Маєш Raspberry? Маєш власний development-сервер!

Доброго дня вам, друзі!

Сподіваюсь, ви не забули привітати свого батька з його “професійним” святом – Днем батька? Взагалі-то сьогодні й інших свят вистачає… 

image

А я сьогодні вирішив продовжити тему розробки, інструментів для розробників та Raspberry і інших одноплатників, і розповісти про те, як можна встановити хмарну IDE Cloud9 локально – на крихітний одноплатний комп’ютер.

imageПерш за все нагадаю що таке Cloud9. Я вже не раз писав що це моє улюблене середовище розробки, проте, про всяк випадок нагадаю ще раз. Cloud9 – це відкрите онлайнове інтегроване середовище розробки, яке підтримує купу мов та технологій програмування, дозволяє створювати робочі середовища з повним доступом до консолі, надає можливості з відладки та попереднього перегляду ваших проектів, і має ще багато-багато чудових фіч. Зараз належить Amazon та є одним з сервісів платформи AWS (а ви вже мігрували?). Якщо ви хочете повноцінно працювати над своім проектом, використовуючи лише браузер, то Cloud9 – це IDE для вас. На хромбуці я оцінив цю можливість!

Однак, якщо ви не хочете ні від кого залежати – хочете мати власний локальний “сервер” з розгорнутою на ньому Cloud9, зверніть увагу ось на цю покрокову інструкцію з встановлення на Raspberry (або іншому одноплатнику) Cloud9 SDK. Думаю, повторювати тут всі кроки немає сенсу – там все досить детально розписано.

Весь процес займає певний час (в моєму випадку – для RaspberryPi 3 Model B – близько 20 хвилин), однак, воно того варте – ви отримуєте повноцінне приватне онлайнове інтегроване середовище розробки! Ті з вас, хто читав мої попередні пости про одноплатники, мабуть пам’ятають, що я експериментував з Codiad на OpangePi Zero, і ці єксперименти були вдалими, однак, хоч Codiad – це чудовий онлайновий редактор коду, Cloud9 – це зовсім інша вагова категорія.

Результатом я цілком задоволений – все працює як і очікувалось, досить хутко, тож якщо ви так само як і я, й досі не можете знайти застосування для “одноплатної іграшки”, тепер ви можете використати її для роботи над новим пет-проектом, написання постів для блогу в Markdown, тощо.

image

Що ж, у мене на цьому сьогодні все. Незабаром я розповім про те, як я встановлював на OrangePi Zero такі речі, як GitLab та GitBucket і що з того вийшло, але поки що з вами прощаюсь. До зустрічі за тиждень, друзі! Бережіть себе та своїх близьких! Хай вам щастить!

VN:F [1.7.2_963]
Рейтинг запису
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL