Робоча станція з 1 Гб “оперативки”? Частина 2: мімікрія під Windows 10

Доброго дня друзі!

Я знову вдома – повернувся з чергового тренінгу з SharePoint 2016, провести який мені було нелегко, оскільки я трохи прихворів та майже втратив голос:-( Однак, я впорався, і тепер лікуюсь, дивлюсь улюблені серіали про героїв Marvel та DC й виконую свою обіцянку стосовно циклу статей про те, як встановити Linux на старих машинах і зробити систему схожою на Windows 10.

image

Тож зустрічайте другу частину цієї довгої розповіді – як зробити систему зовні копією ОС від Microsoft. Ви, звісно ж, спитаєте “навіщо?” Відповідь проста – аби люди, які більшість часу працюють з Windows не відчували дискомфорту (можливо, вони навіть взагалі не помітять різниціSmile).

Перш за все, нагадаю, що це вже друга частина розповіді. Першу частину читайте тут. Наводячи наступні покрокові інструкції, я припускаю, що ви вже виконали все, описане в першій статті, та маєте встановлену xUbuntu, тож не будемо гаяти часу й почнемоSmile

Перш за все слід перенести панель завдань вниз. Для цього ми клацаємо правою кнопкою миші на панелі завдвнь, обираємо там Panel > Panel preferences, знімаємо прапорець Lock Panel, а потім просто перетягуємо мишею панель вниз, знову йдемо в налаштування й  знову відмічаємо  цей прапорець. Про всяк випадок – ось відео про те, як це зробити:

Наступний крок – завантаження необхідних файлів – теми оформлення, курсорів та іконок з сайту проекту B00merang.

image

До речі, ось тут є ще купа тем у стилі інших версій WindowsSmile.

Я завантажив тему Windows 10 Light, іконки та курсори. Інсталяційні скрипти для мене не спрацювали, тож далі я розповім як встановив все це вручну.

Все завантажене я розпакував (просто подвійним кліком або за допомогою відповідної команди контекстного меню) – з використанням стандартного менеджеру архівів – прямо туди ж – в каталог завантажень.

image

Далі – в терминалі – я зкопіював тему в /usr/share/themes, а іконки та курсори – в /usr/share/icons командою sudo cp -r каталог каталог-призначення.

Все! Далі просто йдемо в Appearance та Window Manager й застосовуємо теми оформлення та тему іконок, Mouse & Touchpad – застосовуємо тему курсорів. Wow! Готово!

Однак, є ще кілька моментів – дрібних розбіжностей з Windows 10:

  • шпалери робочого столу (стандартні, майкрософтовські, – були в архіві з темою) довелось застосувати вручну;
  • досить дивно відображались іконки програм у панелі завдань – довелось клацнути правою кнопкою миші поряд з кнопкою меню (windows buttons), обрати Properties, зняти прапорець Show Handle – все, готово;
  • на кнопці меню збереглась стандартна іконка xUbuntu, тож клацаємо правою кнопкою миші на кнопці меню, обираємо Properties, клацаємо на иконці й обираємо Location Icons > ubuntu_logo (знайомий стилізований “прапорець” Windows) – все, тепер це кнопка “Пуск”;
  • далі (там же) для Item Icon Size обираємо small, для Сategory Icon Sizesmaller, аби іконки в меню були не надто великими;
  • тепер відключимо відображення назв програм в панелі завдань – клацаємо правою кнопкою миші на панелі завдань, обираємо Panel > Panel Preferences, потім Items, Windows Buttons та знімаємо прапораць Show Button Labes.

Ще кілька дрібниць – наприклад, перемикання розкладки клавіатури клавішами Ctrl+Shift – йдемо в Settings > Settings Manager, обираємо Keyboard Layouts, додаємо російську та українську мови, в Change Layout Option обираємо Ctrl+Shift. Готово! Залишилось лише (за бажанням) пересунути перемикач мов в початок панелі індикації – клацаємо правою кнопкою на панелі завдань, обираємо Panel > Add New Items и Keyboard Layouts, потім клацаємо на прапорці поточної мови правою кнопкою, обираємо Move і  пересуваємо в самий початок.

Все! Виглядає майже як на рекламному зображенні з сайту теми:

image

Результат – система, зовні ідентична до Windows 10, яка однак, на відміну від останньої, чудово працює та дозволяє використовувати “серйозні” програми на машині лише з 1 Гб ОЗП! Wow!

Залишилось встановити й налагодити необхідне ПЗ й можна буде клонувати машиниSmile Однак, про це я розповім у третій частині цієї розповіді,  а на сьогодні у мене все.

До зустрічі за тиждень, друзі!
Не хворійте, бережіть себе та своїх близьких! Хай вам щастить!

VN:F [1.7.2_963]
Рейтинг запису
Rating: 3.1/5 (17 votes cast)

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Коментарів: 4 »

 
 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL