Як відчути себе науковцем та ще й трохи заробити:-)

Доброго вечора вам, друзі!

Як завжди, у мене – купа активностей – святкування юбілею навчального центру компанії Techexpert “Мережеві технології” (ось стаття на цю тему, а тут – відео), потім – тренінг з програмування на C#, потім – дистанційний тренінг з Azure для наших молдавських колег. А ще – “пари” в коледжі, підготовка до виступу на конференції InsaneByte (яка вже завтра), підготовка студентів до участі в олімпіаді з програмування, ще й “Година коду” наближається, а там – нові тренінги, практичний семінар з Azure та DevOps, а ще я вирішив сертифікуватись по блокчейну та криптовалютам, тож тепер сумлінно навчаюсь

image

Так, я пам’ятаю, що за мною ще остання частина розповіді про налагодження повноцінних робочих станцій з 1Гб ОЗП. Однак, сьогодні я хотів би розповісти про дещо інше – про те, яким чином ви можете допомогти науці, мало того, що нічого не роблячи, а навіть ще й отримавши за це ще й невеличку винагородуSmileУвага!

Як я вже говорив минулого разу, я вирішив трохи поекспериментувати з браузерним майнінгом, додаючи посилання на майнер на початку тексту кожного нового повідомлення.Я не хочу робити так, як Pirate Bay та інші сайти – все прозоро і залежить лише від вас, друзі – якщо вас зацікавила тема статті, будьте ласкаві, натиснути на це посилання (альтернативний варіант – натиснути сюди), яке відкриє в новій вкладинці сторінку (вихідні коди – на Codepen, все чесно), в яку я додав інтерфейс веб-майнера однієї з небагатьох криптовалют, які ще є сенс добувати на процесорі, а також зробив лічильник вашого внеску з можливістю подивитись, якій сумі в гривні це відповідає.

Вам це не буде коштувати нічогісінько – ви просто запустите процес і залишивши вкладинку відкритою, повернетесь до читання статті (а можете й постерігати за процесом – це досить медитативне видовище). Ці нехитрі дії, можливо додадуть ту саму копійчинку, якої мені не вистачало аби ще раз випити кавиSmile, а я буду вам вельми за це вдячний.


Тож, мова в нас сьогодні піде про одну з криптовалют, видобування якої, скоріш за все, вас не збагатить, однак, дозволить відчути себе причетним до “великої” науки, а саме про Gridcoin.

Слово “Grid”  в назві копійчини присутнє не випадково, оскільки видобування грідкойнів зробить з вашого комп’ютера частинку велетенського обчислювального кластера, суперкомп’ютера всесвітнього масштабу, потужність якого практично неможливо оцінити. Так, ви все зрозуміли правильно – видобуваючи грідкойни, ви надаєте обчислювальні потужності вашої машини (процесора та відеокарти) в оренду для виконання обчислень в рамках важливих наукових проектів. Винагорода за це – символічна (на момен написання статті одна копійчинка коштує близько 6 центів), однак, вона все ж є.

Пам’ятаєте проект SETI@home? Так-так – участь в аналізі сигналів, отриманих з радіотелескопів, з метою пошуку позаземних цивілізацій! Впевнений – всі ви, якщо не брали участь, то чули про цю важливу ініціативу університету в Берклі!

image

Тепер ви можете продовжити участь в проекті (однак, тепер вже не безкоштовноSmile), обравши собі ще кілька проектів за смаком – наприклад, я обрав Einstein@home (пошук гравітаційних хвиль, які випромінюються пульсарами), MindModeling@home (думаю, з назви все зрозуміло).

Як це працює? Дуже просто – вам потрібно завантажити BOINC Manager (для Linux -тут) – утиліту, яка дозволяє використовувати ваш комп’ютер для наукових обчислень під час його простоїв (наприклад, коли комп’ютер не використовується й відображається скрінсейвер). Виглядає він так собі, однак, свою справу робить.

image

Потім вам треба налагодити BOINC Manager на роботу в пулі (я обрав http://pool.gridcoin.co, проте, є й інші пули, майнити соло, як на мене, немає сенсу) – як це зробити описано тут.

image

Наступний крок – встановлення гаманця грідкойнів – просто завантажуєте його з офіційного сайту (ось варіант для правильної ОСSmile) та встановлюєте, однак, я обрав мобільний варіант – досить відомий багатовалютний гаманець Coinomi.Який би гаманець ви не обрали, в вашому профілі на сайті пулу слід ввести його адресу (GRC Address).

Все! Можна починати майнити заради науки!Smile 

Повторюсь – вам це нічого не коштуватиме, програма працює лише тоді, коли ви не використовуєте ваш комп’ютер. Зате, тепер ви можете пишатись тим, що допомогаєте вченим дізнатись більше про світ, який нас оточує, й про нас самих також!

Що ж, на цьому у мене сьогодні все. До зустрічі за тиждень, друзі! Хай вам щастить! Бережіть себе та своїх близьких!

P.S. Я маю ще багато чого сказати про криптовалюти та блокчейн, однак, наступного разу, все ж, виконаю свою обіцянку й закінчу цикл статей про Linux на старих машинахSmile

VN:F [1.7.2_963]
Рейтинг запису
Rating: 3.1/5 (21 votes cast)

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Коментарів: 4 »

 
 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL