Прибульці з веб у світі ПК – як вдома

Доброго вечора, друзі!

Я вже трохи набрид вам своїми роздумами про майбутнє програмного забезпечення, та те, чому саме навички веб-розробки є найважливішими у наш час, тож сьогодні я хочу зробити невеличку перерву і просто розповісти про три чудові локальні веб-застосунки, які ви можете використовувати вже зараз замість десктопних аналогів.

image

Точніше – це справжні десктопні програми, але створені з допомогою веб-технологій. Одну з них я використовував вже років з десять назадSmile, другу – знайшов не так давно і був вражений тим, яка вона чудова, а на третю натрапив зовсім недавно…


Поки не почали

Перш за все, хочу нагадати, що найпопулярніша (а точніше, за кінцевим рахунком – єдинаSmile) клієнтська мова програмування для веб-застосунків – це JavaScript. А ми знаємо, що найкращий друг JavaScript – це Node.jsSmile, тож для двох з програм, про які ми будемо говорити далі нам знадобиться встановити node.js і ввести пару команд в консолі. Але ж це не проблема, чи не так?

Тож почнемо!

 

Файловий менеджер у браузері

Який файловий менеджер ви використовуєте? Впевнений, що більшість користувачів ПК мого віку скажуть – Total Commander (колишній Windows Commander), або назвуть інший “ортодоксальний”Smile двопанельний файловий менеджер (muCommander, Unreal Commander, може, навіть, FAR). А оскільки останнім часом я особисто, як впевнений, і більшість з вас, вмикаю комп’ютер в першу чергу для того, щоб відкрити Chrome, мені дуже хотілося б робити в ньому абсолютно все, навіть керувати файлами. Донедавна я не міг знайти справжнього, повнофункціонального файлового менеджера для Chrome, а нещодавано – знайшов!

Тож зустрічайте – Cloud Commander. Як пишуть на сайті програми, це “двопанельний веб файл-менеджер з консоллю та редактором. Він допоможе вам керувати сервером та працювати з файлами, каталогами і програмами в браузері на будь-якому комп’ютері, смартфоні або планшеті”. І це дійсно так! З Total Commander, звісно, зрівнятись практично нікому не під силу, однак, Cloud Commander – це дуже непогана спроба це зробити!

Встановити його – дуже просто: відкриваєте консоль node.js і вводите таку команду:

npm i cloudcmd -g

Для запуску – там же вводимо таку команду:

cloudcmd

Все! Після цього можна в новій вкладці Chrome переходити за адресою http://localhost:8000 і насолоджуватись!Smile Виглядає програма просто чудово:

image

 

Записник у браузері

Наступну “програму” я використовував вже більше десяти років тому – носив її з собою на “флешці” (тоді вона її ємність була всього 256МбSmile)  у якості персонального записника, навіть зробив на її основі пару сайтів…

Мова йде про TiddlyWiki – веб-записник, який чудово працює з Node.js. Встановити її так само просто, як і Cloud Commander – просто пишемо в консолі:

npm install -g tiddlywiki

а потім:

tiddlywiki mynewwiki --init server

і ще ось це – для запуску:

tiddlywiki mynewwiki --server

Все! Йдемо у Chrome за адресою http://127.0.0.1:8080/ і бачимо ось таку картину:

image

Wow! Починаємо створювати нотатки!

 

Цілий медіацентр у браузері!

І нарешті, “апогей нашого апофейозу” – справжній медіацентр (на кшталт XBMC, чи як він нині називається, Kodi) у браузері! Wow!

Зустрічайте, MediacenterJS!

Це просто диво! Підтримуються основні формати медіафайлів, є інсталяційний пакет (вам не доведеться користуватись консоллю, якщо це когось напружувало), є підтримка дистанційного керування і документація для розробників, які прагнуть додати нові можливості до цього й так чудового продуктуSmile. Виглядає це теж чудово:

image

Звісно, це не всі чудові приклади використання веб-технологій на декстопних ОС – список можна подовжувати й подовжувати (згадаймо, наприклад, про Atom або VisualStudio Code, або навіть NodeOS – цілу операційну систему на базі Node.js). Однак, цього вже достатньо аби підтвердити мій тезис про значення веб-програмування!Smile

Що ж, на цьому на сьогодні все.

До зустрічі за тиждень! Бережіть себе, друзі!

VN:F [1.7.2_963]
Рейтинг запису
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL