проектам цікаві кодові імена. Наприклад, Windows Vista називалась Longhorn (що було непогано відображено у логотипі і на офіційних шпалерах бета-версії), а Windows 7 – Vienna. Повний список можна подивитись у Вікіпедії. Дуже цікава табличка!:-)
 • Мої студенти це знають, хоч для когось, можливо, це буде новиною: ви не зможете створити теку з назвою “con”. Раджу спробувати також інші зарезервовані в системі імена.
 • Перший вірус для Windows називався Winver 1.4
 • Назва пошуковика Bing походить від гри бінго. Крім змістовного навантаження (“бінго” говорять, коли щось знайшли, або зробили), це слово добре запам’ятовується і легко вимовляється.
 • Підрозділ Microsoft під назвою Macintosh Business Unit – найбільший колектив розробників ПЗ для Macintosh, існуючий за межами  Apple Inc. Версії офісного пакету для Mac виходять регулярно, до того ж, мають номер версії на “один рік” більший, ніж для PC.:-)

Цікаво? Вам відомі ще якісь цікавинки зі світу ПЗ і комп’ютерів? Поділіться зі мною та іншими читачами, будь ласка!

P.S. Все це (і не тільки про Microsoft),  Ви можете почитати, до того ж, з картинками, тут.

VN:F [1.7.2_963]
Рейтинг запису
Rating: 4.5/5 (8 votes cast)

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Коментарів: 2 »

 
 • Oleg Usenko says:

  Еще раз большая благодарность за отличный тренинг по внедрению и администрированию SharePoint 2010
  а у Вашего блога стало как минимум на 4 человека больше посетителей :-)

 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL