Інструменти для вражаючої презентації

Я вже не раз писав про ефективне використання Microsoft Office PowerPoint, публікуючи відповіді на питання, які я отримав в ході тренінгів (частина І, частина ІІ).

Однак, сьогодні мені хотілося б ще раз зачепити цю тему з іншого боку – розповісти про ті додаткові інструменти, які я використовую, аби зробити свої презентації вдалими. Оскільки PowerPoint для мене, як для тренера, мабуть найчастіше використовувана програма з усього пакету Microsoft Office, в мене вже сформувався свого роду джентельменський набір, який я весь час ношу з собою.

j0431283

Думаю, що речі, про які я зараз буду розповідати, стануть в пригоді не лише тренерам, а й будь-кому з вас, кому часто доводиться проводити презентації.

Тож, якими секретами я можу поділитись?

 1. Я завжди використовую презентер. Свого часу я придбав собі Cordless 2.4 GHz Presenter™ і завжди ношу його з собою. Ця чудова річ дозволяє не лише керувати показом слайдів, але й має вбудований лазерний  покажчик, таймер з екранчиком та віброрежимом (попередження про те, що час, запланований на проведення презентації, майже минув), і кнопки регулювання гучності звуку.

  Звичайно, зараз є й сучасніші моделі, однак, цей девайс мені сподобався строгістю контурів, чи що…

  image

 2. Під час показу слайдів, у мене завжди працює ZoomIt від SysInternals. Ця невеличка утиліта дозволяє мені простим натисненням Ctrl+1 збільшити зображення на екрані, сфокусувавши увагу студентів на ділянці поблизу курсору миші. Ctrl+2 дозволяє мені малювати на екрані поверх зображення. Ctrl+3 вмикає таймер, що дуже допомагає мені під час проведення лабораторних робіт і мозкових штурмів. А Ctrl+4 активує нову фічу – LiveZoom, яка збільшує зображення працюючої програми, показуючи не просто картинку, а роботу в процесі. LiveZoom працює лише в Windows Vista, Windows 7, і Server 2008. До речі, в режимі збільшення Ctrl+Up і Ctrl+Down дозволяють керувати ступенем збільшення зображення.

  image 

 3. Якщо на моєму столі стоїть не нетбук, а “повноцінна” машина, я показую слайди з PptPlex від Microsoft Office Labs. Цей чудовий аддон для PowerPoint дозволяє презентувати слайди у вражаючий спосіб – розташувавши їх у вигляді секцій на свого роду робочому столі, і переміщуватись між ними з чудовими ефектами наближення/віддалення. До того ж, у будь-який момент часу зображення на екрані можна збільшувати або зменшувати як завгодно. просто чудово! Однак, знадобиться досить потужний комп’ютер. Повторюсь – це рішення не для нетбуків.:-(


 4. Досить часто мені потрібно впровадити у слайд онлайнове відео. З появою Microsoft Office 2010 ця проблема зникла – тепер в меню кнопки Video на вкладинці Insert є пункт Video from web site:

  image
  Якщо ж на машині встановлено Office 2007, я використовую
  YouTube Video Wizard (YTV).

  image

 5. А ще частіше під час демонстрації мені необхідно продемонструвати людям якусь веб-сторінку. Колись для цього я перемикався до браузера. А потім знайшов чудовий аддон LiveWeb, який дозволяє додати фрейм з веб-сторінкою прямо у слайд. Супер! Тепер мені не треба перемикатися між вікнами!

  image

 6. Я ненавиджу анімації. Особливо недоречні. Так, мені іноді необхідно показувати текст пункт за пунктом, але не більше. Зате я дуже люблю красиві переходи між слайдами. Раніше (до версії 2010) PowerPoint не міг похвалитися красою та різноманіттям переходів. А мені так хотілося 3D-кубик, як на Mac’ах! Тож, доводилось зберігати презентацію в PDF (Office 2007 це вміє робити без сторонньої допомоги, а раніше я використовував безкоштовний віртуальний принтер PrimoPDF), після чого демонстрував її з KeyJNote. “Кубика” там теж не було, однак, були інші дуже цікаві переходи, “підсвічування” і ефекти.

   image
  Тепер же, в PowerPoint 2010, з’явились всі ті переходи між слайдами яких мені не вистачало. І “кубик” теж є!

 7. Мене, як і багатьох інших презентерів, часто мучить страх ситуації, коли треба демонструвати слайди, а їх нема – втрачено, пошкоджено, або навіть забуто вдома  “флешку”, тощо. Тож, я люблю щоб файли моїх презентацій завжди були в мене під рукою, тож я просто не можу жити без SlideShare.

  Усі мої слайди (окрім презентацій офіційних тренінгів, які я не маю права розповсюджувати) опубліковано на http://www.slideshare.net/liketaurus (їх там у мене аж 89!). Це дуже зручно: по-перше, я можу демонструвати презентацію з будь-якого комп’ютера і у будь-якому місці. По-друге, це досить добрий спосіб самореклами.:-)

  image

  А ще, в них є свій власний аддон для PowerPoint, який дозволяє керувати опублікованими презентаціями не виходячи з PowerPoint. На жаль, з PowerPoint 2010 він у мене не запрацював, тож завантажувати презентації на сервер доводиться через веб-інтерфейс.:-(

Звичайно, я розповів лише про невелику частинку мого “стандартного набору для презентацій”. Однак, мабуть на сьогодні достатньо. Сім – гарне число:-), тож на цьому поставимо крапку. Сподіваюсь, ця стаття була для вас корисною, і можливо ви зекономите трохи часу, скориставшись моїми порадами.

Чекайте продовження! Нехай ваші презентації будуть вдалими!

P.S. Картинку для анонсу статті було знайдено на Office Online.

VN:F [1.7.2_963]
Рейтинг запису
Rating: 5.0/5 (9 votes cast)

Ви можете відслідковувати коментарі до цього запису за допомогою RSS 2.0. Ви можете лишити коментар, або використати трекбек з Вашого сайту.

Коментарів: 6 »

 
 

Лишити коментар

XHTML: Ви можете використати наступні HTML-теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Допомогти блогу та заохотити автора:

BTC: 13kN2tJubi9J1UHUxVJBu9NgjxsmGBccAa

XMR: 44z7DhWqm2eAny1EaC5ny5U3yspQA2wgPGnatvsto9WHeWas6wTpfBZK4kuxnhbxToKouJTYXoMtcVT5Td2hxiQVFEWgMez

KRB: KbbpHAZ41RFBf5ErK7VzpuNQJfZaMcfYoNhLQCHW95cfWWUZedaLFkb92yejTCS9JvJb1PckeZuWfHapya4qL3bZ7kPSEVL