Тестування з Google Forms? Трохи “дошліфувати” й все буде Ok

Доброго дня вам, друзі!

Сьогодні я хотів би розповісти про свій досвід використання Google Forms для здійснення поточного контролю знань – самостійних робіт після кожної лабораторної роботи. Мені здається, це дуже непогана практика – вивчити теорію, закріпити практикою в ході лабораторної роботи, а потім – відповісти на кілька запитань й перевірити свої знання.

image

Я вже якось говорив, що для підсумкового контролю (екзамени, заліки) використовую Classmarker, однак, це – “важка артилерія”, для поточного контролю хотілося б щось не таке монументальнеSmile й Google Form тут – перше, що спадає на думку. Однак, цей чудовий (й до того ж абсолютно безкоштовний сервіс) має ряд недоліків, які перешкоджають його використанню у вітчизняних навчальних закладах (хоч, може, це просто наш менталітет?), тож зараз я розповім, які у мене були проблеми й як я їх подолав.

Тож, які чудові фічі Google Forms стали мені в нагоді:

 1. Тести – раніше я використовував Flubaroo для автоматичного виставлення оцінок за тест, тепер же “форми” вміють це робити самостійно! Єдиний момент – я не показую правильні й неправильні відповіді – лише кількість балів.
  image
 2. Адаптивність інтерфейсу – форми чудово виглядають на мобільних пристроях, тож студенти можуть використовувати власні телефони!
  image
 3. Різноманітність тем оформлення й можливість завантажити свою картинку – тло для форми. До речі, в цьому випадку кольорову тему форми буде автоматично змінено у відповідності до кольорової гами зображення.
 4. Наочна статистика відповідей та збереження відповідей у таблиці Google.

Типова самостійна виглядає так. Я готую форму, потім відкриваю її у режимі перегляду й генерую коротке посилання та QR-код (з допомогою відповідного розширення для Chrome), додаю їх на форму й виводжу її на проектор аби діти могли просканувати код й відкрити форму. Потім, коли вже всі відкрили форму, я передходжу на вкладинку “Відповіді”, тож в ході самостійної ми бачимо статистику відповідей.

Це все виглядає чудово, однак, є й проблемиSad smile:

 • Як ви, мабуть, вже помітили, я не використовую автентифікацію – дітям не подобається вводити паролі, до того ж, багато хто не пам`ятає пароля до свого облікового запису Google (ви можете в це повірити?!), тож довелось додати питання для вибору групи та введення прізвища. Тому деякі хитрі студенти взяли за моду відповідати кілька разів з різними прізвищами аби “намацати” правильні відповіді, а потім вже відповісти під своїм прізвищемSad smile Цю проблему я подолав за рахунок використання Dynamic Fields – доповнення для Google Forms, яке дозволяє взяти варіанти для спадного списку зі стовпця таблиці Google. Тож я просто створив таблицю з двома аркушами (у мене дві групи), на кожному з них створив стовпець з прізвищами студентів (УВАГА! назва стовпчика має бути записана англійською, наприклад FullName), а потім просто налагодив відповідність між питаннями форми.
  image
  Тепер у мене є перша секція форми, де діти обирають групу, а потім, в залежності від того, яку групу обрано, пропонується відповідна секція для вибору прізвища, після чого починається, власне, тестування.
  image
 • Все чудово, однак, залишилась ще одна проблема – можливість відповісти кілька разів. Так, звісно, я можу враховувати лише першу відповідь, однак, хотілося б все ж, все автоматизувати, тож я використав поповнення для форм з назвою Choice Eliminator 2, з допомогою якого можна виключити зі спадного списку варіанти відповіді, які вже було вибрано іншими людьми.
  Wow! Тепер обрати своє прізвище двічі просто неможливо!
 • Відкривати форму в  режимі перегляду, генерувати QR-код та “руками” додавати його на форму – не надто зручно – хотілося б, щоб код (а ще краще – разом з коротким посиланнямSmile) додавались на форму автоматично. І це дійсно можливо – з доповненням QR Code Maker. Так, посилання все ж треба сформувати, однак, код генерується автоматично!
 • Ну і наостанок – доповнення, яке надає набагато наочнішу, й до того ж інтерактивну, аналітику за відповідями на запитання форми – Advanced Summary by Awesome Table.

  В принципі, на сьогодні у мене все. Застосувавши описані вище доповнення до форм Google, Я зробив такий собі шаблон, який використовую регулярно.

  Тож, до зустрічі за тиждень, друзі! Бережіть себе! Хай вам щастить!

  VN:F [1.7.2_963]
  Рейтинг запису
  Rating: 5.0/5 (4 votes cast)

  Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

  Коментарів: 9 »

   
  • Inna says:

   Дякую за цікаву інформацію!

  • Dzmitry says:

   Добрый день!Читаю ваши блоги с 2007г.(Просто записи)и всегда нахожу что-то полезное для применения в работе преподавателя. Спасибо за хорошую работу. Но сегодня мне нужна ваша помощь. Пробую прикрутить Dynamic Fields к Google Forms, но в раскрывающемся списке не показаны фамилии из столбца, а только надпись “Вариант №”. Пожалуйста опишите процесс применения Dynamic Fields подробно. И еще вопрос: Как сделать, чтобы после выбора группы открывался список фамилий именно этой группы. Спасибо.

  • [...] Тестування з Google Forms? Трохи “дошліфувати” й все буде Ok [...]

  • Сергій says:

   Доброго дня доби!
   1. Порадьте чи є можливість формувати 25 питань з 100 у Forms
   2 Чи можна обєднати декілька тестів в один у Forms

  • Ольга says:

   Добридень!
   Цікаво, зрозуміло, практично!!! Дякую!
   Допоможіть, будь ласка – як у тестове завдання можна вставити картинку jpg або pdf – у запитання або у варіант відповіді?
   Дякую!

   • Так, звісно – в додаванні картинок немає ніяких проблем, і я цим часто користуюсь – в кожному запитанні для цього є відповідна кнопка! Ось скріншот (кнопку обвів кружечком) – https://ibb.co/18HW6ZC

   

  Лишити коментар

  XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

   Допомогти блогу та заохотити автора:

  BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

  XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

  KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL