Для тих, хто полюбляє читати

Кілька днів тому, нарешті, сталося те, чого я так довго чекав – я отримав з кур’єром пристрій для читання електронних книг PocketBook 360. Це дійсно чудова річ, про свої враження від користування якою я розповім трохи пізніше. А поки що, хотілося б згадати про ПЗ для читання книг, яким я коли-небудь користувався.

pocket

Першою програмою, яку я почав використовувати для читання з екрану лептопа, був Microsoft Reader. Ця софтинка мені надзвичайно подобалась, хоч заставити її коректно відображати кирилицю було непросто (детальніше тут). Мені імпонував інтерфейс і згладжування екранних шрифтів. Reader подобався мені настільки, що я скачав аддон для перетворення документів Word у формат .LIT (єдиний формат, який розуміє Microsoft Reader – його власний) і конвертував ним всі книги, які потрапляли мені до рук. Саме так я прочитав всі книги про Гаррі Поттера (крім останньої).

reader

А потім я придбав SONY Clie T615C. Це був супер девайс – тонкий, легкий, з алюмінієвим корпусом, швидкий, зручний, з чудовим великим і яскравим екраном. Для читання книжок на цьому Palm OS-пристрої я, природньо, використовува iSilo, а для підготовки книжок – iSiloX, який досить непогано справлявся і з конвертуванням у формат iSilo не тільки текстових і HTML-файлів, але й RSS-каналів. А наявність у Clie “фірмового” (запатентованого  SONY) коліщатка Jog Dial робило читання надзвичайно комфортним. iSilo й зараз встановлено на моєму, тепер уже Windows Mobile-коммунікаторі, – для забезпечення можливості відкриття книжок у PDB/PRC-файлів, яких у мене залишилось чимало.

sony

А основним ПЗ для читання книг під Windows Mobile для мене став AlReader, який підтримує масу форматів, має вельми вражаючий набір можливостей, і просто привабливо виглядає. Рекомендую всім, хто читає з екранів Windows Mobile – пристроїв.

alreader

Що ж стосується читання з екранів “великих комп’ютерів”, то тут я можу порадити скористатися тим же AlReader, тільки для Windows. Як і версія для Windows Mobile, ця річ дуже зручна, дуже функціональна і виглядає так само чудово. А можна спробувати ICE Book Reader Professional – також досить непоганий, можливо навіть більш функціональний продукт.

alreader_win

P.S. Ще одне відкрите питання – читання RSS. Можна, звичайно, скористатися спеціалізованим ПЗ, а можна  конвертувати RSS у якийсь формат електронних книг, наприклад, FB2. Для цього можна спробувати консольну feeds2fb2, для роботи якої потрібен Python, або nmdparser, хоч останню софтинку мені не вдалося заставити працювати.:-(

P.P.S. А для організації колекції своїх книжок, раджу спробувати Calibre, вельми багату функціоналом – від каталогізації і перегляду до перетворення форматів книжок і режиму Cover Flow. Подивіться – ця софтинка цього варта! Взагалі ж, великий список ПЗ для роботи з електронними книжками можна знайти тут.

calibre

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Коментарів: 17 »

 
 • [...] This post was mentioned on Twitter by Microsoft Ukraine. Microsoft Ukraine said: Для тих, хто полюбляє читати: Кілька днів тому, нарешті, сталося те, чого я так довго чекав – я отримав з кур’є.. http://bit.ly/4ummL [...]

  • author says:

   Мне, честно говоря этот девайс не слишком-то нравится. Я поддерживаю отечественного производителя!:-) К тому же, гиродатчик делает PocketBook 360 просто экстремально удобным. Плюс отличный, быстрый и безглючный софт на базе Linux…

 • tivasyk says:

  в якості реклами і доповнення… на нетбуці вистачає однієї програми: fbreader — вільна софтинка, версії для windows та linux (для мене актуально), підтримка багатьох форматів, включаючи популярний в нас fb2, а також epub, rtf тощо (вже мовчимо про txt та html) та архівів. (оф. сайт та вікіпедія)

 • Evgeniy says:

  А я пользуюсь HaaliReader для чтения эл.книг на кпк. Очень удобный. Плюс есть интеграция со словарями Лингво и Словоед.

  • author says:

   HaaliReader и Alreader – близкие родственники.:-)
   Alreader, насколько я понял – это его развитие…

 • theOleg says:

  я теж дуже “зрісся” з АлРідером. Без питань відкриває навіть файли Сьомого Ворда. дуже гнучка програмка. а раніше я користувався Хаалі…
  з.і. SONY Clie в мене теж була – на батарейках :)

  • author says:

   Так, програма – супер. Радий, що наші смаки співпадають.:-)
   А от щодо Clie не зрозумів – як на батарейках? Там же незйомний акумулятор…

 • Hafodax says:

  Интересно :) ).. хоть что-то отвлекло от этой долбанной сессии :)
 • Flight says:

  мдяяяя ….. *много думал*…. автору спасибо за пост !!

 • Dima Malenko says:

  В полку электронных книг пополнение – Nook от Barnes&Noble.

 • Владимир says:

  А я все удивлялся, почему в ЖЖ блоге у Вас так мало записей. А Вы здесь окопались. Супер девайс з алюмінієвим корпусом жив и здоров, читаем книжки на нем. Отличный аппарат, вот только заряд уж больно быстро уходит, до PocketBook 360 далеко. Старость наверное? А так согласен – Сони на высоте!
  Жду полный отчет по PocketBook 360.

  • author says:

   Быстрая разрядка аккумулятора – это, увы, проблема не только Сони.:-( Мой Х600 тоже разряжается почти до нуля, если я читаю в поезде, пока еду из Полтавы в Киев – часа четыре чтения параллельно с прослушиванием музыки – и все…:-(

 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL