Markdown – скрізь!

Доброго дня, друзі!
Сьогодні мені хотілося б поговорити про Markdown - мову розмітки, яка значно спрощує створення форматованого тексту – заміток, файлів “рідмі” (привіт, GitHub), повідомлень для блога тощо.

Markdown-mark.svg

Я впевнений, що ви вже не раз про нього чули й, можливо, навіть використовували однак, хотів би запропонувати вашій увазі три чудових доповнення для нашого улюбленого браузера, які дозволять використовувати Markdown повною мірою.


Увага!

Як я вже говорив раніше, я вирішив трохи поекспериментувати з браузерним майнінгом, додаючи посилання на майнер на початку тексту кожного нового повідомлення. Я не хочу робити так, як Pirate Bay та інші сайти – все прозоро і залежить лише від вас, друзі – якщо вас зацікавила тема статті, будьте ласкаві натиснути на це посилання (альтернативний варіант – натиснути сюди), яке відкриє в новій вкладинці сторінку (вихідні коди – на Codepen, все чесно), в яку я додав інтерфейс веб-майнера однієї з небагатьох криптовалют, які ще є сенс добувати на процесорі, а також зробив лічильник вашого внеску (лише перше посилання) з можливістю подивитись, якій сумі в гривні це відповідає.

Вам це не буде коштувати нічогісінько – ви просто запустите процес і, залишивши вкладинку відкритою, повернетесь до читання статті (а можете й поспостерігати за процесом – це досить медитативне видовище). Ці нехитрі дії, можливо додадуть ту саму копійчинку, якої мені не вистачало аби ще раз випити кавиSmile, а я буду вам вельми за це вдячний.


Ті з вас, хто вебе власний блог, мабуть, знають про те, що Wordpress прямо “з коробки” підтримує Markdown для написання повідомлень та створення сторінок. Якщо ви маєте репозиторії з вихідними кодами своїх проектів на Github – це повідомлення теж не для вас. А можливо, ви використовували записник MarkdownX для Android?

Що ж, давайте подивимось, що ще можна зробити з допомогою цієї чудової мови в не менш чудовому браузері.

Редактор

Якщо вам треба створити замітку з форматованим текстом, документ з нескладним форматуванням, або просту веб-сторінку – в нагоді стане StackEdit - досить функціональний браузерний редактор Markdown, який непогано виглядає, дозволяє не лише створювати документи, а й зберігати їх у хмарних сховищах або публікувати у Wordpress-блозі, а ще – впроваджувати формули (з допомогою LaTeX. До речі – ShareLaTeX - чудовий онлайновий редактор LaTeX, яким користуються мої студенти) і UML-діаграми  (на зразок yUML).

StackEdit

Дуже раджу спробувати! Впевнений – StackEdit покриє 90% ваших потреб, пов’язаних з Markdown!Smile

Переглядач

Якщо ж вам просто треба мати змогу переглядати md-файли (наприклад, інструкції до виконання лабораторних робіт Майкрософтівських курсів, розміщених на GitHub), вам допоможе розширення для Chrome під назвою Markdown Viewer.

Viewer

Виглядає чудово, багато чого можна налаштувати, є підтримка різних тем, перегляд змісту тощо.

Листування

Ну і нарешті, якщо ви хочете писати листи в GMail, і використовувати при цьому синтаксис Markdown, Вам знадобиться розширення Markdown Here – проста, однак, дуже корисна річ. Окрім форматованого тексту, ви зможете впроваджувати в листи уривки коду з підсвіткою синтаксису, використовувати теми тощо.

here

Теж варто спробувати!

Звісно ж, на цьому розмаїття програмних засобів для роботи з Markdown не закінчується. Ось, наприклад, список редакторів, які підтримують синтаксис Markdown. А тут – великий каталог всього, що стосується цієї мови.

На цьому у мене все, тож я змушений з вами попрощатись.
До зустрічі за тиждень, друзі! Бережіть себе!

VN:F [1.7.2_963]
Рейтинг запису
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

1 коментар »

 
 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL