Сам собі видавець
Доброго дня, друзі мої! На сторінках ProductivityBlog.com.ua ми досить часто говоримо про програми пакету Microsoft Office, а якраз зараз триває опитування “Якими програмами Microsoft Office ви користуєтесь найчастіше?”. Поки що рано підводити його підсумки, однак картина, яка вимальовується – цілком “стандартна": найчастіше люди використовують Word, Excel, PowerPoint, Outlook…
А от Microsoft Publisher не використовує жоден з респондентів. І дуже жаль, бо програма цього варта.
Що ж таке Publisher? Це настільна видавнича система, з допомогою якої можно легко і просто, не маючи спеціальних знань, створювати брошури, таблиці, буклети, поштові листівки, бюлетені, оголошення, візитні картки, прості веб-сайти або повідомлення електронної пошти з багатим форматуванням.
Звичайно, не слід порівнювати Publisher з лідерами ринку – складними системами комп’ютерної верстки для потреб професійної поліграфії на кшталт Quark Xpress, Adobe PageMaker, Adobe InDesign, Scribus. Microsoft Publisher призначений в першу чергу для персонального використання. Це не означає, що з його допомогою неможливо створити високоякісний видавничий продукт. Це означає, що для роботи з програмою достатньо просто вміти працювати з Microsoft Word та іншими програмами Microsoft Office!
Publisher дає вам можливість створювати такі види документів:
-
брошури
-
візитні картки
-
календарі
-
поштові листівки
-
вітальні листівки
-
наліпки
-
газети і бюлетні
-
форми
-
банери
-
флаєри
-
сертифікати
-
поштові повідомлення
-
веб-сайти
-
…
Звичайно, цей список далеко на повний – ви можете скористатись безліччю шаблонів публікацій, як тих, що надаються разом з програмою, так і доступних на Office Online.
До того ж, ви можете створювати персоналізовані публікації – поштові повідомленння, запрошення, і т.д. Пам’ятаєте про фанкцію злиття поштових повідомлень в Word?
Звичайно ж, підтримується PDF і XPS, так само, як і повнокольоровий друк, друк з кольоровим поділом, CMYK Postscript і т. ін. Publisher підтримує імпорт зображень з EMF, WMF, JPG, PNG, BMP, GIF, TIF і EPS, імпорт тексту з більшості текстових редакторів, зокрема Microsoft Office Word, Microsoft Works, звичайний текст, HTML і RTF. До речі, інтеграція з іншими програмами Office – просто чудова.
Якщо ви не користувались Publisher раніше, дуже раджу спробувати. Тим більше, що скоріш за все Publisher у вас уже є, оскільки він входить до складу таких редакцій Microsoft Office, як Office Small Business, Office Professional і Office Enterprise.
Свої візитні картки я робив саме в Microsoft Publisher. Оголошення для своїх студентів, програми конференцій, різноманітні запрошення, сертифікати, грамоти і відзнаки я також готую з допомогою цього простого і зручного інструменту. Спробуте! Впевнений, вам сподобається.:-)
А які інструменти видавничої справи використовуєте ви?
Якщо ж вам недостатньо інформації, яка міститься в цій статті, ось вам кілька корисних посилань “нашої” тематики:
Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.
Коли вже будуть статті про Outlook?
Будуть обов’язково, не турбуйтесь!:-)
Паблишер вообще незаслуженно забытый инструмент. Я даю его детям в начальной школе – как пример того, как при помощи шаблонов быстро слепить нечто ценное.
Только сегодня утром имел серьезный разговор с одним четвероклассником, зачем я даю им столь редкий инструмент – все равно же им в реальной жизни никто не пользуется…
Да, к сожалению, этим замечательным представителем семейства Microsoft Office, действительно, почти никто не пользуется. Почти…